Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie wiem kiedy dokładnie będe miał gaz...co z instalacją??


Recommended Posts

Inwestor.....sorki, ale za cholere nie mogę znaleźć informacji czy punktu na który się powołujesz i z którego to wnioskujesz, że to te 7 zł....

W przypadku poboru 0 (zero) m3 przy taryfie W-1 płacisz tylko opłatę stałą czyli abonament bo W-1 to taryfa dla poboru od 0do chyba 400m3. W mojej gazowni abonament dla W-1 wynosi 7zł/miesiąc. To wszysko. Poszukaj w tej taryfie gdzie jest jakaś kara jeśli nie pobierasz gazu. Jak wyjedziesz na wakacje i też nie pobierasz gazu to też niby masz jakąś karę płacić ??? Abonament to właśnie jest ta minimalna opłata pobierana przez gazownię aby opłacało im się ciebie nie odłaczać gdzy gazu nie będziesz pobierać. Pamietaj, że jesteś odbiorcą indywidualnym i opłaty pobierane od ciebie sa zatwierdzane przez URE a nie widzimisię gazowni. Jak masz jeszcze wątpliwości to zadzwoń do URE i do gazowni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam wątpliwości.

Przed sekundą znów rozmawiałem z gościem z Gazowni Żyrardów.

Powiedział mi że w przypadku odstępstwa od terminu odbioru gazu jest naliczana kara: 0,05% dziennie od naliczonej kwoty przyłączeniowej Brutto. Czyli jeśli ta kwota to załóżmy 6000,00 zł Brutto czyli 6000 x 0,05% = 3,00 zł Dziennie x 365 = 1095,00 zł na rok.

Tylko pozostaje drobne pytanie. Na co mogą się powoływać aby móc naliczyć karę w ten a nie inny sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam wątpliwości.

Przed sekundą znów rozmawiałem z gościem z Gazowni Żyrardów.

Powiedział mi że w przypadku odstępstwa od terminu odbioru gazu jest naliczana kara: 0,05% dziennie od naliczonej kwoty przyłączeniowej Brutto. Czyli jeśli ta kwota to załóżmy 6000,00 zł Brutto czyli 6000 x 0,05% = 3,00 zł Dziennie x 365 = 1095,00 zł na rok.

Tylko pozostaje drobne pytanie. Na co mogą się powoływać aby móc naliczyć karę w ten a nie inny sposób...

Senser wydaje mi się że kruczek ten tkwi w terminie "rozpoczęcie poboru" Ja wcześniej przed zaprzestaniem poboru gaz juz odbierałem. Może należałoby podłączyć taką byle jaką kuchenkę gazową i z 1 m3 gazu wypalić wtedy masz protokół podlaczenia i rozpoczęcie poboru. A potem to już tak jak u mnie 7 zeta/ na miesiac :wink: Pewnie ta klauzula jest wpisywana w umowę na realizację przyłącza. Wybadaj sprawę i ustal jak taryfę URE omijają te skurczybyki. Jeśli chodzi o przyłącze to najmniejsze dają DN20 a to spokojnie starcza na kuchenkę, piec c.o. i c.w.u. Zawsze mozna później w razie potrzeby przejść na W-3 czyli kuchenka, c.o. i c.w.u. Zobacz że minimalna moc przyłacza to od W-1 do W-4 to do 10m3/h to własnie DN 20. Później zawsze muszą zgodzić się na zmianę na W-3 bo jak jest przyłącze to DN 20 to nie mogą się zasłaniać trudnościami technicznymi. Zresztą co tu dużo gadać ja już drugi sezon jadę na W-1 bo się bardziej opłaca. Przy W-3 abonament jest 25zł/miesiąc co prawda gaz kosztuje nieco mniej ale nie pokrywa to różnicy w abonamentach przy moim zuzyciu. Miła pani z gazowni powiedziała mi że jak sam nie zgłoszę że się gazem grzeję to po roku jak sprawdzą zużycie to mnie sami przekwalifikują. :D. Jakoś już dłużej mineło i płacę nadal 7 zeta abonamentu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu mowa o sąsiedzie, który nie ma do czego podłączyć tej kuchenki i zacząć pobierać gaz, aby płacić te 7zl/za abonament. I jego faktycznie moze czekać kara za nie podłączenie się w czasie :wink:

Trudno mu sie dziwić, że nie chce wchodzić w dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu mowa o sąsiedzie, który nie ma do czego podłączyć tej kuchenki i zacząć pobierać gaz, aby płacić te 7zl/za abonament. I jego faktycznie moze czekać kara za nie podłączenie się w czasie :wink:

Trudno mu sie dziwić, że nie chce wchodzić w dodatkowe koszty.

