Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szybki montaż pompy ciepła


Cynkus

Recommended Posts

Dokładnie tak zobacz co się dzieje z surowcami do produkcji ciepła. Wcale się nie dziwie, że Polacy masowo wykupują pompy nawet z odroczonym montażem np. za rok. W 2020 r. sprzedano 40 tys. najbardziej popularnych modeli pomp ciepła. W ubiegłym 79 tys., a w tym roku sprzeda się 160 tys. Te liczby robią wrażenie. Też jestem już po montażu – listopad 2021 i uważam, że to najlepsza decyzja jaka podjąłem, dodatkowo dosłownie w punkt. Inflacja jeszcze tak nie szalała i urządzeń było pod dostatkiem. Rok wcześniej montowałem fotowoltaikę – obsługę całości zapewniła mi firma Synergio maja swoich handlowców w każdym województwie – a rok później zgłosiłem się po pompę ciepła – powietrzną. Dom 190 metrów, stary system upustów i miesięcznie płacę za ciepła wodę i ogrzewanie 300 zł. Prąd do urządzeń bez kosztów. Obie instalacje pv i grzewcza działają bezawaryjnie. Czuje się jakbym wygrał na loterii gdy widzi się ze węgiel i gaz 300% w górę. Bez względu naczas oczekiwania warto zdecydować się na energie odnawialną. :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My to pikuś. Niemcy robią ssanie na rynku. Już w umowie koalicyjnej z grudnia 2021 roku zawarli montaż 5-6 mln pomp ciepła do 2030 roku. A po ataku Rosji na Ukrainę jeszcze zwiększyli parcie.

 

Ja bym się tak nie cieszył mają PC. Bo serwisanci obłożeni i będzie to jeszcze rosło. Jak komuś padnie i dostanie termin naprawy za 3 miesiące to się z farelkami przeprosi a przez brak akumulacji i grzanie w drogiej strefie wydrenuje sobie kieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My to pikuś. Niemcy robią ssanie na rynku. Już w umowie koalicyjnej z grudnia 2021 roku zawarli montaż 5-6 mln pomp ciepła do 2030 roku. A po ataku Rosji na Ukrainę jeszcze zwiększyli parcie.

 

Ja bym się tak nie cieszył mają PC. Bo serwisanci obłożeni i będzie to jeszcze rosło. Jak komuś padnie i dostanie termin naprawy za 3 miesiące to się z farelkami przeprosi a przez brak akumulacji i grzanie w drogiej strefie wydrenuje sobie kieszeń.

 

Taa.. Pierdzielenie dyletanta. Mam siudmy sezon używaną pompę chyba z 2006, praktycznie w ogóle do niej nie zaglądam. Nic się złego nie dzieje.Przed instalacją PV płaciłem za całkowite zuzycie prądu okolice 2800zł. Domek 120m + piwnica nieogrzewana, 3osoby, wszystko na prąd. Żadnych serwisów czy innych bzdur. Pompa pracuje w układzie otwartym.

W sumie mam wgląd do 11 pomp których średni wiek to 12lat. Jedyne awarie jakie się zdarzały to raz wymieniony czujnik CWU (termistor 20zł) i raz zastane pompki obiegowe z powodu przedłużającej się budowy.

Keizanowi się wydaje, że wie wszystko na każdy temat, co czyni go przewlekłym dyletantem.

 

Będąc w zeszłym roku nabyłem sprawną pompę bezpośredniego parowania, która pracowała w budynku bezawaryjnie od 1993r.

 

Pewnie, że awarie się zdażają, ale też nie można popadać w paranoje "corocznych serwisów" i niedostępności części.

Edytowane przez mac_612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak nie cieszył mają PC. Bo serwisanci obłożeni i będzie to jeszcze rosło. Jak komuś padnie i dostanie termin naprawy za 3 miesiące to się z farelkami przeprosi a przez brak akumulacji i grzanie w drogiej strefie wydrenuje sobie kieszeń.

