Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa ciepła i fotowoltaika. Opłacalność względem kotła węglowego. Czy to sie spłaci?


marxxx

Recommended Posts

Z tego co widzę to ty najwięcej podajesz mądrych obliczeń.

 

Pytałem Ciebie w #91 abys podał przyklady moich błednych obliczeń, do tej pory nie odpowiedziałes, ale dalej masz zastrzezenia. Zajmuje sie tym zawodowo, chociaz w mniejszym zakresie, moje audyty termomodernzacyjne na cele remontowe były weryfikowane przez innych audytorów przedstawicieli banku, obsługujego kredyty remontowe. Ty wiesz nie tylko o nich lepiej, nawet ci którzy tworzą metodologię obliczen wiedzą mniej od Ciebie, skad takie wysokie mniemanie o swojej wiedzy w tej dziedzinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pisałem ci człowieku że mam pompę ciepła i złego słowa na nią nie powiem. Problem jest w tym że ludzie są aktualnie tak mocno agitowani i przekonywani że do ogrzewania domu pozostaje tylko pompa ciepła bo wszystko inne będzie zabronione.

 

Wiem ze masz od wielu lat PC, pisałes o tym wielokrotnie.

Nie uwazam ze to problem, bo i ta agitacja nie jest mocna ani tym bardziej skuteczna. Ludzie nie chcą sie pozbywac kopciuchów przechodząc na inne zródła ciepła. Przejscie z kopciucha na kocioł zgazowyjacy z buforem to jest dla nich cos nie do pojecia i checi nie mają na to zadnej. Ma byc kopciuch jako rezerwa i cos innego, ale na pewno nie kolejny kocioł na paliwo stałe. Zadna propaganda nie przekona ich do zmiany myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kłóćcie się dalej.....zamiast argumentów tylko psujecie wątek:sleep:

 

Jak podałem ze obliczenia Duni sa złe lub tendencyjne i zadnym zakresie nie mozna sie na nich opierac liczac opłacalnosc czy niepłacalnosc PC w stosunku do kotła weglowego to zle? Jak inaczej mozna to oceniac jak opierajac sie na rzetelnych obliczeniach. Jak to podałem i uzupełnił to fotohobby. A cała dalsza polemika ma ne celu dyskredytację wiarygodnosci tych obliczen, nic wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ci człowieku że mam pompę ciepła i złego słowa na nią nie powiem. Problem jest w tym że ludzie są aktualnie tak mocno agitowani i przekonywani że do ogrzewania domu pozostaje tylko pompa ciepła bo wszystko inne będzie zabronione.

 

A prądu zabraknie wiec będzie super, ja w każdym razie mimo wszystko kupię sobie dwie tony węgla lub ekogroszku bo nie wyrzuciłem kilku letnich kotłów puki co stoją bezczynnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prądu zabraknie wiec będzie super, ja w każdym razie mimo wszystko kupię sobie dwie tony węgla lub ekogroszku bo nie wyrzuciłem kilku letnich kotłów puki co stoją bezczynnie .

Dachy aż się proszą o panele. Dostawić magazyn energii... kasa na to nawet z unii chyba jest. Znaczy nie za PiS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podałem ze obliczenia Duni sa złe lub tendencyjne i zadnym zakresie nie mozna sie na nich opierac liczac opłacalnosc czy niepłacalnosc PC w stosunku do kotła weglowego to zle?

Jakie złe? i jaki węglowy. Porównałem kocioł zgazowujący drewno do pompy ciepła. Nawet kocioł węglowy tym bardziej zgazowujący bije na łeb pompę ciepła - nie licząc już porażających kosztów dostosowania budynku do pompy ciepła i zależności od energii elektrycznej. Kocioł na drewno lub węgiel może pracować bez prądowo oczywiście na grawitacji lub zasilaniu awaryjnym.

 

140590-940.jpg

 

PS.

Węgiel to mega energia w porównaniu do tych psujących się drogich zabawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie złe? i jaki węglowy.....

PS.

Węgiel to mega energia w porównaniu do tych psujących się drogich zabawek.

 

Przepraszam, moja pomyłka powinno byc zgazowujacy nie węglowy. To nie zmienia faktu błednych, bzdurnych obliczen.

Dalej nie wiesz gdzie bład? Przypomne: zapotrzebowanie na ciepło tego domu to 18124 kWh a nie 6042 kWh. Czujesz róznicę?, jezeli nie to dalsza dyskusja bezcelowa.

