Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Montaż parapetrów wewnętrznych


Recommended Posts

Witam.

Przymierzam się do kupna parapetów wewnętrznych. Parapety będą zwykłe, proste, bez udziwnień. Żadna firma w moim mieście nie oferuje montażu więc będę musiał to zrobić sam. Na większości filmików-poradników, które oglądam są robione wcięcia boczne w ścianę, które po dopasowaniu parapetu są obrabiane. Na wielu zdjęciach widziałem też, że parapety są montowane bez tych wcięć.

 

Nie ukrywam, że montaż byłby o połowę łatwiejszy bez wcinania się w ścianę. Czy taki montaż jest prawidłowy? Czy jest to jedynie kwestia wizualna? A może ma ktoś u siebie tak zamontowane parapety i chciałby się podzielić doświadczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpuszczenie parapetów to kwestia wizualna. Wiadomo mniej problemu przy montażu jeśli nie są wpuszczane. Ja oprawiałem po tynkach z wpuszczeniem. Nie kułem. Użyłem multinarzędzia i wyciąłem miejsce w tynku i ytongu szczelinę. Wsunąłem i tak naprawdę to kwestia obrobienia 2-3mm szpary jaka została. Montaż dużo ułatwił ciepły parapet. U mnie odpadał montaż przed tynkami, ze względu na dębowy parapet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie estetyka.

Raz - tak wygląda i koniec. Dwa - czasem wnęka okienna jest zawężona w narożnikach (np. będziesz miał przy oknie 145 cm a w narożnikach 144 lub 146). Wtedy prostokątny parapet musisz dobrać do najmniejszego wymiaru i resztę zamaskować (np.: akrylem).

 

Sprawa techniczna : parapet wpuszczony w mur będzie zamontowany solidnie. Nie poderwiesz go (z drugiej strony po co to robić). Jak wsuniesz parapet pod okno (chociaż 2-3mm) i dobrze go podeprzesz od spodu, to spokojnie da się na nim później stanąć (z wieloma wyjątkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...