Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile w 2023 roku zapłacisz za ogrzewanie domu pompą ciepła, drewnem, węglem czy gazem?


DUNIA.MD

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To raczej czyszczenie magazynów pod nowy sprzęt.

Nowy sprzęt kosztuje, no ale to akurat dobrze wydane pieniądze

 

Zresztą - pomoc Ukrainie to około 1.9% polskiego PKB natomiast wg różnych szacunków wzrost PKB dzięki przyjętej liczbie uchodźców to 0.5-1.2p.p. rok w rok

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętamy co "rudy" robił z VATem i OFE .

 

Dla Ciebie "rudy" to Rudy 102.

Pamiętasz?

Co było z VAT'em i z OFT to wiesz tyle ile twoi manipulanci podali na tacy prosto do muzgu. ;)

 

Określenie "rudy" pokazuje "mądrość" i argumenty autora.

Przestań ciągle politykować.

Nadawaj w tv ruSSja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie "rudy" to Rudy 102.

Pamiętasz?

Co było z VAT'em i z OFT to wiesz tyle ile twoi manipulanci podali na tacy prosto do muzgu. ;)

 

Określenie "rudy" pokazuje "mądrość" i argumenty autora.

Przestań ciągle politykować.

Nadawaj w tv ruSSja.

 

Vat był lepszym biznesem od przemytu alkoholu i narkotyków.

Rudy jednak miał chody na wschodzie przez co ceny były inne.

 

 

My się rozbrajamy ?

Słabo temat ogarniasz, ale przywykłem :lol:

 

No oddawanie uzbrojenia dla obcego wojska tak bym nazwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ogrzewanie domu zapłacę kilka litrów benzyny, łańcuch i olej do pilarki oraz kilka popołudni ciężkiej pracy na powietrzu = sama przyjemność :p

 

Masz własny las to go tniesz, i palisz.

Mam własną biogazownię więc nic mnie grzanie chałupy nie kosztuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

No oddawanie uzbrojenia dla obcego wojska tak bym nazwał.

 

Po pierwsze - ten sprzęt skutecznie osłabia głównego, potencjalnego agresora, po drugie chyba przespałeś informacje o tym, co wchodzi na stan WP w zamian za ten sprzęt.

 

https://www.money.pl/gospodarka/polska-sie-zbroi-wyrasta-na-militarnego-lidera-europy-6867168157751936a.html

 

https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/05/19/wydatki-na-wojsko-w-polsce-beda-w-2023-roku-najwyzsze-w-calym-nato/

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce wszystko świetnie funkcjonuje wiec możemy karać ludzi wysokimi cenami , sami się rozbrajać i jednocześnie zbroić obce wojska.

 

No niby nas okradają to fakt ale jednak patrzeć na całość można być i dumnym z tego kim jesteśmy i co osiągliśmy i dopuki ta Unia (Niemcy)nie zechce nas zajechać to będzie dobrze być może dlatego chcą nas przytęperować bo rośniemy ?

https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/eurostat-g%C5%82oduj%C4%85-w-ue-a-polska-je-do-syta/ar-AA1dKK8H?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=59b4cb5b73324c4aa1fd65ba338f8795&ei=22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz własny las to go tniesz, i palisz.

 

Nie prawda , nigdzie tak nie napisałem agencie d7d , to sam sobie wymyśliłeś.

 

Po pierwsze - ten sprzęt skutecznie osłabia głównego, potencjalnego agresora,

 

Pozwól że to przemilczę.

 

po drugie chyba przespałeś informacje o tym, co wchodzi na stan WP w zamian za ten sprzęt.

 

Właśnie i teraz muszą te pieniądze ściągnąć z nas w różnej postaci , aby ten dla nas nowy a dla zachodu przestarzały już złom opłacić.

Także nie ma się do denerwować podwyżkami. Złom który teraz kupują w niedługim czasie będą musieli wysłać na front bo tam będzie brakować , tam jest priorytet !!!!

 

 

No niby nas okradają to fakt ale jednak patrzeć na całość można być i dumnym z tego kim jesteśmy i co osiągliśmy i dopuki ta Unia (Niemcy)nie zechce nas zajechać to będzie dobrze być może dlatego chcą nas przytęperować bo rośniemy ?

 

Dumny Jesteś z tego że osiągniesz tyle na ile Ci pozwolą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że to przemilczę.

 

Pozwalam. W tym temacie i tak nic ciekawego nie masz do powiedzenia.

