Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkleiłem z taśmą farbę lateksuwą .Jak to poprawić ?


Recommended Posts

Witam Pomalowałem na biało sufit farbą emulsyjną i po wyschnięciu odciąłem niebieska taśmą żeby malować ściany farba lateksową. Po pomalowaniu ścian przy ściąganiu taśmy odeszły zadziory na ścianach .Farba lateksowa przykleiła się do taśmy .pytanie moje brzmi tak .Jak to poprawić przy suficie bo ta farba to taka guma? ;) Przeszlifować się nie da. Może obciąć nożem do tapet zadziory na równo i zamalować ,tylko czy nie uszkodzę gładzi ? A może tylko zamalować

20221004_132529.jpg

20221004_132539.jpg

20221004_132548.jpg

20221004_132606.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety słabo zagruntowane ściany > trzeba to zaszpachlować i te miejsca podmalować,ale najpierw zagruntować.

 

Zagruntowałem śnieżką grunt .Mało tego to śliska wielka płyta dałem wcześniej grunt czepny :) A gładź śmig A2 Gdyby nie ta farba to tylko bym przeszlifował pomalował i po robocie :) Poleciałem na kolor farby a nie rodzaj hihihihih:) Silver Pearl kolor ma powiększyć pomieszczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmę zrywa się przed wyschnięciem farby. Wtedy niczego Ci nie zerwie.

Drugi sposób to pomalować najpierw ściany a następnie sufit wałkiem do odcięć z osłonami po bokach i będzie odcięcie bez żadnej taśmy.

 

https://www.castorama.pl/walek-patentowy-syntetyczny-id-83430.html

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt, rekomenduję usunąć mechanicznie wszystkie luźne fragmenty powłoki malarskiej, oczyścić powierzchnię, zagruntować gruntem szybkoschnącym Śnieżka Acryl-Putz GR43 Pro. Następnie aplikujemy gładź, a po jej przeszlifowaniu i odpyleniu ponownie gruntujemy podłoże cienką warstwą gruntu i malujemy wybraną farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...