Wychodzi na to że z sąsiadem trzeba walnąć pifko :wink: i zasponsorować mu tą kuchenkę (albo pozyczyć na czas odbioru). No chyba koszty przyłącza już se sam w mordę pokryje :o czy jak :wink: Bo jak nie to faktycznie niby z jakiej racji. Ale może nie zrozumiałem do końca chodzi o sama karę czy o wszystkie koszta przyłaczenia sasiada ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestor, sąsiad - zdaje się -, że nie ma jeszcze gdzie tej kuchenki postawić 8) :lol: :lol: :lol:

No popatrz choroba aż tak nieuważnie czytałem. Oj kurcze chyba ten szampanik był jak chrzczony czy co :wink: :D . O rany jak ja tera do domu autem pojadę kurcze będę musiał chyba robić nadgodziny :-? . No ale chyba jakichś głupot nie napisałem ?? :-?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownia wydaje warunki na podstawie wniosków. Wniski nie były pisane dla podłączenia tylko kuchenki czyli taryfy w1, a na podłączenie domu, który miał być gazem ogrzewany czyli w3. Jeśli teraz sąsiad chciałby zmienić warunki tylko na kuchenkę to i warunki budowy przyłącza gazownia by zmieniła. Abonament za w3 to ponad 30 zł miesięcznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser

 

Docelowo ma być normalna instalacja co z kotłownią gazową plus kominek z płaszczem wodnym Zrób tak, wykonaj inst. c.o. tak jak ma być zrobiona a kominek podłącz do niej przez wymiennik w taki sposób by kominkiem można było zarówno ogrzewać dom jak i grzać wodę w zasobniku, jak będziesz miał gaz powiesisz kocioł gazowy i podłączysz go do inst. co systemu zamkniętego i zasobnika Do instalacji c.o. systemu otwartego (tej od kominka ) możesz podłączyć zwykły kociołek na paliwo stałe

Wymiennik i po kilka zaworów zwrotnych i pompek i kotłownia gotowa :lol:

 

A wracając do opłat za brak poboru gazu to nie słyszałem (opłata stała to co innego) w mojej miejscowości 1/3 osób mających inst. gazowe nie korzysta z gazu o karach nie słyszałem mimo ze kilka lat pracowałem w gazowni :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser

 

Docelowo ma być normalna instalacja co z kotłownią gazową plus kominek z płaszczem wodnym Zrób tak, wykonaj inst. c.o. tak jak ma być zrobiona a kominek podłącz do niej przez wymiennik w taki sposób by kominkiem można było zarówno ogrzewać dom jak i grzać wodę w zasobniku, jak będziesz miał gaz powiesisz kocioł gazowy i podłączysz go do inst. co systemu zamkniętego i zasobnika Do instalacji c.o. systemu otwartego (tej od kominka ) możesz podłączyć zwykły kociołek na paliwo stałe

Wymiennik i po kilka zaworów zwrotnych i pompek i kotłownia gotowa :lol:

:

 

Dokładnie o czymś takim myślałem...tylko jest jeden zasadniczy ból...

W lato, lub ogólnie cieplejsze dni mam chajcować w kominku żeby podgrzał mi CWU?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownia wydaje warunki na podstawie wniosków. Wniski nie były pisane dla podłączenia tylko kuchenki czyli taryfy w1, a na podłączenie domu, który miał być gazem ogrzewany czyli w3. Jeśli teraz sąsiad chciałby zmienić warunki tylko na kuchenkę to i warunki budowy przyłącza gazownia by zmieniła. Abonament za w3 to ponad 30 zł miesięcznie.

Nie wiem Jezier gdzie kasują aż trzy dychy za abonament za W-3 moja gazownia birze ok. 25 zeta brutto opłata abonamentowa + stała przesyłowa.

http://www.mzg.com.pl/odbiorcy/str3.1.htm

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...