Jezeli chodzi o psujace sie drogie zabawki to przedstaw statystyki dotyczące ilosci awarii PC Daikin bo takie montujemy w porównaniu do kotlów zgazowujacych, ale wiarygodne statystyki. Nie wiem skąd je wzmiesz ale musisz cos wiedziec skoro twierdzisz ze sie psują. Wtedy porównamy, czekam, a tak przy okazji to nie ma urzadzen ktore sie nie psują. Wazny jest wskaznik awaryjnosci i sredni czas naparawy/usuniecia awarii. Mysle ze nie tylko ja jestem zainteresowany takimi danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie złe? i jaki węglowy. Porównałem kocioł zgazowujący drewno do pompy ciepła. Nawet kocioł węglowy tym bardziej zgazowujący bije na łeb pompę ciepła - nie licząc już porażających kosztów dostosowania budynku do pompy ciepła i zależności od energii elektrycznej. Kocioł na drewno lub węgiel może pracować bez prądowo oczywiście na grawitacji lub zasilaniu awaryjnym.

 

140590-940.jpg

 

PS.

Węgiel to mega energia w porównaniu do tych psujących się drogich zabawek.

 

Wyobrażasz sobie kocioł zgazowujący drewno lub węglowy w nowym domu który ma do 100 mkw ?

Mam kozę do palenia okazjonalnego ( wczoraj paliłem kilka drewienek bo było nam zimno ) ale nie wyobrażam sobie palić w domu czymkolwiek na okrągło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie złe? i jaki węglowy. Porównałem kocioł zgazowujący drewno do pompy ciepła. Nawet kocioł węglowy tym bardziej zgazowujący bije na łeb pompę ciepła - nie licząc już porażających kosztów dostosowania budynku do pompy ciepła i zależności od energii elektrycznej. Kocioł na drewno lub węgiel może pracować bez prądowo oczywiście na grawitacji lub zasilaniu awaryjnym.

 

140590-940.jpg

 

...

 

O jakich porazajacych kosztach przystosowania instalacji do PC piszesz. Czy chociaz raz mozesz napisac prawdę, czy kłamanie jest Twoim drugim ja? Tu na forum jest bardzo wiele przykładów gdzie kocioł stałopalny zamieniono na PC bez zadnych odatkowych kosztów. Pare razy montowałem do instalacji grzejnikowej, poza lepszym filtrem nic nie było montowane dodatkowo. Kiedy podasz prawdziwe argumenty, naprawde nie da sie tak bez oszukiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachy aż się proszą o panele. Dostawić magazyn energii... kasa na to nawet z unii chyba jest. Znaczy nie za PiS.

 

Tak na zdrowy rozum powiedz mi co mi da ten magazyn ? nie mogę tego pojąć teraz świeci ok coś tam naskrobie ale od listopada do połowy lutego można uznać że zero produkcji a zerem nie naładuję nawet bateryjki w smartfonie a co dopiero pompę ciepła więc magazyny można z mety wykluczyć , falownik mam 8kw a paneli tylko puki co 4kwp i zastanawiam się czy aby ma sens dokładać bo najnormalniej nic z tego nie będzie zwłaszcza godzinówki jak wejdą na drugi rok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz są dostępne pompy ciepła wysokotemperaturowe na R290 koszt w Chinach średnio od 1200-1800 dolarów plus zależy od kogo się kupuje 500-800 dolarów transport więc w zasadzie tańsze od kotłów węglowych ,ja bym w PL nie kupował olewam gwarancję bo i tak praktycznie ledwo co ona działa a w zamian mam 3 pompy ciepła w cenie jednej i zostaje jeszcze na drobne zakupy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachy aż się proszą o panele. Dostawić magazyn energii... kasa na to nawet z unii chyba jest. Znaczy nie za PiS.

Daj spokuj z tymi elektrośmieciami. Jak twoja partia zacznie pozyskiwać tanią energię z jonosfery to przekażę moim prawnukom żeby na nią głosowali.

Edytowane przez DUNIA.MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare razy montowałem do instalacji grzejnikowej, poza lepszym filtrem nic nie było montowane dodatkowo.

Cwaniaczku w garniturze z dobrym samochodem - takie bajery to możesz wciskać temu dziadkowi ze złamaną rączką. Na grzejniki to możesz podłączyć geotermię a nie pompę ciepła. Oczywiście da się tylko jakim kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd je wzmiesz ale musisz cos wiedziec skoro twierdzisz ze sie psują. Wtedy porównamy, czekam

Podam ci moje zdarzenie z własnego doświadczenia.

