Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wygrzewanie jastrychu cementowego zimą?


PokazCoPotrafisz

Recommended Posts

Witam.

Jaj myślicie czy zima przeszkadza w wygrzewaniu jastrychu.

I tak delikatnie pale w piecu utrzymując temperaturę w pomieszczeniu na poziomie 5-8 stopni i się zastanawiam czy włączyć tryb wygrzewania jastrychu w piecu czy czekać na wyższe temperatury na zewnątrz.

 

Wykonawca dał instrukcję, bo gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewaj zgodnie z procedurą. Mróz na zewnątrz (czyli znikoma wilgotność bezwzględna) zwiększa szybkość i skuteczność osuszania (oczywiście wentylacja ma działać normalnie). Minus - większe koszty.

 

Ja wiem czy większe koszty.

Na wiosnę gdybym chcial wygrzewać to muszę włączyć piec na extra miesiąc. A teraz i tak sobie delikatnie grzeje.

Więc te koszty ciężko oszacować. Kiedy wygrzewanie się będzie lepiej opłacać.

 

Zgodnie z procedura? Tzn ze co kilka dni zwiększać temperaturę azdo 45-50 stopni i później po 5-10 dniach w dół?

W pięciu mam specjalna procedurę, która się nazywa wygrzewanie jastrychu. Mam zamiar jej uczyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy większe koszty.

 

Niby zdanie oznajmujące, ale składnia jakaś dziwna. Miało być "że" zamiast "czy"?

 

Na wiosnę gdybym chcial wygrzewać to muszę włączyć piec na extra miesiąc.

 

Za to spalanie znikome, bo straty cieplne dużo mniejsze dla utrzymania tej samej temperatury zadanej (wymaganej procedurą) bo powrót cieplejszy.

 

A teraz i tak sobie delikatnie grzeje.

 

Procedura jest ta sama niezależnie od temperatury za oknem - na początku i na końcu delikatnie, a po środku na maksa/50* tz i w mrozy znacznie większy wir w portfelu, niż latem czy nawet wiosną.

 

Zgodnie z procedura? Tzn ze co kilka dni zwiększać temperaturę azdo 45-50 stopni i później po 5-10 dniach w dół?

W pięciu mam specjalna procedurę, która się nazywa wygrzewanie jastrychu. Mam zamiar jej uczyć.

 

Jakie zamierzasz dać okładziny? Dla przykładu Barliek wymaga wypełnienia takie protokołu dla uzyskania gwarancji. Jak innego producenta - pytaj jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...