Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana zasilania Herz VUA 50 (kątowy)


3rav

Recommended Posts

Grzejnika łazienkowy (drabinkowy) mam podłączony przez zawór Herz VUA 50, niestety okazało się że mam zamieniony powrót z zasilaniem (zasugerowałem się kierunkami z zaworu VUA 40 bez sprawdzenia czy 50 ma tak samo - NIE ma).

 

Czy mogę to jakoś zamienić bez przerabiania instalacji, dodam iż grzejnik jest już zamontowany.

 

1. Myślałem nad podmianą go na prosty + dołożenie kolana Herz: http://www.katalog.herz.com.pl/img/cms/Cennik%20HERZ%202020-strony-72.pdf

ale przypuszczam że podniesie mi to grzejnik (pytanie też ile podniesie)?

 

2. Dołożenie "Przyłącze krzyżowe" Herz 1300434, ale chyba się nie zmieści, czy takie przyłącze można w ogóle dokręcić bezpośrednio do tego VUA?

 

3. Jakieś inne rozwiązanie?

 

 

Herz_UVA_50.jpg

 

Z katalogu:

Katalog.jpg

Edytowane przez 3rav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej zrobić zamianę w rozdzielaczu?

jeden pex skracasz a na drugim dokładasz kawałek rurki który obciąłeś poprzez złączkę. złączka to koszt kilku- kilkunastu zł

 

Dzięki za odpowiedź, zapominałem nadmienić iż jest to instalacja na PP-R, zawór Herz jest podłączony przez takie podejście:

Sigma_Li.jpg

 

Zastanawiam się czy tego po prostu tak nie zostawić ponieważ grzejnik jest mały: moc (55/45/20°C) (w W) 191 wymiary 69x55x4.5 (wysokość; szerokość; głębokość)?

Edytowane przez 3rav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...