Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ciężki temat ze zlokalizowaniem wycieku w mieszkaniu, każda sugestia może nam pomóc


Recommended Posts

Na moje amatorskie oko to plytkowali jakcyś partacze - płytki postrzępione, a na drugim zdjęciu to wygląda na to, że pomiędzy płytkami nie ma chyba w ogóle silikonu ani fugi.

Na fugach i silikonach widać też slady pleśni, wiec coś może się dziać od drugiej strony.

Ja bym rwal wszystkie Silikony i położył na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje amatorskie oko to plytkowali jakcyś partacze - płytki postrzępione, a na drugim zdjęciu to wygląda na to, że pomiędzy płytkami nie ma chyba w ogóle silikonu ani fugi.

Na fugach i silikonach widać też slady pleśni, wiec coś może się dziać od drugiej strony.

Ja bym rwal wszystkie Silikony i położył na nowo.

 

jest tam bardzo cienko położony silikon

 

no i wilgoć w łazience wyszła na posadzce, po drodze jest jeszcze beton, folia i styropian które były suche jak skuli plytke ;/

Edytowane przez vgl22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wyciek został znaleziony - okazało się że kapie na kolanku przy rurze kanalizacyjnej za zabudową od toalety. Na łączeniu rur - prawdopodobnie jakaś uszczelka.

Szkoda skutych płytek, szkoda że gdy podsuwałem to firmie szukającej na starcie stwierdzili że tam na pewno nie ma wycieku...

 

Trzeba było zrobić dziure w ścianie w przedpokoju żeby móc włożyć tam rękę i stwierdzić że sączyła się woda.

 

podsyłam video..

 

https://streamable.com/qj73ge

 

I teraz uwaga..

 

Wezwałem fachowca który robił nam łazienkę, na starcie stwierdził - że to fabryczna wada materiału i to nie jego wina. Mówi żebyśmy sobie zgłosili to do Grohe i żądali od nich odszkodowania na pokrycie kosztów naprawy, znalezienie wycieku i osuszania.

 

Z tym że nie mamy paragonu kiedy kupowaliśmy ten zestaw półtora roku temu...

 

Spisywaliśmy z fachowcem umowę, robił nam całą łazienkę.. chcieliśmy żeby z jego ubezpieczenia zostało teraz wszystko pokryte kiedy to on wykonywał montaż toalety. Ale obawiamy się że nie chętnie to zrobi, jak wyjść z tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stwierdzeniu wycieku, trzeba było zrobić dokumentację zdjęciową, nie ruszać i wezwać rzeczoznawcę, który określiłby przyczynę.

 

Wiem, to brzmi jak spóźniona rada.

 

Kilka dni temu usuwałem dwa wycieki. Jeden ze zbiornika w kompakcie, bo wykonawca pominął cześć uszczelek. A drugi w brodziku, gdzie założył uszczelkę do góry nogami.

 

Jak już wszystko rozebrałeś, to nie za bardzo masz jak udowodnić, że jest to wina wykonawcy. Chyba, że widać jakieś pęknięcia, które mogą świadczyć o wadzie materiałowej.

 

Jak chcesz iść do sądu, to proponuję najpierw zacząć od rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stwierdzeniu wycieku, trzeba było zrobić dokumentację zdjęciową, nie ruszać i wezwać rzeczoznawcę, który określiłby przyczynę.

 

Wiem, to brzmi jak spóźniona rada.

 

Kilka dni temu usuwałem dwa wycieki. Jeden ze zbiornika w kompakcie, bo wykonawca pominął cześć uszczelek. A drugi w brodziku, gdzie założył uszczelkę do góry nogami.

 

Jak już wszystko rozebrałeś, to nie za bardzo masz jak udowodnić, że jest to wina wykonawcy. Chyba, że widać jakieś pęknięcia, które mogą świadczyć o wadzie materiałowej.

 

Jak chcesz iść do sądu, to proponuję najpierw zacząć od rzeczoznawcy.

 

Przecież przyczyna jest znaleziona, więc w czym dokładnie problem? Miejsce wycieku jest nienaruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stwierdzeniu wycieku, trzeba było zrobić dokumentację zdjęciową, nie ruszać i wezwać rzeczoznawcę, który określiłby przyczynę.

 

Wiem, to brzmi jak spóźniona rada.

 

Kilka dni temu usuwałem dwa wycieki. Jeden ze zbiornika w kompakcie, bo wykonawca pominął cześć uszczelek. A drugi w brodziku, gdzie założył uszczelkę do góry nogami.

 

Jak już wszystko rozebrałeś, to nie za bardzo masz jak udowodnić, że jest to wina wykonawcy. Chyba, że widać jakieś pęknięcia, które mogą świadczyć o wadzie materiałowej.

 

Jak chcesz iść do sądu, to proponuję najpierw zacząć od rzeczoznawcy.

 

Nie za bardzo rozumiem? z kolanka dalej cieknie...nic z tym nie robiliśmy

 

A musieliśmy się do tego dostać, bo szukaliśmy lokalizacji usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca vel biegły jest od tego aby potwierdzić stan istniejacy w formie dokumentu przydatnego przed sądem lub urzędem (to chyba ciebie nie dotyczy). Jeśli nic nie ruszałeś ,to po długim weekendzie zamawiasz taką osobę i otrzymujesz ''opinię dotyczaca ... '' w formie pisemnej, ze zdjęciami i podobnymi bajerami. Niestety to sa koszta POTEM walczysz z wyciekiem, po takiej nauce robisz to siłami fachowca (umowa, faktura VAT). Może to poprawi poprzedni "wykonafca", aczkolwiek nie wiem czy po tym co pokazałeś, to czy pozwoliłbym mu układać rury PCV L=2m fi=160mm w zadaszonym miejscu na placu budowy. Ale diecezja należy do ciebie. Pardon - decyzja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem? z kolanka dalej cieknie...nic z tym nie robiliśmy

 

A musieliśmy się do tego dostać, bo szukaliśmy lokalizacji usterki.

 

To super. Jak jeszcze nie rozebraliście, to czas na rzeczoznawcę. Jak on to rozbierze, to stwierdzi, czy był to np. błąd montażu. Podwinięta uszczelka, odwrotnie założona. I wtedy piszesz pismo z roszczeniem. I tak masz już wiele zniszczeń, także chyba warto powalczyć.

 

Jak weźmiesz rzeczoznawcę, to tak łatwo Ciebie nie spławi. Zobaczy, że poważnie podchodzisz do sprawy.

 

Może się też okazać, że jednak to była wada materiałowa. Wtedy wykonawca jest niewinny. Chyba, że jako profesjonalista winien wykonać testy, a tego nie zrobił, bądź zrobił je zbyt powierzchownie.

 

Tak, czy owak, najważniejsze, że wiadomo skąd cieknie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...