Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Płytki za blatem


Olo1111

Recommended Posts

Cześć,

Nie znalazłem tego tematu, a internet uporczywie próbuje odpowiedzieć na pytanie, którego nie zadałem.

 

Chcemy w kuchni ułożyć płytki na ścianie, a szafki górne zawiesić 55 cm nad blatem. Płytki chcemy zawiesić przed montażem mebli (chociaż odpowiedzi na pytanie co powinno być pierwsze, też jednoznacznej nie znalazłem). Płytka ma rozmiar 60 x 60 cm.

 

Pytanie: czy płytka może się schować ZA blatem kuchennym? Plusem jest oczywiście brak konieczności docinania płytki na 5cm, brak szpary pomiędzy blatem i ścianą.

Obawiam się jednak, że blat będzie uderzać o ścianę i płytka się po prostu zniszczy. Z drugiej strony projektantka w sklepie budowlanym i pan w sklepie z płytkami powiedzieli, że można tak płytkę schować.

 

Czy ktoś próbował takiego rozwiązania? Wiadomo jak z trwałością płytki? A może zawiesić szafki górne tak, aby nachodziły te 5cm na płytkę. Nie wygląda to wtedy brzydko?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytkę można schować za blatem i szafkami. Pomiędzy blatem a płytką zalecam zastosowanie dylatacji w postaci jakiejkolwiek uszczelki EPDM która po lekkim spłaszczeniu utworzy 1mm szczelinę którą można zamaskować silikonem uszczelniając w ten sposób tą szparę przed wilgocią.

Przy pracy na blacie nie będzie on uderzał siłą w płytkę.

Uszczelka stłumi ten efekt.

 

Zawieszenie górnych szafek na płytkę jeśli nie są one do sufitu stworzy szparę grubości płytki nad nimi.

Należało by wtedy docinać boki górnych szafek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...