Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWOŚĆ - Pompa ciepła i kocioł gazowy w jednym - Immergas Magis Combo V2


Recommended Posts

Czym ogrzewać dom w czasach, kiedy ceny nośników energii są tak niestabilne. Drożał gaz, drożeje energia elektryczna. Doświadczenia pana Piotra to odpowiedź na trudne czasy: hybrydowa pompa ciepła Magis Combo V2 firmy Immergas – pompa ciepła i kocioł kondensacyjny w jednym.

Pan Piotr użytkuje urządzenie od połowy 2018 r. Po 4 latach jest bardzo zadowolony z decyzji o wyborze nowatorskiego urządzenia; bezawaryjnej pracy Magis Combo, kosztów ogrzewania i przygotowania c.w.u. Dodajmy, że pan Piotr ma też instalację fotowoltaiczną o mocy prawie 10 kWp. Rozliczana w systemie net-meteringu (80% produkcji zmagazynowanej w sieci pobiera bez opłat) pozwala zasilać pompę ciepła energią elektryczną pozyskaną z własnej instalacji także zimą.

Zobaczcie, co o montażu i pompy ciepła i kotła kondensacyjnego mówi instalator, pan Krzysztof Korol. Taka instalacja będzie wykonana tak, jakby w kotłowni były dwa urządzenia grzewcze. Musi być przyłącze gazu, a w ogrodzie stanie jednostka zewnętrzna pompy ciepła.

O doświadczeniach pana Piotra pisaliśmy w artykule „Czym ogrzewać dom” w nr 10/22 „Muratora”. Artykuł z tezą, że wiele źródeł ciepła w domu – chociaż początkowy wyższy koszt wydaje się problematyczny – jest dziś jak najbardziej wskazane, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo energetyczne w czasach kłopotów z dostępnością i kosztami nośników energii…

 

 

MAGIS COMBO V2 – hybrydowa pompa ciepła

1. Kocioł kondensacyjny z pompą ciepła typu split

2. Wydajność – COP nawet 5,2

3. Ogrzewa, chłodzi oraz produkuje ciepłą wodę użytkową

4. Klasa energetyczna A++ dla temperatury 55oC

5. Automatyka sama wybiera optymalne w danej chwili źródło ciepła!

 

Kotly gazowe zostaną zakazane. Unia Europejska planuje wprowadzić zakaz przyłączania gazu do nowo powstających domów/budynków od 2027 r. W Holandii pompa ciepła która będzie dostarczała ogrzewanie do -10 stopni. Poniżej tej temperatury ciepło będzie dostarczane z sieci miejskiej.
Kotly gazowe zostaną zakazane. Unia Europejska planuje wprowadzić zakaz przyłączania gazu do nowo powstających domów/budynków od 2027 r. W Holandii pompa ciepła która będzie dostarczała ogrzewanie do -10 stopni. Poniżej tej temperatury ciepło będzie dostarczane z sieci miejskiej.

 

To jest nieprawda Alessnadro. Planuje się zabronić instalację kotłów jako jedynego źródła ciepła. Unia Eurpejska promuje kilka źródeł ciepła w domu z akcentem na instalację fotowoltaiczną i pompy ciepła. O tym jest ten film w serwisie murator.tv. Proszę przynajmniej wysłuchać komentarza eksperta na końcu filmu:

 

Edytowane przez Redakcja
Planuje się zabronić instalację kotłów jako jedynego źródła ciepła. Unia Eurpejska promuje kilka źródeł ciepła w domu z akcentem na instalację fotowoltaiczną.

 

Fotowoltaika nie produkuje ciepła. Czy też można powiedzieć, że we Francji mają ogrzewanie atomowe gdy ktoś ma pompę ciepła?

 

Zakaz sprzedaży kotłów gazowych, olejowych i węglowych to jeden z kroków planu REPowerEU przygotowanego w odpowiedzi na bardzo wysokie podwyżki cen energii i paliw oraz niepewność dostaw surowców energetycznych, zwłaszcza paliw kopalnych, będące konsekwencją inwazji Rosji na Ukrainę. Projekt REPowerEU jest elementem Europejskiego Zielonego Ładu. Ma na celu zintensyfikowanie i przyspieszenie działań zaplanowanych w ramach pakietu Fit fot 55 (Gotowi na 55), czyli zdecydowane zmniejszenie emisji do 2030 r. jako krok do neutralności klimatycznej Europy w 2050 r.

[...]

Jednocześnie zaproponowano, by od 2027 r. kraje europejskie zakazały sprzedaży kotłów gazowych.

Edytowane przez Kaizen
Polecamy film "Z węgla na gaz" - wypowiada się prezes Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych.

 

To polecam zwrócić uwagę koleżance redakcyjnej, że powinna zamieścić pod artykułem sprostowanie.

[...]

Jednocześnie zaproponowano, by od 2027 r. kraje europejskie zakazały sprzedaży kotłów gazowych. [/url]

 

W Unii nie są chyba świadomi tego ,że są w niej jeszcze kraje, gdzie i kotły węglowe można sprzedawać :)

2027 jest nierealny

Taka hybryda ma rację bytu tylko w przypadku modernizacji - obiekt już przyłączony do gazu, lub w przypadku dużego zapotrzebowanie na ciepło (np dom połączony z częścią usługowo biurową).

W nowym domu, jak ktoś miałby wykonywać przyłącz gazowy po to by zasilić szczytowe zapotrzebowanie na ciepło - bez sensu.

  • 8 months później...

Opłacalność zależy ok kosztów 1 kWh prądu i gazu.

 

Prezentowana modernizacja był dosyć droga.

Czy zwróciła się w 4 lata? Może tak, ale licząc w stosunku do ogrzewania olejem.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...