Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nawiew do kominka pod podłogówką.


Fuman

Recommended Posts

Cześć,

od razu chciałbym podkreślić, że nie mam jakiegokolwiek pojęcia o kominkach.

Jestem przed rozłożeniem styropianu pod podłogówkę. Muszę przed tym wrzucić nawiew do kominka. W projekcie mam rurę Fi150, chciałbym ją zamienić na kanał prostokątny. W castoramie znalazłem kanał o wymiarach 150x50. Kominek nie będzie głównym źródłem ciepła. Podłączony będzie do komina systemowego. Dom z rekuperacją.

 

-Czy owy wymiar wystarczy?

-W którym miejscu podłącza się owy nawiew w kominku?

-O czym warto pomyśleć przy robieniu takiego nawiewu?

-Miejsce docelowe nawiewu musi być idealnie wymierzone?

-Mogę zmienić kierunek nawiewu? CZERWONE KRESKI NA ZDJĘCIU

 

IMG_7202.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od typu kominka i jego mocy, powierzchni spalania itp.

150 x 50 to raczej niezbędne minimum.

W jednych typach z tyłu w kominku powinien być prostokątny zaślepiony króciec do którego w sklepach istnieje systemowa przejściówka na rurę 100mm natomiast w innych pod kominkiem jest króciec gotowy rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na własnym przykładzie :

-150x50 wystarczy w normalnego palenia przy mocy ~10kw.

-wycelować musisz aby rura wyszła pod kominkiem , i najlepiej wiedzieć jaki będzie model czy to ma być rura okrągła czy może być profil prostokątny.

-rura możesz prowadzić gdzie chcesz ale warto aby było jak najmniej załamań i kolanek , oraz dużo zależy od ilość cm styropianu który będzie na posadzce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...