Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rozdzielenie stropu


Recommended Posts

Witam,

 

Z powodu mega fajnej działki w okolicy, w której żadnych już nie ma, zdecydowałem się na zakup inwestycji - nieukończonej budowy domku jednorodzinnego (oczywiście wraz z działką) w oparciu o zmodyfikowany projekt GROSZEK. W związku z tym, że nie znam się na budowlance planuję zlecić całość prac firmie, która to doprowadzi do "stanu deweloperskiego". Po wielu zapytaniach, rozmowach, analizach ofert w grze są dwie firmy i poza jedną KLUCZOWĄ kwestią ich propozycje są bardzo podobne (zastosowane materiały, grubości izolacji, konieczność wymiany stolarki okiennej, odkopanie i wymiana hydroizolacji, termoizolacja podpiwniczenia itd, itp., nawet wyceny całości prac zbytnio od siebie nie odbiegają). "Kością niezgody" jest garaż/taras i w mojej ocenie proponowane rozwiązania różnią się diametralnie.

 

Pierwsza z firm chce w garażu zrobić dodatkową ściankę z dylatacją od części mieszkalnej i twierdzi, że zapewni to odpowiednią termoizolację części mieszkalnej od garażowej.

Druga z firm chce całkowicie, fizycznie rozdzielić wspólny strop części mieszkalnej i garażu/tarasu, aby wyeliminować mostki termiczne i również chce dołożyć dodatkową ściankę w garażu, ale jak mniemam po rozdzieleniu pełniłaby ona także rolę podpory.

 

Przyznam się, że choć jestem totalnym laikiem to jakoś nie mogę sobie wybrazić tego rozdzielania stropu. Czy to w ogóle jest wykonalne? Czy to w ogóle ma sens i jest akceptowalne konstrukcyjnie?

 

Jeśli trzeba dostarczę dodatkowe info, ale proszę o info czy ktoś w ogóle się z czymś takim spotkał?! (bo ja nie).

arch-przekroj.jpg

zdjecie-strop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli strop garażu jest tarasem to ro poprzez budowę dwóch ścian nośnych ( lub jednej szerszej ) w tym wypadku fundamentowych ze względów termoizolacji będzie najlepszym rozwiązaniem.

Taras będzie narażony na skrajne warunki atmosferyczne, a nieogrzewany garaż w przypadku rozdzielenia stropu i ścian będzie przynosił same korzyści.

Jest to bardziej pracochłonne i droższe rozwiązanie ale jeśli forma je zrealizuje w podobnym kosztorysie to należy wybrać takie rozwiązanie za korzystniejsze.

Rozdzielenie nastąpi tylko poprzez dylatację na grubość np deski lub kilku warstw papy pomiędzy wieńcami domu i garażu. Ściana dodatkowa musi być ze względów na grubość posadowienia wieńca.

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...