Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt kuchni - za nisko okna


Recommended Posts

Witam

 

Mam dylemat. Okna w kuchni wyjdą na 75-80 cm nad podłogą. Ocieplam podłogę + podłogówka + wylewka. Podniesienie otworów okiennych raczej nie wchodzi w rachubę bo bym musiał w całym domu zmniejszać okna na wysokości o te 20cm

Mam 2 koncepcje kuchni. Kuchnia klasyczna pod oknami i meble na środku pomieszczenia. Ma ktoś doświadczenie w kuchni na środku pomieszczenia? Sprawdza się to? A jak mam zrobić jednak pod oknami to jak sobie poradzić z problemem za niskich okien?

koncept1.JPG

koncept1b.JPG

 

lub

 

koncept2.JPG

koncept2b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz wieszać szafki nad wyspą?

 

Masz jakiś rzut z wymiarami tego pomieszczenia? Fragment planu domu?

 

Dokladne wymiary na 2 i 4 rysunku. Wysokość pomieszczenia 293 cm. Na ocieplenie, wylewkę i glazurę rezerwuję ok 20cm. Wejdzie jeszcze podwieszany sufit do zakrycia punktowego oświetlenia.

 

Pytanie jest o użyteczność takiego rozwiązania i ewentualne przykłady realizacji. Wieszanie to inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kuchnia jest bardzo nieustawna - masz w tym pomieszczeniu same drzwi i okna. Praktycznie zero normalnej ściany aby zrobić zabudowę. Chciałam zobaczyć jak przebiega komunikacja w tym pomieszczeniu aby zabudową nie zastawiać najczęściej używanych szlaków komunikacyjnych.

 

Kuchnia z wyspą - w internecie masz tysiące przykładów. może być wygodna o ile jest dobrze zaplanowana. Na pewno zlew w bezpośredniej bliskości płyty to nie jest dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi więcej wyjaśniło.

 

Ustawiłabym wielką półwyspę. Do tego ciąg szafek o niższej wysokości pod oknami i mniejszej głębokości - 40 cm. Może tu stać ekspres do kawy, toster, robot.

Można przy jednym z okien zrobić sam blat i miejsce do posiedzenia z kawą. Warto nieco poszerzyć spiżarkę - będzie funkcjonalniejsza a wpływ na ustawność kuchni się nie zmieni.

 

f7d0b7fc4ff04779gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...