Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich i prosze o mała poradę co zrobić. Wybrałem szary kolor tynku silikonowego a przyjechał niebieski. Złożyłem reklamacje i teraz kombinują poprzez dodaje odpowiednich ilości pigmentu zrobić z niebieskiego kolor.szary. Co teraz.najlepiej.zrobic ? Przystać no to ich kombinatorstwo o ile wyjdzie im kolor taki jak chciałem, ale.czy to już nie będzie.drugi gatunek.towaru? Czy nie będzie się.nic dziać z tym na ścianie( ściana baaardzo nasłoneczniona) czy domagać sie.mieszania z.nowej bazy. Powód wyjścia niebieskiego nie jest do końca.znany tzn najpierw niby miała być to wina bazy, później nieskalibrowanej maszyny.a.pozniej jeszcze nie wiadomo czego. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli elewacja nie jest zaczęta to wymieszanie tynku z barwnikiem nie spowoduje negatywnych właściwości tynku.

Oczywiście wychodząc z założenia że ciemna elewacja nagrzewa się bardziej aniżeli jasna należy się zastanowić czy wybrany kolor i odcień elewacji będzie właściwy do nasłonecznionej elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie bym nie panikował. Jeśli się znają na rzeczy to będzie ok. Dopilnuj tylko aby po twojej strony z dwie albo trzy osoby popatrzyły na ten szary kolor i się wypowiedziały. Szare są wredne i często wychodzi z nich zafarb, tym bardziej jeśli szary robią z niebieskiego.

 

Z ciekawości zapytam, wybierałeś kolor z wzornika tynków czy z wzornika kolorów firmy trzeciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor wybierałem z wzorników w sklepie. Nie wiem co zrobić nie do końca jestem przekonany, bo podobno wzięli inna bazę i i kolor im wyszedł dobry a z moją baza wyszło niebieski. Poza tym ważność tynku wychodzi za ok 3 tygodnie. Może się z nim coś zadziało i dlatego kolor wyszedł inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...