Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkryta ława fundamentowa a przymrozki


arks20192

Recommended Posts

Witam około miesiąc temu miałem wykonaną ławę fundamentową w pełnym szalunku teraz jestem na etapie ściany fundamentowej. Teraz pytanie w przyszłym tygodniu przewidywane są małe przymrozki przez dwa dni ława jest całkowicie odkryta. Grunt jest z domieszką gliny nie ma brył gliny ale jak popada to robi się ciasto pod nogami. Czy bać się wysadzenia gruntu i obsypać czy nie przejmować się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasto pod nogami to jeszcze nie jest glina.

Gliniasty grunt jest pod całą ławą czy tylko miejscami ?

Jaka głębokość posadowienia ław ?

Bać się możesz gdy będzie (-10*C) ale do tego czasu ławy wraz ze ścianami skończysz i zasypiesz

Na razie niczego nie obsypuj dopóki nie wykonasz ścian fundamentowych oraz ich izolacji przeciwwodnej.

Dziś przymrozki w nocy są jeszcze małe i jeśli się obawiasz, murując możesz do zaprawy dodać plastyfikatora..

Po wymurowaniu wykonaj hydroizolację, a mając ławy zaszalowane pomiędzy ścianą a ławą wykonaj z zaprawy zaokrąglenie, ( ćwierćwałek ) i przygrzej papę termozgrzewalną wywijając ją na pionową cześć ławy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Istnieją więc dwie szkoły myślenia dotyczące małego domu i/lub szopy. Można go „unosić na wodzie”, zwykle przy użyciu ubitego fundamentu w stylu piaskownicy. Będziesz chciał zbudować swój mały dom na podkładach kolejowych lub dużych pojazdach 6x6, więc z czasem, jeśli wystąpią falujące mrozy, możesz podłożyć budynek pod podkładką, aby upewnić się, że nic nie jest skręcone. Piasek i/lub żwir, gdy są nadal narażone na falowanie, nie będą reagować tak gwałtownie jak podkładka cementowa. Mam domek w północnym Ontario i tak zrobiliśmy nasz Bunky o powierzchni 120 stóp kwadratowych.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/4/2024 at 3:10 PM, zilonsio said:

Istnieją więc dwie szkoły myślenia dotyczące małego domu i/lub szopy. Można go „unosić na wodzie”, zwykle przy użyciu ubitego fundamentu w stylu piaskownicy. Będziesz chciał zbudować swój mały dom na podkładach kolejowych lub dużych pojazdach 6x6, więc z czasem, jeśli wystąpią falujące mrozy, możesz podłożyć budynek pod podkładką, aby upewnić się, że nic nie jest skręcone. Piasek i/lub żwir, gdy są nadal narażone na falowanie, nie będą reagować tak gwałtownie jak podkładka cementowa. Mam domek w północnym Ontario i tak zrobiliśmy nasz Bunky o powierzchni 120 stóp kwadratowych.
 

i got this...  https://routerlogin.uno/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...