Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Na dom wielkości altany trzeba mieć dziś pierdylion


Recommended Posts

montaz w warstwie ocieplenia - czasem jest to jedyny wybór jeżeli chcesz zachować szczelność domu. Czasem jeżeli masz bardzo dużo przeszkleń i duże przeszklenia to jednak robiac to jeszcze po cenach z Q1/Q2 2021 mialo to sens - szczegolnie vs obecne/przyszle ceny energii + inflacja.

 

Koncowo na mozna powiedziec ze "nie opłaca" się budować na płycie, dawać ocieplenia 25 cm, isc w pompe gruntową itd itd. Jednakże każdy z nas próg "opłacalności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Napisalem to co sie dowiedzialem na chwile obecna.

 

Jednak raczej w ciagu roku nie zdecyduje sie na kupno dzialki bo widze ze ilosc wnioskow kredytowych spadla o prawie 50% rok do roku i wg mnie za 1-2 lata bedzie duzo latwiej ze znalezieniem dobrej ekipy w normalnej cenie niz obecnie.

 

Ktos napisal ze mam zmienic lokalizacje i standart - nie po to planuje budowe domu aby miec gorzej tylko wygodniej i lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330 to chyba w marzeniach..

Z drugiej strony mozna miec styropianu 20 cm z lambda 0,038, a mozna miec z lambda 0,031. Mozna robic na oknach plastikowych 2 szybowych, a mozna na aluminiowych 3 szbowych na szkle hartowanym i dodatkowo jeszcze termicznie z dobrymi parametrami. Montaz okien moze byc "na klej do papieru", a moze byc w warstwie ocieplenia. Fundament moze byc plyta, a mozna zrobic nawet lawy nieocieplone i zasypac i mowic ze inni "frajerzy bo na stan zero tyle wydali" - to akurat przklad z zycia wziety podobny - 4 lata temu budowal sie moj znajomy i jego sasiad ( styczna dzialka) smial sie ze przy podobnych fundamentach, w tym samym czasie budujac znajomy przeplacil sporo a jego super ekipa zrobila tanio i można.. Jak się okazało fachowcy.... nie ocieplili fundamentów i nawet nie zebrali humusu i ma podloga mu zaczela siadac i koszta jakie musi teraz poniesc, aby to naprawic to kosmos. Wiec jasne da się zawsze taniej :no:

 

Nie w marzeniach, tyle wyjdzie :) jak się szuka to można to ogarnąć taniej, wiadomo w tym roku zaczynając bez szans, mnie budowa SSO kosztowała 135 tyś zł (w tym 45 tyś zł za postawienie SSO).

 

Styropian na elewacje będę miał 038 Austrotherm 20cm, bo niestety cena 032 to jakiś kosmos, a okna i tak maja 0,6. Mam trzyszybowe okna z oknoplastu. Dom mam 132m2 po podłodze. Prosta bryła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Nie w marzeniach, tyle wyjdzie :) jak się szuka to można to ogarnąć taniej, wiadomo w tym roku zaczynając bez szans, mnie budowa SSO kosztowała 135 tyś zł (w tym 45 tyś zł za postawienie SSO).

 

Styropian na elewacje będę miał 038 Austrotherm 20cm, bo niestety cena 032 to jakiś kosmos, a okna i tak maja 0,6. Mam trzyszybowe okna z oknoplastu. Dom mam 132m2 po podłodze. Prosta bryła.

 

Witam!

Niedługo chcę ruszać z budową domu z poddaszem użytkowym z płaskim dachem o pow 130m2. Ciekawi mnie kiedy pan zaczynał? Czy ma pan jakieś zestawienie kosztów poszczególnych etapów, gdzie pan ciął koszta, jakich pan używał materiałów? Czy mógłby mi pan takowe zestawienie udostępnić([email protected]).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...