Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy cegła przebije się na tynk?


Recommended Posts

Witam, chciałbym odnowić starą piwnicę, jednak bez oklejania styropianem - mury mają ok. 70 cm grubości, więc nie jest potrzebny.

 

Cegła składa się głównie z piasku (po przejechaniu palcem sypie się) oraz zaprawa to wapno zmieszane z piaskiem.

Ściany umyłem myjką, zagruntowałem gruntem głęboko penetrującym oraz wyrównałem większe nierówności klejem.

Tutaj mam pytanie.

Zauważyłem, że cegły trochę się przebijają (odznaczają się) przez klej. Czy taki sposób wykonania (bez styropianu) sprawi, że po nałożeniu szlichty z kleju i tynku silikonowego będą się te cegły odznaczały na tynku?

 

W przypadku efektu biedronki na elewacji wynika on z mostków termicznych, czy tutaj też takie powstaną? Jeżeli tak to czy jest jakiś sposób na zapobiegnięcie takiemu efektowi?

 

Drugie pytanie to czy siatka jest konieczna? Czy wystarczy ją dać na miejsca pęknięć ścian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka jest niezbędna ze względu na możliwość spękań. Tylko i wyłącznie na grubszej szlichcie którą pokryjesz całość struktura może być widoczna ze względu na różnice w nasiąkliwości materiałów.

Po gruntowaniu podkładem szczepnym i tynkowaniu to zaniknie.

Na ścianie piwnicy ze względu na wilgoć lub możliwość zasolenia raczej idź w stronę tynku żywicznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Obecnie naprawa niektórych uszkodzonych przez wodę tynków. I zdałem sobie sprawę, że nie ma tokarki! To tylko nasza ceglana ściana pod spodem?

 

Czy to normalne omegle xender? Czy mogę użyć uniwersalnego spoiwa/podkładu, który nadaje się do cegieł i betonu, tynku i płyt kartonowo-gipsowych i rozprowadzić na nim nowy tynk?

Edytowane przez waxonupto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Obecnie naprawa niektórych uszkodzonych przez wodę tynków. I zdałem sobie sprawę, że nie ma tokarki! To tylko nasza ceglana ściana pod spodem?

skibidi toilet

Czy to normalne omegle xender? Czy mogę użyć uniwersalnego spoiwa/podkładu, który nadaje się do cegieł i betonu, tynku i płyt kartonowo-gipsowych i rozprowadzić na nim nowy tynk?

Myślę, że warto polecić ten proces osobom z dużym doświadczeniem. Warstwa farby łatwo się odklei, jeśli proces zostanie wykonany nieprawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...