Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa Konceptus, proszę o recenzję użytkowników lub znawców tematu.


gargamello

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 7 months później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

@gargamello

Nie dostałem od Ciebie żadnej wiadomości PW.

Pompa działa bez zarzutu do 4 grudnia 2020r. Była co prawda sytuacja awaryjna w tym roku, pompa przechodziła w stan awarii na sterowniku po osiągnięciu zadanej temperatury na buforze. Przyczyną był wadliwy bezpiecznik typu "S" zabezpieczający sprężarkę. Po konsultacjach telefonicznych z przedstawicielem Konceptusa sam wymieniłem bezpiecznik na nowy o identycznych parametrach i nawet tej samej firmy.

Zakup takiej PC był strzałem w 10. w połączeniu PV. Rachunek na cały dom za EE śmieszny, za drugie półrocze 2022r. 145,-zł. za pierwsze br 190,- zł.

Do PC zaglądam bardzo rzadko, bo jak leci ciepła woda z kranu, to po co. Do PV częściej, i tylko by sprawdzić czy bezpieczniki włączone.:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 4 weeks później...
Niestety, nie dojdzie do montazu w grudniu. Obawiac sie zaczynam czy wogole do niego dojdzie. Firma jak widac po opiniach google wpadla w blizej nieokreslony stan, przyjmuje zlecenia przyjmuje pieniadze a pomp nie dostarcza. Wierze ze to chwily brak plynnosci. Choc nie ukrywam, termn byl przekladany kilka razy, podobnie bylo z odwiertami, choc tam zostalem zaskoczony bez informacji o zamiarze wykonania, kiedy juz ekipa stala pod brama. Szkoda, widac ze to dobry produkt polski, ale chyba padlo zarzadzanie. Moj przypadek jest z czystego powietrza z prefinansowaniem i tylko polowa kwoty zostala wplacona. Dorbze, ze zachowalem zdrowy rozsadek i nie zdemontowalem pieca. Edytowane przez gargamello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...

Początkowo podchodziłem do instalacji pompy ciepła z pewnymi obawami, zwłaszcza po kilku opóźnieniach w realizacji. Jednak moje doświadczenie z firmą Konceptus okazało się pozytywnym zaskoczeniem. Mimo wątpliwości co do terminów i jakości usługi, firma Konceptus wykazała się zaangażowaniem w rozwiązanie problemów. Choć momentami czekałem dłużej niż planowałem, cieszy mnie fakt, że niedotrzymany termin został odpowiednio zrekompensowany.

 

Pomimo mojej sceptycznej postawy, jestem zadowolony z działania pompy ciepła i sposobu, w jaki firma Konceptus ją zainstalowała. Pompa działa i jest ok, są już oszczędności czasu i sił w walce z tym drewnem (opalałem wczeniej drewnem).

Z tej perspektywy mogę polecić firmę Konceptus. Zaangażowali się w ten montaż, rekompensata za niedotrzymany termin pokazała, że klient jest dla nich ważny. Tak to widzę. Mieli jakiś brak płynności spowodowany tą ruchawką z covidem, ale wyglada na to, ze instalacje ruszyly. Wrzuce potem foto instalacji.

Edytowane przez gargamello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spory ruch u nich ostatnio.

Zmienili się z JDG w SA. Uruchamiają też zaraz akcję sprzedaży udziałów, chyba przez crowdfunding

 

A co do samej obsługi to jest ok. W ramach gwarancji wymieniali mi płytę główną i software. Okazało się po czasie że jakaś partia motherboards sterownika jest walnięta bo majfrendy nawalili z jakością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Cześć ,trochę czasu mnie tu nie było na forum.Zapomnialem nawet loginu i hasła.Po trzech sezonach grzewczych mogę napisać że pompa sprawuję się bdobrze ,u mojego brata także. Zużycie od 10 do max 20 kWh na dobę w zależności od temp zewnętrznej. Na razie nic się nie popsuło, pompa nie taktuje ,pracując wedle zadanego harmonogramu. Dementuję też opinie że PC nie powinna pracować z buforem ciepła. To są bzdury ,moja z baniakiem 1000 l wg projektu Adama dogaduje się doskonale, jest przewymiarowana ,dzięki temu pracuje max 6 godzin w naj większe mrozy ,może przez to działać tylko w taniej taryfie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...

Witam. Przy nadmiarze gotówki można zainwestować. Być może rozwiną się i pójdą do przodu. Planowali to już od lat. Podstawa ich kłopotów to brak pięniędzy na rozwój i zarządzanie. Pompy na razie na etapie produktu składanego w garażu. Jeden trafi na dobry montaż i pompę, inny będzie miał ustawiczne problemy. Serwis bardzo słaby (delikatnie mówiąc), umowy mało konkretne. Wabią ludzi kosztem i nadzieją. Znam osoby zadowolone i znam też kilka mających problemy. Jeśli dobrze trafisz, to będziesz miał w miarę tanie i w miarę stabilne ogrzewanie. Niższa cena za pompę/układ = większe ryzyko. Co kto lubi. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...