Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki kocioł gazowy wybrać - dom 200m2


pryczu

Recommended Posts

Ok, po przekazaniu Waszych wytycznych dostałem nowe wyceny:

 

1. Buderus Logamax GB 122 15 kW - cena za zestaw 24.000

2. Vailant EcoTec Pro 15 CS/1-5 - cena za zestaw 22.500

 

W cenie zestawu zasobnik 150l, system kominowy, grupa bezpieczeństwa, sprzęgło, zawór mieszający, dwie pompy obiegowe, osprzęt i materiały do montażu oraz sam montaż i uruchomienie.

 

Pytanie który z powyższych modeli jest lepszy.

 

Gwarancja na 2 lata z możliwością wydłużenia do 5 lat. Trochę krótka, te 2 lata to standard rynkowy?

 

Immergas daje 5 lat (oczywiści przy założeniu corocznych przeglądów).

Bosch także 5 lat po wykonanii płatnego przeglądu przy końcu trwania gwarancji podstawowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immergas daje 5 lat (oczywiści przy założeniu corocznych przeglądów).

Bosch także 5 lat po wykonanii płatnego przeglądu przy końcu trwania gwarancji podstawowej

 

Wszyscy tak mają.....przegląd musisz robić co roku a dodatkowo Buderus odpłatny po 3 miesiącach użytkowania całości pakietu.

 

Drugi podstawowy warunek to zakup pakietu u Autoryzowanego Partnera Handlowego marki XXX

(zgodnie z wykazem na stronie http://www.xxx) i już nie znajomy hydraulik Gienio

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak mają.....przegląd musisz robić co roku a dodatkowo Buderus odpłatny po 3 miesiącach użytkowania całości pakietu.

 

Drugi podstawowy warunek to zakup pakietu u Autoryzowanego Partnera Handlowego marki XXX

(zgodnie z wykazem na stronie http://www.xxx) i już nie znajomy hydraulik Gienio

www. xxx ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówkę masz już zrobioną, czy coś można zmienić ?

 

Zrobiona i zalana. A co należałoby zmienić?

 

Co z regulatorami RC310 lub VRC720.

Budynek 200m to parterówka czy poddasze użytkowe.

 

Dwie kondygnacje i poddasze nieużytkowe. O sterowniki muszę dopytać.

 

Czy oba modele Buderus i Vailant są ok, czy jeden z nich jest lepszy od drugiego? A może w tej cenie są jeszcze inne, lepsze opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www. xxx ?? :)

 

http://www.xxx = http://www.buderus, www Vaillant, www Viessmann, www De dietrich, www Immergas itp

 

 

 

Czy oba modele Buderus i Vailant są ok, czy jeden z nich jest lepszy od drugiego? A może w tej cenie są jeszcze inne, lepsze opcje?

 

Oba kotły ogólnie są Ok i mają swoje plusy i minusy. Przy dwóch osobnych kondygnacjach w cenie Buderusa ..... no może 500 - 1000zł więcej rozważał bym Vaillanta z podziałem na strefy czyli z dodatkowym modułem mieszacza chyba VR70 lub VR71

 

Z reguły parter różni się od poddasza zarówno temperaturą jak i funkcjami pomieszczeń więc kompensacja owej różnicy lub nawet specjalne jej wprowadzenie jest dobrym rozwiązaniem.

 

Moduł pozwoli sterować oboma piętrami czyli obiegami osobno zarządzając zarówno ich temperaturą przez dwie osobne krzywe grzewcze jak i ich pompami.

Do tego regulator oczywiście VR720.

W następnym roku jeśli budżet obecnie nie pozwala system można rozwinąć o siłowniki do zaworów mieszających tak by wszystko było już automatyczne i bezobsługowe.

 

Proszę wspomnieć hydraulikowi z oferty Vaillanta o takiej opcji...... on powinien wiedzieć o co chodzi i wprowadzi poprawki do oferty, no chyba że planuje ( planujecie ) tym sterować w zupełnie inny sposób ( listwa z elektrozaworami i regulator w każdym pokoju )

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak mają.....przegląd musisz robić co roku a dodatkowo Buderus odpłatny po 3 miesiącach użytkowania całości pakietu.

 

Drugi podstawowy warunek to zakup pakietu u Autoryzowanego Partnera Handlowego marki XXX

(zgodnie z wykazem na stronie http://www.xxx) i już nie znajomy hydraulik Gienio

 

A w Immergas wystarczą tylko doroczne przeglądy (a i tak warto je robić) a instalować może Pan Gienio.

I nie trzeba NIC dokupywać, trzeba tylo zarejestrować kocioł na stronie www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Proszę wspomnieć hydraulikowi z oferty Vaillanta o takiej opcji...... on powinien wiedzieć o co chodzi i wprowadzi poprawki do oferty, no chyba że planuje ( planujecie ) tym sterować w zupełnie inny sposób ( listwa z elektrozaworami i regulator w każdym pokoju )

 

Rozmawiałem o tym z autoryzowanym sprzedawcą Vailanta i Buderusa, którzy wykonywaliby także montaż kotłowni (nie wiem czemu się utarło, że ja te oferty zbieram od jakiegoś Gienia czy Eugenia ;) ) - oni robią sterowanie obiema kondygnacjami tylko poprzez sprzęgło + grupy pompowe. Twierdzą, że przy takim układzie wszystko działa i nie trzeba dokupować dodatkowego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos jeszcze samego układu instalacji. W większości zebranych przeze mnie ofert proponowany jest układ z dwiema pompami obiegowymi i sprzęgłem hydraulicznym, przez co cena całego zestawu z kotłem istotnie wzrasta do kwoty ok. 25 tysięcy złotych.

Czy faktycznie dla mojego domu zasadne jest zastosowanie dodatkowych urządzeń w postaci grup pompowych i sprzęgła, czy też jest to trochę naciąganie na kasę i sama pompa kotła wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...