Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego jest tak drogo i kto temu winien


Arturo 72

Recommended Posts

Nigdy nie zaryzykowałbym publicznie stwierdzenia co moze być rosyjskim celem lub ile ma coś trwać.

Jednak Ty bez problemu rzucasz informacja. Skoro tak dobrze znasz cele i plany rosyjskich dowodzących, wiesz co i jak powinno być rozegrane to niezły rusofil z Ciebie. Propaganda zniszczyła jakiekolwiek racjonalne myślenie u Ciebie. Klepiesz aby tylko klepać. Powtarzasz nie trafione wypowiedzi. Ile razy juz było mydlone w mediach a rzeczywistość pokazuje coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 181
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

"Nie trafiona" (jeśli już przyjmiemy Twoją wersję języka polskiego) była decyzja o ataku na sąsiedni, suwerenny kraj.

Rzeczywistość o której wspominasz, właśnie to pokazuje.

Dla Polski i Zachodniego świata to doskonałe wiadomości, dla Chin także.

Tylko polscy rusofile z kręgów bliskich konfie sa zmartwieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Polski i Zachodniego świata to doskonałe wiadomości, dla Chin także.

 

Dokładnie, Chiny miały mieć Jedwabny Szlak przez terytoria Ukrainy i cel został osiągnięty. Polska i zachód finansują nie swoją wojnę, cel również został osiągnięty. Pytanie teraz czyje cele zostały osiągnięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w poprzednim poście.

Finansowanie wojny przez Zachód (a w przypadku Polski to pozbycie się starego postsowieckiego sprzętu, którego utylizacja też by nas kosztowała) to niewielki wydatek w skali korzyści z osłabienia rosji.

Chiny też nie splajtują, bo przez dwa trzy lata nie będzie tranzytu ich towarów przez Ukrainę. Odbiją to sobie na obniżonych cenach nabywanych surowców z rosji, czy handlu z nią towarami, na które Zachód nałożył embargo

 

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8433195,kto-zyska-a-kto-straci-na-wojnie-w-ukrainie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro niewielki wydatek to dlaczego nie chcą pomagać ?

Rozbrajanie się Polski wymaga ponownego uzbrajania . To też niewielki wydatek ? Miliony Ukraińców na utrzymaniu to też niewielki wydatek ?

Zaraz napiszesz że płacą podatki , kto płaci ten płaci a kto kombinuje na socjalu to druga sprawa.

Nikt nie pisał o bankructwie Chin. Ja pisałem o tym że Stany Zjednoczone prowokując konflikt na Ukrainie , skutecznie zablokowały dostawy przez Jedwabny Szlak a zarazem znacznie otworzyły się na udzielanie "swojej pomocy" . Tylko człowiek umysłowo zaślepiony tego nie widzi.

 

Ten diaboliczny twór jakim są Stany Zjednoczone Ameryki Północnej wszędzie pcha swoje brudne pazury oraz sieje zamęt ;)

Edytowane przez lolson28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala w jakiej pomagają niektóre kraje Zachodu jest niewielka, bo nie chcą wydawać więcej, prościej się nie da. Taka Hiszpania, Prancja, Włochy nie widzą w tej wojnie takiego zagrożenia, jak Polska, Czechy, Słowacja, Finlandia, czy kraje nadbałtyckie, bo nie miały "przyjemności" sąsiadowania z tym agresywnym krajem.

Polskę i tak czekał zakup sprzętu, tym bardziej byłby pilny i potrzebny, gdyby było już po Ukrainie i mielibyśmy ruskich za Bugiem. A nie da się z dnia na dzień zakupić kilkuset czołgów i armatohaubic

A teraz dzięki naszym T-72, MiGom, Krabom i pomniejszej broni mamy więcej czasu.

Tylko człowiek umysłowo zaślepiony tego nie widzi.

 

Może powiesz nam, jaki jest bilans wydatków i zysków z pobytu Ukraińców tutaj ?

Chyba dysponujesz taką wiedzą ?

Chciałbym też zwrócić uwagę na to, że spora część Ukraińców, niezależnie od tego, jak potoczy się wojna już tutaj zostanie, co będzie miało korzystny wpływ na polskie PKB i demografię

 

Ja pisałem o tym że Stany Zjednoczone prowokując konflikt na Ukrainie

Robisz z putina większego nieudacznika, niż jest w rzeczywistości.

