Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Eternit z dachu


Szkalownik

Recommended Posts

Witam,

 

Tydzień temu dekarz sciagną mi eternit (wymiana na blache trapezówke) poukładany na paletach i zabezpieczony w folie.

Niestety nie wystawił mi żadnego śwista itd Czy w takiej sytacji mogę składac pismo do gminy o samą utylizację , wywóz eternitu ?

Wszędzie w internecie pisze, że eternit powinna ściagnąć wykwalifikowana ekipa, powinna wystawić świstek , że trzeba zgłaszać do inspektora budowlanego itd

 

Czy już tylko zostaje mi wywóz tego świństwa prywatnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy gmina przystępowała do programu utylizacji azbestu, to chodziła komisja z gminy i wpisywali na listę do wywiezienia w danym roku. Idealne zgranie - zdjecie przez ekipę w kombinezonach & maskach, wywózka i nowy dach jest nierealne, chyba że to jakaś pokazówka dla oficjeli. Nigdy nie widziałem takiego wykonania, to tylko w książkach i może na szkoleniu. Praktycznie ściąga eternit ekipa remontująca dach, dobrze jak odłoży na bok i owinie folią lub sam owiniesz tyle co się uda, więc może czekać. Robią to latem, jest gorąco, więc środki ochrony osobistej "tylko przeszkadzają". Lepiej niech zdjete elementy czekają niż zakopać je na polu po drugiej stronie ulicy - to często spotykane zachowanie ludu między Odrą a Bugiem. Nowy dach nie poczeka, bo zawsze gdy robisz coś większego z dachem, to przyjdą opady i żadne plandeki nie pomogą w 100%, ekipa ma teraz okienko itd. Takie jest życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...