Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomiar temperatury w zbiorniku CWU


Mateusz_99

Recommended Posts

Witajcie,

 

Pytanie pewnie proste :)

Mam zbiornik CWU Elektromet WGJ-S OEM 100/MG w którym chciałbym monitorować temperaturę wody. Póki co nie mam możliwości "wpięcia się" do zbiornika/pieca więc chciałbym zrobić własne rozwiązanie. Zbiornik wygląda tak:

big_62723651a972c-62567ddd3ab6f-schemat-MG.jpg

To co mnie zainteresowało to RK opisane jako "kapilara zamknięta". Jest to otwór sięgający środka zbiornika, w który wpuszczony jest przewód kończący się gdzieś w czeluściach. Czy:

- mogę w ten otwór wpuścić swój czujnik temperatury?

- czy nic nie uszkodzę (mechanicznie, elektrycznie, logicznie)?

- czy pomiar temperatury będzie wiarygodny? Ewentualny offset wskazań nie jest problemem.

 

Mam sondę temperaturową DS18B20 w wodoszczelnej obudowie z stali nierdzewnej 6 x 50mm: Czujnik-temperatury-DS18B20-przewod-ARDUINO

Fizycznie czujnik wejdzie ale nie mam pewności czy coś nie popsuję

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz. Nawet po to jest tam ten otwór aby zastosować czujnik .

Sprawdź tylko czy jest tam zamontowana mosiężna kapilara oddzielajaca czujnik od wody wewnątrz ale z opisu wynika że tek.

 

Dzięki za info! Znalazłem kamerkę inspekcyjną i wygląda to następująco: szary kabel sięga głęboko i kończy się taką (mosiężną?) końcówką.

vlcsnap-2022-12-04-17h04m56s169.jpg

do tej końcówki dołączone jest coś co wygląda jak blaszka albo kawałek plastiku:

vlcsnap-2022-12-04-17h05m38s062.jpg

A na samym dole jest coś, co wygląda na jakieś uszczelnienie, albo breja - mam nadzieję że nie jest to woda :-) I jakieś paprochy, ale to pewnie kawałki pianki:

vlcsnap-2022-12-04-17h05m56s532.jpg

Trochę ta rura wewnątrz wygląda na podrdzewiałą. Jest to zgodne ze sztuką i można wepchnąć tam czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w tym przypadku jest zgodne ze sztuką. Zakłady produkujące stosują różne oszczędnościowe wersje.

Normalnie cała wkręcona kapilara czyli tuleja w którą wchodziłeś kamerą powinna być mosiężna.

Lekka rdza na ściankach jest widoczna. Na dnie ostatnia fotka uwidacznia raczej jakiś spaw.

Szary kabel kończy się czujnikiem temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...