 

Widać, że bardzo nie lubisz pomp ciepła i wodnego ogrzewania podłogowwego. Przez to nie dostrzegasz zalet.

Jak padnie mi pompa ciepła i serwis bym miał mieć za 3 miesiące to w ciągu 3 dni montuję grzałkę przepływową w obieg wody grzewczej i dzieki ogromnej akumulacji, którą mam w posadzce (25cm betonu nad rurkami) grzeję sobie elegancko w taniej taryfie tym czystym prądem, który tak lubisz. A do czasu jak mi się pompa nie zepsuje zużywam sobie 3x mniej tego prądu niż przy grzałce elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-4 miesiące to nie tak długo, na popularne modele Daikinów czeka się ponad pół roku. W poprzednich latach było tak, że jak był klient to zamawiałem pompę specjalnie dla niego i w ciągu tygodnia czy dwóch była dostawa. Teraz niektóre pompy zamówione w lutym przyjdą do mnie w listopadzie (podobno). Na szczęście w porę się zorientowałem i wczesną wiosną zacząłem zamawiać dużo jednostek (w ciemno - nie mając na nie klientów). Dlatego ciągle mam sukcesywne dostawy pomp i kilka wolnych jednostek na magazynie. Jak ktoś potrzebuje Daikina 8kW lub 6kW jestem w stanie zamontować go w ciągu miesiąca, oczywiście w rozsądnej odległości od Tomaszowa Maz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym się tak nie cieszył mają PC. Bo serwisanci obłożeni i będzie to jeszcze rosło. Jak komuś padnie i dostanie termin naprawy za 3 miesiące to się z farelkami przeprosi a przez brak akumulacji i grzanie w drogiej strefie wydrenuje sobie kieszeń.

 

Jak komuś "padnie" to prawie każda pompa PW ma tzw tryb awaryjny i wtedy wodę grzeje wbudowana w pompę grzałka , więc spokojnie będzie działać ;)

No chyba że ktoś naprawdę ma pecha ....

 

U mnie pompa działa o 5 lat bez żadnej awarii , przegląd miała raz za 200zł i uważam że były to wywalone w błoto pieniądze bo tak naprawdę jest bezobsługowa i nie wymaga żadnego "przeglądu" a to co trzeba "sprawdzać i kontrolować" może wykonać każdy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że bardzo nie lubisz pomp ciepła i wodnego ogrzewania podłogowwego. Przez to nie dostrzegasz zalet.j.

 

Oczywiście że nie lubi , bo płaci za ogrzanie i ciepłą wodę 2-3 razy więcej niż Ci co mają pompę ciepła i mu ciśnienie rośnie jak ktoś pisze że mało płaci za ogrzewanie i ciepłą wodę i nie musi na siłę grzać tylko w II taryfie i oszczędzać do granic absurdu na ciepłej wodzie aby czasami za dużo kWh nie zostało zużytych i aby zbyt dużo kasy nie wyparowało w portfela ;)

 

:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w promocyjnej cenie widziałem ogłoszenia że mają na stanie Pansa T-Cap 9kW za 53000zł + montaż.

 

Zapewne to jesteś "mądry inaczej" skoro wiesz lepiej ode mnie, mam pompy w normalnych cenach (niższych niż katalogowe), nie podnoszę marży z powodu braku pomp na rynku.

Daikin 8kW + zbiornik CWU 200 litrów z nierdzewki Daikina + montaż i materiały -> przeważnie okolice 44 tys. brutto (same urządzenia wg. cen katalogowych to ponad 37 tys. netto).

Ale widuję oferty na Kaisaie czy Bosche o podobnej mocy o kilkanaście tysięcy droższe, więc są na rynku osoby chwytające okazję, tyle że wrzucanie mnie do jednego worka razem z nimi tylko na podstawie faktu, że mam pompy na magazynie, świadczy o indolencji umysłowej.

