Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Za dużo pianki pod oknem.


Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie ile pianki może być wstrzyknięte w dolnej części okna. Mam taki problem, że ekipa montująca zamontowała mi okno OKNOPLASTU i wydaje mi się że jest za dużo pianki pod oknem, ok. 8 cm. Na moją uwagę pan montażysta powiedział nieuprzejmie o co mi chodzi później powiedział że jak mi ne pasuje taka ilość pianki to można ją wydłubać i podlać betonem na całej szerokości muru i zapiankować ponownie. W sklepie budowalnym powiedziano mi że to nie jest dobre rozwiązanie bo beton będzie ciągnął zimno do środka czy macie jakieś pomysły jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 cm nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale jeśli okno jest właściwie podparte to nie jest to aż taki błąd (z wyłączeniem szczególnych przypadków). Ogólnie rzecz mówiąc - temat jest szerszy.. a ta nieuprzejma odpowiedź jest ok.

Zawsze można (było) dopłacić do poszerzenia podokiennego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 cm nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale jeśli okno jest właściwie podparte to nie jest to aż taki błąd (z wyłączeniem szczególnych przypadków). Ogólnie rzecz mówiąc - temat jest szerszy.. a ta nieuprzejma odpowiedź jest ok.

Zawsze można (było) dopłacić do poszerzenia podokiennego..[/quote

Niestety taka szpara wyszła po demontażu starego okna więc coś było nie tak z pomiarem. Co można z tym zrobić w chwili kiedy okno jest już zamontowane jak zmniejszyć tą szparę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez foty ciężko zgadnąć z czym realnie mamy do czynienia i co zrobić, by było lepiej.

 

Ps. "eksperta" z Oknoplastu nie widziałem tu wieki. Zawsze możesz napisać bezpośrednio do fabryki i od nich oczekiwać odpowiedzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez foty ciężko zgadnąć z czym realnie mamy do czynienia i co zrobić, by było lepiej.

 

Ps. "eksperta" z Oknoplastu nie widziałem tu wieki. Zawsze możesz napisać bezpośrednio do fabryki i od nich oczekiwać odpowiedzi..

 

Niestety nie da się tu wgrać zdjęcia, nie wiem dlaczego!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się tu wgrać zdjęcia, nie wiem dlaczego!!!

 

ja też nie wiem czy coś robisz nie tak, czy może jest awaria forum (obie opcje są prawdopodobne)

 

Może ten post będzie pomocny:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?372917-dodanie-zdj%C4%99cia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotki nie wynika aby było to aż 8 cm ale ufając pomiarom pytającego jeszcze przed montażem okna powinno się tam po prostu wkleić 5 cm suporeks tak aby zostało 3cm na piankę. Obecnie także jest to możliwe. Oprucz suporeksu szczelinę można wypełnić wklejając twardy styrodur a następnie zapiankować różnicę 3 cm. Na styrodur należałoby wkleić siatkę na klej do elewacji a następnie parapety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...