Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komin Presto Duo ceramiczny 180cm - brak ocieplenia w środku ?


lukaszo11

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie - 10 lat zakupiłem komin Presto Duo - 180 - ceramiczny

wg. producenta - nie miał on wełny w środku - ta szczelina pomiędzy rurą spalinową ceramiczną a pustakiem - miała byc po prostu wentylowana.

Wg. zdjęć producenta - miała kratkę wentylacyjną na spodzie komina.

Moi " fachowcy" jej nie dali - dziś patrze w piwnicy koło wyczystki - wilgoć - sadza także jest wilgotna....

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyłka - od dołu wprawdzie nie ma kratki - ale jest wentylacja ku podstawie. Teraz patrzyłem to są zacieki na ceramice na dole - czyli ceramika była mokra - przynajmniej po zew. stronie - obecnie jest wysuszone bo się nie pali.... Teraz tak sobię myślę - środek komina - nad dachem - nie powinien byc ocieplony wełną ( pomiędzy wkładem ceramicznym a bloczkiem komina ) ? Przecież ciepłe powietrze idzie ku górze i napotyka ... zimną czapę kominową - musi się tam skraplać woda?

 

U mnie wygląda komin jak na foto.aaaapresto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odskraplacz masz? Wilgoć nie pojawiła się po deszczach? Strażak albo daszek jest?

 

Jak jest obrobiona ta przestrzeń wentylowana na górze? Jest szczelna?

 

 

Na górze jest moim zdaniem metalowa czapa - która przykrywa ostatni bloczek komina - szczelnie. Tylko "dziura" na spaliny. Zatem skoro przestrzeń w środku pomiędzy spalinową rurą ceramiczną a bloczkiem nie jest ocieplona - to ciepło leci ku górze - napotyka tam zimną w zimie czapę i się wykrapla - woda spływa ku dole po zew. ściance ceramiki.

 

Dobrze myślę ? Jeśli tak nie bardzo rozumiem koncepcji producenta - Presto Dual - który nie przewidział wełny a chciał - wentylować tą przestrzeń jakoś ?

 

Strażak / daszek - brak - jeśli zamontować to jaki ? - kominiarz niby twierdził aby nie dawać daszka na komin spalinowy na paliwo stałe....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest sucho gdy nie palisz, zacząłbym od pytania: jak i czym palisz?

 

ostatni sezon - brykiet. Wydaje mi się ,że prawidłowo od góry. Wilgoć jest w sadzy - wg. mnie po ciepłym lecie - komin pownien być suchy.

Co sądzisz o tym nie izolowanym wkładzie ponad połacią dachu - przykryty tylko czapą ? Z zew. jest ocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni sezon - brykiet. Wydaje mi się ,że prawidłowo od góry. Wilgoć jest w sadzy - wg. mnie po ciepłym lecie - komin pownien być suchy.

Co sądzisz o tym nie izolowanym wkładzie ponad połacią dachu - przykryty tylko czapą ? Z zew. jest ocieplony.

Wilgoć w sadzy? Skąd, jeśli prawidłowo palisz? Załóż daszek. Moim zdaniem to jedyne źródło wilgoci - opady....a kominiarz trafił Ci się leniwy, nie chce mu się daszka ściągać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgoć w sadzy? Skąd, jeśli prawidłowo palisz? Załóż daszek. Moim zdaniem to jedyne źródło wilgoci - opady....a kominiarz trafił Ci się leniwy, nie chce mu się daszka ściągać....

 

 

taki czy taki ? Bo ja sie zastanawiam czy nie powinienem mieć ten stożek - tak aby wew. cześć komina miała ujście wentylacyjne na górze ( skoro nie ma wełny ) - aby wentylować środek komina od dołu ku górze - obecnie jest zamknięty czapą ?

kom2.jpg

komin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

page_6 presto komin.jpg

 

znalazłem takie coś - stawiam ,że ekipa co montowała mi komin - spaprała to i nie założyli tego mankietu i nie ma wentylacji środka komina - stąd wilgoć.....

ps. czy ja dobrze widzę ,że ten mankiet "odsłania" spaliny i w teorii mogą się dostać w przestrzeń wentylacyjną komina ? W teorii bo oczywiście spaliny pójdą ku górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...