Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gładzie - czy można zaakceptować odbiór


Recommended Posts

Witam, właśnie jestem po zakończonych pracach związanych z położeniem gładźi, lecz nie jestem przekonany czy firma która je wykonała zrobiła je w 100% zgodnie ze sztuką.

 

Na ścianach widać liczne przetarcia do tynku oraz płyt g-k. Chodź ściany wydają się gładkie nie ma ubytków czy rys to czy te przetarcia nie wyjdą pod farba?

 

Czy na ścianie nie będzie widać placków w miejscach gdzie przebija tynk bądź płyta gk bo najbardziej się tego obawiam.

 

Bede wdzięczny za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam

received_1742159446203966.jpg

received_161142623489559.jpg

received_1213228186741328.jpg

received_2223387671190766.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wykonania to płyta gipsowa jest raczej idealnie płaska więc przetarcia są tu raczej wadą.

Jeśli powierzchnia jest gładka to przetarcia pod farbą nie wyjdą. Może pojawić się problem podczas malowania polegający na tym że cienka warstwa szpachli wokół przetarć ze względu na słabą przyczepność może odrywać się od ściany i czepiać do wałka.

Najlepiej przed malowaniem zagruntować całość szerokim pędzlem a do pierwszego malowania rozrobić farbę zmniejszając jej gęstość i lepkość.

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareks77 właśnie o to mi się rozchodzi, z tego co powiedział mi znajomy to gładź albo została za mocno zeszlifowana( ale mówi właśnie ze płyta gk jest równa więc nie możliwie było że tak musieli to trzeć bo była nierówność) albo po prostu dali jedna warstwę gładzi i że ogólnie powinni to poprawić bo mogą być problemy przy malowaniu. Tynki też mieli przygotowane przez innego fachowca i naprawdę były równiutkie. Do końca się jeszcze nie rozliczyliśmy za tą pracę ich ale czy jest sens aby prosić ich o poprawienie gładzi? I czy w ogóle jest to do wykonania czy da się teraz na jedną gładź położyć kolejna żeby nie odpadała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że drugą warstwę gładzi kładzie się po szlifowaniu pierwszej ale to w sytuacji gdy pierwsza warstwa pokrywając wszelkie łączenia, taśmy główki wkrętów itp spowodowała że powstały pewne nierówności..

 

Jeśli było to robione ręcznie to możliwe że wykonawca idzie na łatwiznę i tak jak wspomniał kolega niektóre miejsca potraktował mocniej tak aby zrezygnować z drugiej warstwy.

Przyłóż prostą poziomicę do ściany i zobaczysz czy w miejscach w których widać gołą płytę jest delikatny prześwit.

 

Jeśli się do końca nie rozliczyłeś to rozmawiaj i wytknij te przetarcia które na 100% będą stwarzać problemy podczas malowania.

 

To że takie prześwity wydają się równe pod światło a nawet ręką to jest normalne, natomiast wszystkie mankamenty widoczne są dopiero po pierwszym malowaniu kiedy całość ściany ma jednolity kolor.

 

Dlatego profesjonalny i szanujący się wykonawca zawsze oferuje gładzie z jednokrotnym malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Szanowny Panie,

pokryte gładzią ściany powinny być pozbawione przetarć, dlatego rekomenduję rozmowę z wykonawcą i ustalenie z nim działań naprawczych, tak żeby powierzchnia była równomiernie wykończona. Najlepiej jeśli wykonawca przeprowadzi również jednokrotne malowanie ścian, co pozwoli ocenić efekt końcowy prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...