Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki klimatyzator


Recommended Posts

Witam, chce sobie założyć klimatyzator widziałem się już z instalatorem proponuje 3.5 kw firmę AUX na pewno plusem ich klimatyzatorów jest to że mają ciche jednostki zewnętrzne a to dość istotna kwestią bo będzie zamontowany w bliźniaku praktycznie na granicy z sąsiadem więc nie powinno mu to przeszkadzać. Pytanie jest takie rozumiem że freedom jest podstawowym modelem potem jest q Smart który można używać w zimie ale on też ma dwie wersje plus i premium. Głównie czym się różnią to że jeden ma złocone wymienniki drugi nie i teraz pytanie czy warto wogule dopłacać do tych złoconych czy ma to aż tak duży wpływ na jakość klimatyzatora ja bym się skłaniał na q Smart (ten zwykły) bo relacja ceny do tego możliwości mnie zadowala a jest nieznacznie droższy od freedom ok 200zl. Tylko właśnie kwestia tego że są też z tymi złoconymi wymiennikami (również inne modele jak j Smart czy halo). I jestem w kropce bo montażysta ma mi też wycenić pozostałe modele z tymi złoconymi wymiennikami. Proponował mi również gree Pular ale niestety na głośność jednostki zewnętrznej muszę ją odrzucić żeby nie było problemu bo wiadomo jak z sąsiadem dziś jest ok a jutro różnie. Proszę o doradzenie co zrobić. Szukałem i przepisy mówią że w moim wypadku 55db w dzień i 45 w nocy dlatego AUX. Z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam, chce sobie założyć klimatyzator widziałem się już z instalatorem proponuje 3.5 kw firmę AUX na pewno plusem ich klimatyzatorów jest to że mają ciche jednostki zewnętrzne a to dość istotna kwestią bo będzie zamontowany w bliźniaku praktycznie na granicy z sąsiadem więc nie powinno mu to przeszkadzać. Pytanie jest takie rozumiem że freedom jest podstawowym modelem potem jest q Smart który można używać w zimie ale on też ma dwie wersje plus i premium geometry dash lite. Głównie czym się różnią to że jeden ma złocone wymienniki drugi nie i teraz pytanie czy warto wogule dopłacać do tych złoconych czy ma to aż tak duży wpływ na jakość klimatyzatora ja bym się skłaniał na q Smart (ten zwykły) bo relacja ceny do tego możliwości mnie zadowala a jest nieznacznie droższy od freedom ok 200zl. Tylko właśnie kwestia tego że są też z tymi złoconymi wymiennikami (również inne modele jak j Smart czy halo). I jestem w kropce bo montażysta ma mi też wycenić pozostałe modele z tymi złoconymi wymiennikami. Proponował mi również gree Pular ale niestety na głośność jednostki zewnętrznej muszę ją odrzucić żeby nie było problemu bo wiadomo jak z sąsiadem dziś jest ok a jutro różnie. Proszę o doradzenie co zrobić. Szukałem i przepisy mówią że w moim wypadku 55db w dzień i 45 w nocy dlatego AUX. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Chcę tylko powiedzieć, że bardzo podobają mi się pozłacane wymienniki w wersjach Freedom Premium ze złoconymi wymiennikami. Pomaga chronić przed korozją i przedłużyć żywotność klimatyzatora... Dlatego uważam, że warto zapłacić więcej pieniędzy, aby go kupić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę tylko powiedzieć, że bardzo podobają mi się pozłacane wymienniki

 

Nie słyszałem, żeby kumuś aluminiowy wymiennik skorodował w klimie stacjonarnej (w samochodowej owszem, jak producent dał ciała i zrobił ogniowo galwaniczne poprzez styk stali i aluminium i to w miejscu, gdzie wpada solanka z zimowych dróg - czyli dotyczy to skraplacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...