Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Unia chce domów bez kominów! Nowe nakazy i ograniczenia dla ogrzewania i budownictwa


marxxx

Recommended Posts

Ponieważ pisałem to nie raz, więc w skrócie - "Niemcy odeszły od węgla" czytane wielokrotnie w polskiej prasie nijak się ma do faktów. .

 

No ale od kilku lat czegoś takiego nie czytałem...

 

Raczej to:

https://energia.rp.pl/wegiel/art37389421-pieniadze-z-ue-nie-pomogly-w-odejsciu-od-wegla

Natomiast chciałbym, żeby polski miks energetyczny był taki jak niemiecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 565
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aż pogooglałem, żeby sprawdzić, jaką prasę czytasz. I nie znalazłem. Chyba, że nie czytasz do końca.

Nowi koalicjanci chcieliby, żeby Niemcy odeszły od węgla szybciej niż dotąd zakładano, czyli do 2030 roku, a nie do 2038 roku.

 

 

 

Zwyczajnie nie wierzę. Nad ranem w starych domach by marzli.

 

 

 

I co w tym dziwnego? Drewno musi schnąć na zewnątrz a węglowi warunki atmosferyczne nie służą. Na hałdach pod ciepłowniami i elektrowniami mają problem, bo od słoneczka potrafi się zapalić i muszą malować na biało.

 

Tak się składa że mam w DE rodzinę i tak po prawdzie unikam ich odwiedzać zimą bo oni autentycznie marzną nie na śmierć ale w ich domach nie da się wytrzymać ,szłapy zmarznięte kości bolą a po powrocie choróbsko murowane , wolę już ten nasz kraj zdecydowanie , oni w większości wynajmują mieszkania bo mało kto ma prywatne a jak ktoś ma dom prywatny to niezbyt zadowolony z tego i słyszę często że kiedyś przed Euro jak były marki to było życie a teraz to niczego już nie przypomina .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak siedzą na socjalu, to może ich nie stać, ja u swoich widziałem 21.5C, tyle, ile utrzymują w swoim polskim domu, kiedy przyjeżdżają tu na święta.

 

No nie nie na socjalu ,jedni emeryci drudzy pracują i nikt za bardzo nie ma powodu do zadowolenia być może jak ktoś ma 5 czy 10 tys Euro miesięcznie to nie narzeka ale tam większość ma już w zasadzie tyle ile w PL bo 1300-1700 euro a za mieszkania ile płacą to większość wie chyba .

 

Teraz mi się przypomniało że były takie badania w czym Polska jest lepsza niż inne kraje Uni i na pierwszym miejscu było o mieszkaniach że cieplejsze że suchsze i wygodniejsze i to nie były nasze badania tylko Unijne ,było tych lepszych naszych nie tylko mieszkaniowe około 10-ciu więc nie narzekajmy .

Edytowane przez goguś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż pogooglałem, żeby sprawdzić, jaką prasę czytasz. I nie znalazłem. Chyba, że nie czytasz do końca.

Nowi koalicjanci chcieliby, żeby Niemcy odeszły od węgla szybciej niż dotąd zakładano, czyli do 2030 roku, a nie do 2038 roku.

 

Heh..akurat ja, to czytam wszystko do końca i na dodatek sprawdzam, to co jest napisane, jeśli mnie interesuje. Wiem też, że badania w tym temacie mówią, że ponad 80% czytających artykuły na portalach..czyta tylko tytuły. Są więc doskonałym materiałem na łykaczy kitu. W omawianym temacie apogeum nastąpiło po zamknięciu ostatniej kopalni węgla kamiennego w DE. DW z pompą napisało - 21.12.2018

W ubiegłym tygodniu w kopalni Prosper-Haniel w Bottrop wydobyto po raz ostatni węgiel kamienny. Wraz z jej zamknięciem kończy się 200-letnia historia PRZEMYSŁU WĘGLOWEGO w Niemczech... W piątek (21.12.2018) Zagłębie Ruhry pożegna się na zawsze z przemysłem węglowym.

