Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomoc w rozplanowaniu ścianek działowych w mieszkaniu 61m2


morfeusz360

Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Borykam się z problemem efektywniejszego wykorzystania przestrzeni w mieszkaniu.

 

Mam możliwość wprowadzeniu zmian w usytuowaniu ścianek działowych.

Chodzi mi głównie o powiększenie łazienki i może zrobienie garderoby.

Gdyby był ktoś chętny pomóc, będę wdzięczny.

 

Mieszkanie.jpg

 

Mieszkanie dla singla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garderoba jest bez sensu w tak małej przestrzeni. chyba, że chodzi o rezygnację z jednego pokoju.

Garderoba zajmuje więcej miejsca od szafy przy takiej samej przestrzeni do przechowywania.

 

659cfa3262e548ccgen.jpg

https://images89.fotosik.pl/614/659cfa3262e548ccgen.jpg

 

Można wykorzystać przestrzeń korytarza do powiększenia łazienki (w powstałej wnęce zrobiłam prysznic 100x100 cm). pralka podblatowa.

 

Przesunęłam nieco ściankę pokoju przy wejściu do mieszkania aby zmieścić płytką szafę (buty, odkurzacz) i siedzisko.

 

W sypialni można zabudować ścianę nad łóżkiem:

a07eef44032528338b84c638f1b7856e.jpg

sypialnia-ciekawy-pomysl-na-zabudowe-sciany-za-lozkiem.jpg

 

W salonie dodałam jedną szafkę zabudowy kuchennej (z piekarnikiem), której boczną ściankę można zabudować regałem dostępnym od strony kanapy.

Mieszkanie.jpg

Edytowane przez Elfir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że powiększasz przestrzeń przechowywania na holu:

szerokość pokoju to 423 cm. Ja przesunęłam ścianę o ok. 40 cm, czyli zostaje 380 cm. Szafa ma 60 cm szerokości (suwana 65-68cm), czyli zostaje 320 cm. Łóżko na materac 160 cm będzie miało ok 170 cm szerokości. Zostaje 150 cm na przejścia wokół łóżek. Przed szafą fajnie byłoby mieć ten 1 m na swobodne stanięcie. I wówczas przejście z drugiej strony to tylko 50 cm.

 

jeśli nie zależy ci na drugim pokoju to możesz powiększyć sypialnię. Możesz dać płytką pralkę (co zmniejszy wnękę) i powiększyć szafkę w holu.

 

W sumie teraz warto byłoby podjąć większość decyzji co do wyposażenia i dopasować ściany do konkretnych mebli i urządzeń.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...