Dwa lata temu awarii uległa moja gruntowa pompa ciepła firmy BUDERUS - aktualnie BOSCH. Awaria nastąpiła przez uderzeniu pioruna w słup przy posesji. Dzwoniłem do serwisu Buderusa, dalekich jak i lokalnych autoryzowanych serwisantach. Nikt nie chciał przyjechać bo za daleko i się nie opłaca. Serwis centralny Buderusa powiedział że jeśli serwisanci nie chcą przyjechać to oni nie mogą ich zmusić. Po kilku dniach odezwał się lokalny serwisant że akurat będzie koło mnie przejeżdżał i może zajrzeć do pompy. Był klika razy i robił z tą pompa takie cuda że aż strach pisać. Przestał już odbierać telefony i kontakt się z nim urwał. Twierdził nawet że nie jeśli zamówi jakiś podzespół do pompy i nie trafi z awarią ta już tego podzespołu nie może zwrócić do serwisu głównego. Zaczęła się więc zima bez ogrzewania - dom odwiedzany tylko latem. Na dodatek podczas mrozów pękła zaślepka od wody i zalała cały dom - na szczęście ubezpieczony. Na wiosnę pojechałem więc do firmy która instalowała tą pompę choć wiedziałem że ta firma nie serwisuje pomp. Miły Pan dał mi telefon do przedstawiciela handlowego Buderusa i on wstydząc się za firmę i przepraszając dał mi namiary na jakiegoś chłopaka który może to naprawić. Po kontakcie z tym chłopakiem i powołaniu się na nazwisko przedstawiciela zgodził się przyjechać i obejrzeć tą pompę. Był dwa razy: 1. obejrzał i zabrał jakiś element elektroniczny, 2. wstawił element i pompa zaczęła działać. Rozmawiając z nim zachwalał elementy w tej pompie twierdząc że takich podzespołów się już nie robi. A o nowych pompach powiedział że tak się psują że zleceń ma na kilka miesięcy do przodu.

 

Więc przestań mi wciskać kit o statystykach i daj spokój z tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniaczku w garniturze z dobrym samochodem - takie bajery to możesz wciskać temu dziadkowi ze złamaną rączką. Na grzejniki to możesz podłączyć geotermię a nie pompę ciepła. Oczywiście da się tylko jakim kosztem.

 

Nie jestem cwaniaczkiem w garniturze i pompy pod instalację grzejnikową montuję. To nie są bajery, to Ty ciagle klamiesz jak najety a mi to zarzucasz. Nie znasz sie na instalacjach, nie montujesz, nie projektujesz a udajesz nie specjalistę, a eksperta. To ze masz pompe i tylko ją widziałes nie uprawnia Ciebie do wypowiadania sie na temat pomp i sposobu ich instalowania. Znowu pytasz jakim kosztem, rozumiem ze na temat obliczena nie masz zielonego pojecia, teraz okazuje sie ze na temat projektów i instalacji jest dokladnie to samo. Taka chec publicznego osmieszania jest dla mnie calkowicie niezrozumiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam ci moje zdarzenie z własnego doświadczenia.

Dwa lata temu awarii uległa moja gruntowa pompa ciepła firmy BUDERUS - aktualnie BOSCH. Awaria nastąpiła przez uderzeniu pioruna w słup przy posesji. Dzwoniłem do serwisu Buderusa, dalekich jak i lokalnych autoryzowanych serwisantach. Nikt nie chciał przyjechać bo za daleko i się nie opłaca. Serwis centralny Buderusa powiedział że jeśli serwisanci nie chcą przyjechać to oni nie mogą ich zmusić. Po kilku dniach odezwał się lokalny serwisant że akurat będzie koło mnie przejeżdżał i może zajrzeć do pompy. Był klika razy i robił z tą pompa takie cuda że aż strach pisać. Przestał już odbierać telefony i kontakt się z nim urwał. Twierdził nawet że nie jeśli zamówi jakiś podzespół do pompy i nie trafi z awarią ta już tego podzespołu nie może zwrócić do serwisu głównego. Zaczęła się więc zima bez ogrzewania - dom odwiedzany tylko latem. Na dodatek podczas mrozów pękła zaślepka od wody i zalała cały dom - na szczęście ubezpieczony. Na wiosnę pojechałem więc do firmy która instalowała tą pompę choć wiedziałem że ta firma nie serwisuje pomp. Miły Pan dał mi telefon do przedstawiciela handlowego Buderusa i on wstydząc się za firmę i przepraszając dał mi namiary na jakiegoś chłopaka który może to naprawić. Po kontakcie z tym chłopakiem i powołaniu się na nazwisko przedstawiciela zgodził się przyjechać i obejrzeć tą pompę. Był dwa razy: 1. obejrzał i zabrał jakiś element elektroniczny, 2. wstawił element i pompa zaczęła działać. Rozmawiając z nim zachwalał elementy w tej pompie twierdząc że takich podzespołów się już nie robi. A o nowych pompach powiedział że tak się psują że zleceń ma na kilka miesięcy do przodu.

 

Więc przestań mi wciskać kit o statystykach i daj spokój z tym tematem.

 

Tak to jest gdy sie wybiera PC bez serwisu fabrycznego. Ja montuję tylko pompy z takim serwisem. Nie ma ze daleko, ze sie nie opłaca. PC to nie bochenek chleba, trzeba sie zastanowic nad wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...