Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperacja do małego pokoju


Recommended Posts

Witam,

 

mam mały pokój o powierzchni 20m2 na poddaszu do którego chciałbym zamontować rekuperacje, ponieważ szybko robi się w nim zaduch. Chciałbym uniknąć tych rekuperatorów rurowych ze względu na hałas, mam możliwość zamontowania normalnej centrali za ścianą, na której jest strych i ściana w której można zamontować czerpnie i wyrzutnię.

 

Czy bylibyście w stanie zaproponować jakieś rozwiązania na takie miniaturową skalę, wydać chciałbym do 3000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mały pokój o powierzchni 20m2

[...]

Czy bylibyście w stanie zaproponować jakieś rozwiązania na takie miniaturową skalę, wydać chciałbym do 3000 zł.

 

Nie znajdziesz dobrego rozwiązania. A jak nawet to drogo.

Centrale rekuperacyjne są za duże na tak małą kubaturę Więc po pierwsze nie zejdą tak nisko z obrotami, jakbyś potrzebował.

Po drugie, jak kupisz najtańszą centralę i ustawisz na jej minimalne obroty, to zimą wymiennik będzie non stop zalany wodą i jego sprawność będzie tragiczna. Z kolei centrala z wymiennikiem ERV czy celulozowym co najmniej dwukrotnie przekroczy Twój budżet.

IMO masz dwie opcje - albo podłączyć więcej kubatury do centrali, albo przeprosić się ze ściennym. W tej drugiej opcji wybierz rekuperator, który jednocześnie nawiewa i wywiewa powietrze (nie cyklicznie, na zmianę). Dobrze, jakby też odzyskiwał wilgoć. Ja bym celował Lossnay VL-50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował Lossnay VL-50.

 

Czy takie cudo można zainstalować w łazience jako jedyny system wentylacji niewielkiego mieszkania?

 

na ulotce pokazują montaż w pokojach ale nie rozumiem jak w takiej sytuacji wygląda wentylacja łazienki i kuchni

Edytowane przez Edyth81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...