Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nawietrzniki okienne w domu z rekuperacją - odbiór od dewelopera.


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

W trakcie odbioru bliźniaka w którym jest rekuperacja od dewelopera, stwierdziłem zamontowane na oknach nawietrzniki. Tak na logikę wydało mi się to absurdalne i zostało to wpisane do protokołu. Deweloper podczas odbioru stwierdził iż można je pozamykać.

 

Chciałbym poprosić fachowców o odpowiedź na pytanie, jak bardzo jest to istotny błąd? Wydaje mi się iż pełne okno to jednak nie to samo co okno z nawierconymi otworami przysłoniętymi kawałkiem plastiku (szczególnie zimą)...

 

Jestem teraz w okresie 14 dni, w których deweloper musi się ustosunkować do zawartych w protokole uwag i chciałbym się zorientować co mogę w tym temacie zrobić.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie w sprawie WT:

§ 148.

[...]

2. W pomieszczeniu, w którym jest zastosowana wentylacja mechaniczna lub klimatyzacja, nie można stosować wentylacji grawitacyjnej ani wentylacji hybrydowej. Wymaganie to nie dotyczy pomieszczeń z urządzeniami klimatyzacyjnymi niepobierającymi powietrza zewnętrznego.

 

Nawiewniki szczelne być nie mogą. Jak zdemontują - będzie szpetnie wyglądało. I tak czy inaczej dziury w ościeżnicy pogarszają izolacyjność akustyczną i cieplną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź,

 

Czy jest jakiś rozsądny sposób aby wyjść z tej sytuacji polubownie? wymiana okien, czy nawet tylko wewnętrznych profili będzie zapewne niemożliwa. Zastanawiam się czy można jakoś uszczelnić te otwory, pozostawiając plastiki, żeby zamaskować te wypełnienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...