No kuźwa, ja robol wiem, że PRZEMYSŁ WĘGLOWY to nie tylko kopalnie w, kamiennego ale i brunatnego, brykietownie itp. Ale skąd ma to wiedzieć LEMING? Nie wie, więc po różnych przedrukach tej informacji w rodzimej prasie, gdzie ograniczał się tylko do tytułów - Koniec przemysłu weglowego w niemczech, Niemcy odeszły od węgla itp a nie doczytał, to później z uporem maniaka wypisywał w komentarzach (kiedy jeszcze na Onecie czy Interii były) delikatnie mówiąc, bzdury. A było lemingów w stadzie wielu. A tu źródełko kitu - https://www.dw.com/pl/niemcy-zamykaj%C4%85-ostatnie-kopalnie-w%C4%99gla-kamiennego/a-46822375

 

 

Zwyczajnie nie wierzę. Nad ranem w starych domach by marzli. [/url]

 

Czasami to już nie wiem - udajesz czy masz tak naprawdę? Pomijam ludzi, którzy twierdzą że jak rano mają kilka stopni mniej w domu, to im się lepiej śpi i wstaje, ale - grube ściany z cegły kumulują, piece kaflowe kumulują, wielu ma piecyki gazowe na noc (sam tak miałem ogrzewając kominkiem z DGP w dzień) są bufory ogrzewane śmieciuchami.

 

 

I co w tym dziwnego? Drewno musi schnąć na zewnątrz a węglowi warunki atmosferyczne nie służą. Na hałdach pod ciepłowniami i elektrowniami mają problem, bo od słoneczka potrafi się zapalić i muszą malować na biało. [/url]

 

Musi schnąć? No coś Ty :D Przecież brzózka czy olcha to prosto z lasu może iść do kominka zdaniem wielu a innych to i większość liściastych a sosna z żywicą to ideał :D Śmieciuch wszystko przełknie a raczej połknie.

Jedynie ci ze zgazowującymi mają problem i muszą obkładać swoje posesje drewnem by z 4 lata poleżało. Poniekąd ma to dobry skutek, bo kilku z nich przestało mieć na to ochotę i przeszło lub planują na tandemy PV plus grzałka lub PC.

Jest też nadzieja w młodych, bo oni jak nie z lenistwa to z braku umiejętności machania siekierą wybierają czyściejsze opcje.:D

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się maja artykuły w polskiej prasie do hipokryzji niemieckich rządzących bo jakoś nie widzę związku?

 

To może podpowiem - art w polskich mediach, były przedrukami tych z prasy niemieckiej (jak np. Deutsche Welle które cytowałem) a że rządzący Niemcami prasę od lat kontrolują, więc związek jest, prawda?

"W ciągu ostatnich pięciu lat rząd Niemiec zapłacił dziennikarzom około 1,5 miliona euro - głównie za moderowanie. Tak wynika z odpowiedzi rządu federalnego na zapytanie grupy parlamentarnej AfD w Bundestagu, Płatności od rządu federalnego otrzymało łącznie 200 dziennikarzy - pisze portal t-online" https://www.msn.com/pl-pl/finanse/other/tyle-niemiecki-rz%C4%85d-zap%C5%82aci%C5%82-dziennikarzom-kwota-szokuje/ar-AA18rTsm

 

Skutek był widoczny również na spotkaniach i dyskusjach w Brodach na temat kopalni. Niemcy jak mantrę powtarzali, że zatrujemy środowisko, że nie będzie wody itd itp. Jak się zapytałem dlaczego nasze mają truć a ich nie, to mówili, że ich są nowoczesne i nie trują. Owszem, jest Schwarze Pumpe, nowatorska elektrociepłownia, która ponoć 95% zanieczyszczeń wychwytuje, ale ona jest mała a stoi pomiędzy Boxberg i Janschwalde które są stare i trują. Nie docierało :D

 

Ten grzybek od 3min20sek filmiku

to ze Sch, Pumpe. Widać jak blisko naszej granicy stoi. Zresztą, każdy przecież ma mapy google i moze sobie zobaczyć kopalnie i zalane tereny pokopalniane po drugiej stronie. Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie widzę tu tekstu, który cytowałeś:

"Niemcy odeszły od węgla" czytane wielokrotnie w polskiej prasie

Jest "Tym samym kończy się w Niemczech era węgla kamiennego, który przez 200 lat był motorem niemieckiej gospodarki."

 

Tylko czego to ma dowodzić, że Niemcy nie myją zębów? Jak widać na obrazkach myją. Znacznie częściej niż my. Ale nawet gdyby nie myli, to czemu się równać z nimi, a nie z Francją, Norwegią czy innym krajem, tylko akurat szukać, czy ktoś jest gorszy od nas (a nie jest)? My jesteśmy ostatni, a Niemcy przedostatni. Ale jeszcze gorsze jest to, że my nie robimy zauważalnych postępów - oni owszem.

 

Musi schnąć? No coś Ty :D Przecież brzózka czy olcha to prosto z lasu może iść do kominka zdaniem wielu a innych to i większość liściastych a sosna z żywicą to ideał :D Śmieciuch wszystko przełknie a raczej połknie.

