Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompa powietrzna do małego domku


VCG

Recommended Posts

Domek ma lacznie z poddaszem 70m2 (40+30) co z dobra relacja cena do jakości by się nadawało jako Uwaga - główne ogrzewanie do takiego domku?

 

Tylko klimatyzator. Mitsubishi seria AP, niezbyt drogi a naprawdę ma dobre parametry i niskie zuzycie energii, opisywane w innym poście przez użytkownika.

Ogrzewam klima 2,5kw 70m2 ale w parterze. Mam inne urządzenie ale trochę droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje taki niezbyt drogi Mitsubishi AP ?

 

Koło 5500 zł brutto z montażem. Ale podejrzewam, że jak się poszuka dystrybutora i jest się osobą zdecydowaną i więdzącą czego chce to wyrwie się napewno taniej. Ceny katalogowe są dostępne a jeśli ktoś che znaćv rabaty +/- to tylko na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich wycenach MSZ-AP kosztował więcej nie tylko niż najwyższe modele chińczyków ale nawet niż najwyższe modele Fujitsu (KG) i Panasonic (Etherea) z klasą a+++ na grzaniu. A to najniższy model Mitsu i katalogowo szału nie robi.

 

Najniższym modelem Mitsubishi jest HR i jest rzeczywiście nie wiele droższy od tanich chińczyków. Ja nie wierze w te katalogowe treści chińczyków. Z resztą wystarczy poczytać na temat Gree amber prestige, jak po kilku dniach użytkowania pewne treści z katalogu można wsadzić sobie miedzy bajki . Pisałem założycielowi wątku, żeby prześledził ostatnie kilkanaście stron wątku o grzaniu klimatyzacją. Tam jeden z użytkowników ma AP 5,0kW, wstawia zużycia i możliwości modulacyjne, o których inne urządzenia mogą zapomnieć. Dziwię się, jeszcze ktokolwiek zwraca uwagę na te wszystkie plusy przy klasie energetycznej.

Ja tylko napisałem jakiego urządzenia bym szukał.

A co do wycen. Ktoś mógł być dystrybutorem Fujitsu a urządzenia Mitsubishi kupować z 3 lub 4 reki. Każdy dołożył po 400zł i cena gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najniższym modelem Mitsubishi jest HR i jest rzeczywiście nie wiele droższy od tanich chińczyków. Ja nie wierze w te katalogowe treści chińczyków. Z resztą wystarczy poczytać na temat Gree amber prestige, jak po kilku dniach użytkowania pewne treści z katalogu można wsadzić sobie miedzy bajki . Pisałem założycielowi wątku, żeby prześledził ostatnie kilkanaście stron wątku o grzaniu klimatyzacją. Tam jeden z użytkowników ma AP 5,0kW, wstawia zużycia i możliwości modulacyjne, o których inne urządzenia mogą zapomnieć. Dziwię się, jeszcze ktokolwiek zwraca uwagę na te wszystkie plusy przy klasie energetycznej.

Ja tylko napisałem jakiego urządzenia bym szukał.

A co do wycen. Ktoś mógł być dystrybutorem Fujitsu a urządzenia Mitsubishi kupować z 3 lub 4 reki. Każdy dołożył po 400zł i cena gotowa.

 

Kolego który to wątek bo tyle tego....

szykuje mi się to do grzania

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?366092-Tania-energooszcz%C4%99dna-stalowo-warstwowo-szkieletowa-stodo%C5%82a-DIY-)&p=8196619#post8196619

84m na dole plus trochę antresoli ale ją pomijam... 5 metrów wysokoscie w srodku juz pominąć nie sposób

Pozdrawiam

Edytowane przez glemp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten wątek: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?245730-Tanie-ogrzewanie-domu-klimatyzatorem-od-splita-po-kana%C5%82%C3%B3wk%C4%99

 

Czyli na szybko licząc masz około 370m3 kubatury. Ja na ok 215m3 przy 70m2 mam klimę do grzania 2,5kW (3,4kW), połowa domu na wysokości 4m. Poczytaj wątek a później powiedz jaki masz pomysł "na siebie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...