Dal się, bidula, sprowokować....

 

Poza tym - jedwabny szlak nadal jest drożny

https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/komentarze-osw/2022-12-15/kolejowy-jedwabny-szlak-w-cieniu-wojny-na-ukrainie

 

i jeszcze jedno - może tego nie jesteś świadom (dawno przestało mnie to dziwić), ale Jedwabny Szlak nie jest dla Chin jakąś szczególnie ważną arterią handlową

Przewozy kolejowe Chiny–UE nie osiągnęły jednak nigdy takiej skali, która uczyniłaby Kolejowy Jedwabny Szlak przedsięwzięciem o strategicznym znaczeniu z punktu widzenia Pekinu. Transportowane tą drogą towary – nawet w czasie maksymalnego obłożenia w trakcie pandemii COVID-19 – odpowiadały za nie więcej niż 5% wartości wymiany Chiny–UE, a zarazem za mniej niż 1% całości chińskiego handlu zagranicznego.

 

Skąd Ty w ogóle ten Jedwabny Szlak wyciągnąłeś ? :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala w jakiej pomagają niektóre kraje Zachodu jest niewielka, bo nie chcą wydawać więcej, prościej się nie da.

 

Albo mają takich polaczków co na polecenie swojego zwierzchnika zapłacą.

 

A teraz dzięki naszym T-72, MiGom, Krabom i pomniejszej broni mamy więcej czasu.

 

W sytuacji awaryjnej przejadą przez Polskę jak w pierwszych dniach wjechali na terytorium Ukrainy. Liczę na to że wyposażony w nowoczesny sprzęt staniesz im na drodze.

 

Może powiesz nam, jaki jest bilans wydatków i zysków z pobytu Ukraińców tutaj ?

Chyba dysponujesz taką wiedzą ?

 

Po co mam sobie tym zaśmiecać głowę, logiczne jest to że utrzymanie kilku milionów ludzi kosztuje.

 

Chciałbym też zwrócić uwagę na to, że spora część Ukraińców, niezależnie od tego, jak potoczy się wojna już tutaj zostanie, co będzie miało korzystny wpływ na polskie PKB i demografię

 

Na wyniki wyborcze również.

 

Robisz z putina większego nieudacznika, niż jest w rzeczywistości.

 

Nie prawda , sam sobie to wymyśliłeś.

Putin to b.dobry strateg który skutecznie przyblokował zapędy amerykańskie.

 

 

i jeszcze jedno - może tego nie jesteś świadom (dawno przestało mnie to dziwić), ale Jedwabny Szlak nie jest dla Chin jakąś szczególnie ważną arterią handlową

 

 

Zgadza się , przecież do Europy szybciej i taniej przez Kanał Sueski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska i zachód finansują nie swoją wojnę, cel również został osiągnięty. Pytanie teraz czyje cele zostały osiągnięte?

 

Z historii mocny się czujesz?

Ja znajduję analogię między wsparciem, jakie otrzymała Polska od zachodu w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Tak wtedy Polska, tak teraz Ukraina jest tamą na drodze imperialistycznych zapędów Rosji (czy jak tam ich zwać).

 

I tu akurat słusznie prawił JKM (i zachód analogicznie uważa) 'Kocham Rosję - a kocham ją tym bardziej, im dalej jest od Polski'.

Należy się tylko cieszyć, że nie tylko kraje graniczące z Ukrainą chcą mieć ją jak najdalej od siebie. I zdają sobie sprawę, że im więcej krajów nie podległych Rosji jest pomiędzy, tym są bezpieczniejsze. I tak samo było sto lat temu.

 

Więc to w interesie tak samo Polski, jak i całej reszty Europy jest, żeby Rosja nie rządziła na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Łotwie, Estonii itd.

 

Wiesz, którego sąsiada Rosja nie zaatakowała w zeszłym ani obecnym wieku? Naprawdę chcesz mieć takiego sąsiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mają takich polaczków co na polecenie swojego zwierzchnika zapłacą.