 

To sam obalasz swoje stwierdzenie:

W miasteczku węgla pod domami nie zobaczysz, jedynie drewno,

?

 

Jak nie musi, to czemu leży pod domami? Węgiel za to od razu ze składu można wrzucać do kotła albo trzeba trzymać w pomieszczeniu. Dlatego go nie widać.

 

A drewno musi schnąć. I to nie tylko dlatego, że nie opłaca się palić mokrym (bo więcej ciepła zużywasz na odparowanie wody która jeszcze oklei komin sadzą, niż trafi do pomieszczenia). Teściowa mnie obdarowała drewnem, które trzymała w piwnicy. Spleśniało i po pół roku na słonku jeszcze palić się nie chciało.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po sąsiedzku - skutki palenia "suchym" drewnem. https://www.facebook.com/SpottedHejtedJasien/

 

W tym miasteczku powietrze jest gorsze niż w Żarach, gdzie Kronopol dymi 24/24 a mieszkańców 10 razy więcej. https://zapodaj.net/b109181bda7b3.jpg.html

 

Jak lubuskie w 2026 jako ostatnie w PL obejmie obowiązek niekopcenia, to strony typu Karny Kopciuch się zagotują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwij sobie gniazdko na dymiącym kominie

Młody jesteś i nie chodziłeś do kina.

Tych palących śmieciami i tych zadowolonych z tego spalania.

Kto teraz pali śmiecie jak trzeba zapłacić. A to że dymią to nie jest ich wina skoro widzieli dym od małego więc myślą ze tak musi być. Za mało edukacji, choć to trzeba robić od małego bo starego nie przekonasz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik zrobiony pod klikbajty. Na kominie, w którym regularnie pali się żaden ptaszor nie założy gniazda. Bzdura. Jak ktoś nie palił od roku i nie zauważył bocianiego gniazda na kominie, musi być skończonym konfederatom :).

 

No to dziwne te bociany, bo od lat na to gniazdo przylatują, mimo że zrobiono in nowe, na sąsiednim, nie używanym kominie. Uparły się na ten i mają podgrzewane gniazdo :D Nie raz widziałem je okopcone, szczególnie jak była sucha wiosna.

 

Z zadymy urzędnicy wykręcają się awarią pieca,bo to urzędowy komin, ale mało kto z miejscowych im wierzy,bo to nie pierwszy raz, tyle że na transmisję się załapało :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto teraz pali śmiecie jak trzeba zapłacić.

 

Jeśli śmieciami nie nazywamy tego, co przywożą codziennie setki busów z Niemiec, czyli mebli, okien, ciuchów, butów, wszelkiej maści plastikowych wyrobów itd itp...to tak, masz rację. :cool:

 

Coś mi tam śmignęło w temacie o faszystach i komunistach... więc polecam ciekawe porównanie w tym art - https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-felieton-gwiazdowskiego-nie-rob-ognisk-i-nie-pal-w-kominku-i,nId,6701920

 

Kogo czytanie boli, może na tabelce się skoncentrować ;)

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli śmieciami nie nazywamy tego, co przywożą codziennie setki busów z Niemiec, czyli mebli, okien, ciuchów, butów, wszelkiej maści plastikowych wyrobów itd itp...

Do zadymienia okolicy nie potrzeba śmieci a wystarczy źle przygotowane i spalone drewno. Wiedza o poprawnym spalaniu drewna czy węgla można było oglądać w programach edukacyjnych do 1980 roku. Teraz to wygodnictwo i rospasanie oraz raj dla cwaniaczków z dużymi pieniędzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody jesteś i nie chodziłeś do kina.

 

Kto teraz pali śmiecie jak trzeba zapłacić. A to że dymią to nie jest ich wina skoro widzieli dym od małego więc myślą ze tak musi być. Za mało edukacji, choć to trzeba robić od małego bo starego nie przekonasz.

Do kina chodziłem, co do wieku to jesteś

Wizjoner czy Jasnowidz ? :)

 

Pali się śmieciami bo ich spalanie daje ciepło.

To że dają dym to jest wina tych co spalają śmieci. Edukacja nie pomoże w bezdymowym spalaniu śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pali się śmieciami bo ich spalanie daje ciepło.

To że dają dym to jest wina tych co spalają śmieci. Edukacja nie pomoże w bezdymowym spalaniu śmieci. "

 

No, można by podyskutować...

Spalarnie śmieci buduje się tak, aby zadymiały całe okolice?

No, przecież są i działają...

- Znaczy - się DA!!!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...