Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budynek 500m2 z kotłem gazowym +wentylacja mechaniczna, czy pompa ciepła +podłogówka?


Salah

Recommended Posts

Zaproponowałeś złe alternatywy. Mam doświadczenia i podłogówka nie jest alternatywą tylko obowiązkiem w każdym przypadku niezależnie od tego czy będzie kocioł gazowy, pompa ciepła czy coś innego. Wentylacja mechaniczna również nie powinna być alternatywą tylko jedyną sensowną opcją. Pozostaje wybór pomiędzy piecem gazowym, pompą ciepła, a czymś innym, ale tu już nie zgadnę co lepsze, poza tym będzie się to zmieniać zależnie od tego jaka pompa ciepła i od aktualnych cen prądu, gazu, własnej produkcji prądu, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałeś złe alternatywy. Mam doświadczenia i podłogówka nie jest alternatywą tylko obowiązkiem w każdym przypadku niezależnie od tego czy będzie kocioł gazowy, pompa ciepła czy coś innego. Wentylacja mechaniczna również nie powinna być alternatywą tylko jedyną sensowną opcją. Pozostaje wybór pomiędzy piecem gazowym, pompą ciepła, a czymś innym, ale tu już nie zgadnę co lepsze, poza tym będzie się to zmieniać zależnie od tego jaka pompa ciepła i od aktualnych cen prądu, gazu, własnej produkcji prądu, itp.

 

Własnie z tego powodu szukam osoby, która zerknie na projekt, zobaczy co będzie lepsze. Oczywiście nie za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka i wentylacja mechaniczna to obowiązkowo, bo to są rzeczy oczywiste i każdy (mam nadzieję) na tym forum to potwierdzi i to za darmo. W drugiej kolejności weź to na co możesz dostać dotację. Bo wtedy tak na prawdę Ty nie płacisz tylko płacą Ci, którzy składają się na fundusz dotacyjny (krajowy - w postaci podatków, czy unijny w postaci składek członkowskich do Unii). Więc, jak masz dotację, to niezależnie od obiektywnej, ekonomicznej nieopłacalności danego rozwiązania i tak wygrywasz. Pewne rzeczy mogą odpaść na wstępie, bo może się okazać, że na Twojej działce nie da się zrobić gruntowej pompy ciepła (czy to pionowej czy poziomej), albo rura gazowa jest odległa o kilka kilometrów. A potem to decyzja w małym stopniu zależy od projektu i Twojego układu domu, a bardziej od przyszłych cen różnych źródeł energii, ale tego Ci żaden specjalista nie przewidzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...