Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysł na.... starą ścianę


Recommended Posts

Kiedyś była to szopka, 20 lat temu rozebrałem dach i jedną ścianę, została podkowa na posiadówk przy grilu.

Teraz to chcę zadaszyć poliwęglanem i dać na podłogę deskę tarasową.

Ściana graniczy z chodnikiem i jest częścią ogrodzenia, więc musi tak zostać, pytanie czym wykończyć tą ścianę, jest z cegły, starej i częściowo dziurawki, często popękana i sypiąca się, zaprawa wapienna- czyli staroć.

Nie ma możliwości zostawiania surowej cegły bo jest brzydka, może zaciągnąć jakąś zaprawą i siatką do styropianu , a potem gipsem szpachlowy zrobić jakąś strukturę ?

Myślałem też żeby jakąś siatkę zamocować aby częściowo kryła brzydką cegłę ale dała namiastkę tej surowość, jednak pająki będą miały za siatką raj i będą odstraszać od siedzenia tam z nimi, no i co to by mogła być za siatka, jaka drobna ?

Nie mam pomysłu, co z tą ścianą zrobić, macie jakieś pomysły ?

 

A cha i czy warto na podłogę brać modrzew syberyjski czy wystarczy deska sosnowa, skoro będzie to zadaszone ?

 

Wrzucam fotki jak było i jak jest teraz.

0532f6a72d388b20med.jpg

43d574c1f40acab2med.jpg

Edytowane przez OTTO123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akacjowe panele z IKEA

 

a27b610e9dad5030e9779cd9759a527b.jpg

 

Albo po prostu zwykłe panele ogrodzeniowe:

https://a.allegroimg.com/s400/1153aa/3730e9de43ee8bad5a249f1af791/Przeslo-Panel-ogrodzeniowy-Drewniany-NA-WYMIAR

 

lub metalowe z Leroy: https://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/ploty-pergole-kratki-donice-ogrodowe/ploty-panele-oslonowe/panel-oslonowy-corten-mostera-85x180-cm-stalowy-forest-style,p595878,l310.html

 

Są też na allegro nieco taniej.

 

Nie trzeba osłaniać szczelnie - ten stary mur też ma swój urok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, obserwuję temat a powiadomień nie dostaje.

Póki co zacząłem szlifować cegłę szczotką drucianą na szlifierce kątowej.

Efekt jest, ale syf taki w promieniu 30 m że sobie nie wyobrażacie.

Jeszcze potem załatam te dziurki.

Jaki impregnat do cegły polecacie aby wydobyć jej głębię, żeby ściemniała trochę?

Myślałem o jakiś deskach z szerokimi szparami aby było widać też cegłę.

Te panele ze zdjęcia też są ok.

 

Czyli co na podłogę - taras?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...