Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

niestandardowy kołek rozporowy, rozbity otwór od karnisza


dzikuu86

Recommended Posts

Witam

 

Mam problem z karniszem. Dziecko nadepnęło na firankę i pociągnęło ją z karniszem. Niestety karnisz wypadł ze ściany pozostawiając po kołku duża dziurę. Na początku wejdzie tam spokojnie kołek 10-12, im głębiej szerokość otworu się zmniejsza. Materiał ściany wygląda na płytę gk pod którą jest styropian a dużo głębiej ściana nośna. Materiał ściany nośnej w całym bloku, wygląda na betonową płytę w której są kanały w które można swobodnie włożyć rękę.

 

Żeby to solidnie zamontować potrzebuję kołka o długości ok 160-180mm, myślę że idealna była by 8. Problem polega na tym że mocowanie karnisza ma małą główkę i max średnica główki śruby to 8-9mm, standardowe śruby od kołka 8(12mm) nie mieszczą się w mocowaniu karnisza.

 

Wcześniej był tam kołek 6x180mm niestety go wywaliłem(niepotrzebnie).

 

Czy ktoś wie czy w ogóle jest możliwe nabycie takich mocowań i gdzie?? Szukałem na allegro ale tam są tylko standardowe wymiary.

 

Z uwagi na ograniczone wymiary nie mogę zmienić pozycji karnisza ani w poziomie ani w pionie. Bardzo proszę o pomoc, ew patent jakiś patent jak to można zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to płyta rygipsowa na ścianie a wkręt do uchwytu karnisza jest mały to zakup sobie specjalny kołek do płyt rygipsowych:

 

https://allegro.pl/produkt/kolek-slimak-driva-metal-15x29-do-plyt-g-k-100-szt-54fe767b-3cc2-432b-af45-2446ae57d7f1

 

Są wersje jako odlew aluminiowy lub z tworzywa sztucznego. Najlepsze są aluminiowe gdyż te z tworzywa muszą być firmowe ze względu na jakość tworzywa używanego do ich wyrobu.

 

https://allegro.pl/oferta/kolek-do-plyt-g-k-gipsowych-slimakowy-wkret-100szt-12199478893?fromVariant=12199493998

 

Jeśli średnica to 8mm to sądzę że będą akurat.

Jeśli tworzywo to najlepiej Fischer.

Z większych średnic są tego samego rodzaju kołki do płyt styropianowych.

Płytę najlepiej w miejscu mocowania oczyścić zagruntować a nawet nanieść masę szpachlową w którą delikatnie wkręcić kołek, ona oprócz nacięć zespoli dodatkowo kołek z płytą.

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...