Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wymiana termostatu devireg 330 na nowy z funkcją WiFi


Turturr

Recommended Posts

#1 05 Wrz 2022 10:28

Dzień dobry,

 

Posiadam w kuchni elektryczne ogrzewanie podłogowe, sterowane termostatem devireg 330 (dokładny opis mojego modelu: https://store.danfoss.com/pl/pl/Climate-Solut...30%2C-Typ-czujnika%3A-Przew%C3%B3d/p/140F1072 )

 

Niestety jest umiejscowiony za meblami kuchennymi - w związku z tym bardzo ciężko jest nim regulować. Chciałbym zamienić go na jakiś inny - z funkcją WiFi, żeby można było sterować nim ze smarfona.

 

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jaki model można by było zainstalować? Dodam, że czujnik termostatu jest zainstalowany w podłodze, więc wymiana / instalacja nowego czujnika nie wchodzi w grę.

 

Wygląda to tak:

IMG_20220829_103120.jpg

PXL_20220904_140704568.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że czujnik termostatu jest zainstalowany w podłodze, więc wymiana / instalacja nowego czujnika nie wchodzi w grę.

 

Znaczy nie jest w peszlu, jak stoi w instrukcji i nie da się go wymienić? To słabo. Czujniki NTC nie są wzorem niezawodności.

 

Ale jeżeli tak, to sprawdzaj w dokumentacji, czy wybrany termostat obsługuje taki czujnik:

 

42 kOhm@0°C

15 kOhm@25°C

6kOhm@50°C

 

Chyba bardziej popularne są NTC 10kOhm@25°C.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powinien być OK (pomijając problemy z mechanicznym montażem w tym miejscu - bo teraz masz termostat ta szynę DIN). No i cenę trochę luksusową - u Chińczyków kupisz bez promocji ze 4 o podobnej funkcjonalności. Tylko z czujnikiem NTC10 zazwyczaj (przynajmniej na szybko z NTC15 nie znalazłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...