Edytowane przez SzymonKc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Rotenso za 40800zł. Ale przed wojną widziałem też T-CAP 8kW za niespełna 32000zł. A teraz Daikin jest o wiele droższy no ale przecież jak pisałeś nie windujesz cen. A z powodu braku roboty przychodzisz na forum reklamując co masz i gdzie możesz to zainstalować oraz podając też datę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam braku roboty, chociaż pojawiają się jakieś luki w montażach z powodu opóźnionych dostaw, więc mogę coś na szybko wcisnąć. Na forum jestem od dawna i nie przychodzę teraz, żeby coś sprzedać. Daikin w tym roku zafundował nam 2 podwyżki (nie z własnej winy), pierwszą na początku marca, drugą na początku lipca, jest spory bałagan, bo część starych zamówień idzie po starych cenach, a część po nowych. Na ceny producenta wpływu nie mam, na własne mam i zawsze są one niższe od cen katalogowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena katalogowa... to trochę jak pisać że czereśnie kosztują 260zł/kg. A w czasach kiedy są ogólnie dostępne nawet na moim drzewie ich wartość to tyle co ich zerwanie i zjedzenie. Lub jak kto woli sprzedanie zerwanych owoców po 6-10zł/kg.

To samo jest z cenami katalogowymi co z tego że cana katalogowa Daikina wynosi X zł, kiedy Ty tych pomp kupujesz 200 rocznie masz swoją zniżkę, i mówisz że masz cenę poniżej katalogowej? Nawet mój monter elektryki tak mi mówił on ma swoje zniżki w hurtowni, a okazywało się że moje zakupy na alledrogo są tańsze w VAT 23% niż jego zniżki w sklepie kiedy on kupuje setki włączników i kilometry kabli rocznie w 8%VAT.

Ci na allegro pewnie dopłacają do interesu aby mogli taniej sprzedać... że im się to kalkuluje?

 

Zresztą zobacz zajebista https://allegrolokalnie.pl/oferta/pompa-ciepla-daikin-erga-8-kw-split-powystawowa

za 26000zł powystawowa myślę że nikt jej tam siekierą nie sprawdzał i wg. opisu działa ale Ty jej nie kupisz i nie sprzedasz bo nie "Twoja z zarobkiem" tylko "cudza" na którą gwarancji dać nie mogę. Pomimo że chyba jesteś autoryzowanym sprzedawcą Daikina i osobą która ma uprawnienia do jej odpalenia.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, to byś chciał żebym bez zarobku pracował, tak dla chwały i zadowolenia użytkownika.

Pompy powystawowe mają skróconą gwarancję (o czas stania na wystawie - przynajmniej rok), a na wystawę są kupowane z 50% rabatem, są tańsze.

Ceny w hurtowniach zawsze są niższe niż u instalatorów, one robią obrót setki razy wyższy niż instalatorzy i zadowala ich kilka procent marży, tak ten świat jest urządzony. Jeżeli tego nie rozumiesz kup w hurtowni i sam sobie zainstaluj.

Mamy wolny rynek, jak cena nie pasuje to szukaj taniej, albo kup tańsze urządzenie innej marki.

Edytowane przez SzymonKc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy tę pompę i stosunek jakości do ceny wychodzi w jej przypadku tragicznie lub bardzo tragicznie. Podzespoły zamontowane w środku to oszczędność na każdym kroku producentowi szkoda pieniędzy było nawet na wymiennik płytowy, tylko zastosował jakiś "swój autorski projekt" wymiennika ze skręconych miedzianych rurek. Hałas jaki generuje wiatrak i sprężarka umożliwia korzystanie z pompy ciepła jedynie w obecności startującego odrzutowca, a charakterystyka temperaturowa pracy pompy dopiero pokazuje cóż to za truchło.

Znam lepsze sposoby niż wydać 14000zł na coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...