 

 

Właśnie i teraz muszą te pieniądze ściągnąć z nas w różnej postaci , aby ten dla nas nowy a dla zachodu przestarzały już złom opłacić.

 

Złom...

Ech, ignorancie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ogrzewanie domu zapłacę kilka litrów benzyny, łańcuch i olej do pilarki oraz kilka popołudni ciężkiej pracy na powietrzu = sama przyjemność :p

 

Masz własny las to go tniesz, i palisz.

Mam własną biogazownię więc nic mnie grzanie chałupy nie kosztuje ;)

 

Nie prawda , nigdzie tak nie napisałem agencie d7d , to sam sobie wymyśliłeś.

Nie napisałeś że masz ale możesz mieć własny las.

Nie napisałeś, że nie masz lasu.

Stosujesz barter i swoją pracę ale nie wiem a czym ta ciężka praca na powietrzu polega.

Możliwe, że wydzielasz tyle ciepła że wystarcza na ogrzewanie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - ten sprzęt skutecznie osłabia głównego, potencjalnego agresora, po drugie chyba przespałeś informacje o tym, co wchodzi na stan WP w zamian za ten sprzęt.

 

https://www.money.pl/gospodarka/polska-sie-zbroi-wyrasta-na-militarnego-lidera-europy-6867168157751936a.html

 

https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/05/19/wydatki-na-wojsko-w-polsce-beda-w-2023-roku-najwyzsze-w-calym-nato/

 

A wiesz że wg danych zagranicznych fachowców od wojska że 1/3 tego sprzętu jest przehandlowana i o zgrozo z ruskimi ale to Ukraina więc nic nie dziwi tam to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/3 ?

Ruski maja 1/3 zachodniego sprzętu, jaki poszedł na Ukrainę i nadal nie potrafią jej pokonać ? :lol:

 

Tak dawno o tym słyszałem słyszałem, proruskie trolle od miesięcy o tym nadają :)

Każdy z nich milknie, jak trzeba dać linka do źródeł tej informacji

Ale wierzę, że ty nie zamilkniesz ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś że masz ale możesz mieć własny las.

Nie napisałeś, że nie masz lasu.

 

Coś sobie ubzdurałeś w głowie i próbujesz mi coś wmówić.

 

 

Stosujesz barter i swoją pracę ale nie wiem a czym ta ciężka praca na powietrzu polega.

Możliwe, że wydzielasz tyle ciepła że wystarcza na ogrzewanie domu.

 

Taki Jesteś wygadany a nie wiesz jak wygląda przygotowanie drewna opałowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Zużycie energii przez pompę ciepła nie zmieniło się diametralnie od 10 lat,jest w stabilnym przedziale 3-3,2tys.kWh rocznie.

Zmieniła się za to cena 1kWk dzięki złodziejstwu i rozdawnictwu obecnej partii u koryta.

Obecnie za 1kWh płacę 1,30zl po przekroczeniu limitu 2000kWh.

 

Gdyby ktoś miał wątpliwości to od 2014r posiadam taryfę G12W w Tauron Gliwice (2013 to taryfa G11 )

Pamiętamy ile wynosiła cena 1kWh za Tuska ? :D

 

Arturo chyba jednak na nich zagłosujesz :-)

 

Cytat :

 

"Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku. Zwiększono limity zużycia prądu z zamrożoną ceną, a także obniżono cenę maksymalną energii m.in. dla samorządów, przedsiębiorców i podmiotów wrażliwych.

 

Za przyjęciem nowelizacji głosowało 436 posłów, przeciw było pięciu posłów, a od głosu wstrzymało się 10 posłów. Teraz ustawa trafi pod obrady Senatu.

 

Zamrożenie cen prądu. Jakie będą nowe limity?

 

Po wejściu w życie nowelizacji limity będą kształtować się następująco:

 

- dla gospodarstw domowych 3000 kWh rocznie (dotychczas 2000 kWh rocznie)

- dla gospodarstw domowych z osobami z niepełnosprawnością 3600 kwH rocznie (dotychczas 2600 kWh rocznie);

- dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny i rolników - 4000 kwH rocznie (dotychczas 3000 kWh rocznie)

 

Nowe limity będą do wykorzystania w 2023 r., nawet jeśli odbiorca energii elektrycznej - jeszcze przed wejściem w życie proponowanej ustawy - przekroczył dotychczasowy limit. Nadpłata zostanie mu zaliczona na poczet kolejnej faktury. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...