Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

klimatyzatory zaraz po tynkach?


gryziciel

Recommended Posts

witam, jestem w trakcie suszenia tynkow. Instalacja klimy byla zrobiona, przed tynkami i sprzet czeka na instalacje u wykonawcy. Wykonawca mowil, ze najlepiej bedzie instalowac jednostki wew. po pierwszym malowaniu scian. Troche mnie korci zeby pojsc na skroty i zrobic to teraz (czyli przed gladziami i malowaniem), zeby taniej grzac klima w trakcie osuszania domu.

 

Co o tym myslicie - ktos tez tak robil? czy poza koniecznoscia zabezpieczenia jednostek w trakcie wykonczeniowki jest jakis argument przeciwko temu?

Czy klima w trybie grzania moze zbierac wilgoc z pomieszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak czekałem. Co prawda montowałem jedna jednostkę i to juz po wszelakich szlifowaniach ale syfu sporo się zbiera. Sprzątasz, zamiatasz, płytkarz będzie ciał płytki (przy wodnej maszynie tez się kurzy) moim zdaniem szkoda sprzętu. Sama funkcja grzania nie osusza powietrza ale wysoka temp wewnątrz i ruch powietrza napewno pomoże w osuszaniu budynku. No i nie zapomnij o wentylacji.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem w trakcie suszenia tynkow. Instalacja klimy byla zrobiona, przed tynkami i sprzet czeka na instalacje u wykonawcy. Wykonawca mowil, ze najlepiej bedzie instalowac jednostki wew. po pierwszym malowaniu scian. Troche mnie korci zeby pojsc na skroty i zrobic to teraz (czyli przed gladziami i malowaniem), zeby taniej grzac klima w trakcie osuszania domu.

 

Co o tym myslicie - ktos tez tak robil? czy poza koniecznoscia zabezpieczenia jednostek w trakcie wykonczeniowki jest jakis argument przeciwko temu?

Czy klima w trybie grzania moze zbierac wilgoc z pomieszczenia?

 

Ja dawałem po malowaniu. Malowałem agregatem, dlatego ciężko uniknąć przypadkowego osadzenia się farby "wszędzie". Jak okleisz folią - o czym pisał Klaudiusz, powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...