 

Wiadomo, że Polsce zależy bardziej, bo jest bardziej narażona. Niestety los nas pokarał agresywnym sąsiadem.

 

W sytuacji awaryjnej przejadą przez Polskę jak w pierwszych dniach wjechali na terytorium Ukrainy. .

 

Daj spokój. Wystarczyło wzmocnić Ukraiców ułamkiem sił, jakie posiada (lub wkrótce posiadać będzie) Polska i stoją od roku...

 

 

Po co mam sobie tym zaśmiecać głowę, logiczne jest to że utrzymanie kilku milionów ludzi kosztuje.

 

Faktem jest, że bardziej zaśmiecić jej się nie da.

Spróbuję cię naprostować, bo to, co dla Ciebie wydaje się "logiczne" wcale takim nie jest.

Najpierw o tych "milionach uchodźców":

Do tej pory łącznie nadano ponad 1,5 mln (1 507 461) numerów PESEL dla obywateli Ukrainy, z czego dziś aktywnych jest niespełna milion (997 932). Najwięcej osób z aktywnymi numerami PESEL jest w województwie mazowieckim (211 693), dolnośląskim (112 045) oraz śląskim (98 625).

 

Raporty dotyczące stanu ludności, w tym także ukraińskich uchodźców, regularnie przygotowuje Główny Urząd Statystyczny. Według danych zebranych we wrześniu ubiegłego roku, kobiet z Ukrainy jest w Polsce dwa razy więcej niż mężczyzn. Wiele Ukrainek przyjechało tu z dziećmi. Z kolei większość mężczyzn z Ukrainy w Polsce jest w wieku 60+. To mężczyźni, którzy nie są w wieku poborowym i towarzyszą kobietom w opiece najczęściej nad swoimi wnukami - opisuje w rozmowie z RMF FM Dorota Szałtys z Głównego Urzędu Statystycznego.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-ilu-uchodzcow-z-ukrainy-mieszka-w-polsce-znamy-najnowsze-dan,nId,6890477#crp_state=1

Ppiszesz o utrzymaniu "kilku milionów ludzi", kompletnie ignorując fakt, że większość utrzymuje się sama:

Odsetek pracujących wśród uchodźców z Ukrainy wyniósł 65 proc. w listopadzie ub.r. wobec 28 proc. w maju, podał Narodowy Bank Polski (NBP). Dalsze ok. 24 proc. uchodźców poszukuje odpowiedniej pracy.

Dla porównania w tym samym okresie, według Badań Aktywności Ekonomicznej Ludności, wśród kobiet z polskim obywatelstwem w wieku produkcyjnym (15-64 lata) około 65 proc. pracowało, około 2 proc. poszukiwało pracy, a 33 proc. było nieaktywne zawodowo, wskazał bank centralny.

https://forsal.pl/praca/aktualnosci/artykuly/8698678,ilu-uchodzcow-z-ukrainy-znalazlo-zatrudnienie-w-polsce-odsetek-znaczaco-wzrosl-od-maja.html

 

Jak widać, pod kątem aktywności zawodowej nie ma większej różnicy, pomiędzy uchodźcami z Ukrainy (w większości kobiety), a Polkami

 

Do w 2022 przybyło 20 tyś firm założonych przez Ukraińców

https://ksiegowosc.infor.pl/obrot-gospodarczy/dzialalnosc-gospodarcza/5649709,20-tys-firm-zalozyli-w-2022-roku-Ukraincy-w-Polsce.html

 

Zapłacili "trochę" podatków

https://www.money.pl/gospodarka/ukraincy-zaplacili-10-mld-zl-podatku-w-polsce-mowienie-o-samych-wydatkach-jest-nieuprawnione-6826405015774849v.html

 

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z fakty, żę nawet Ukrainiec na zasiłku, jak kupuje chleb, to płaci 23% podatku. Ponieważ liczba mieszkańców naszego kraju zwiększyła się o kilka procent, to taki piekarz musi wybiec kilka procent więcej chleba, płacąc od tego kilku procent większy podatek dochodowy. Musi kupić więcej mąki, więc młyn, który mu ją dostarcza również zarobi (i zapłąci od tego) więcej

I tak to leci...

 

Ale oczywiście naiwnym (aczkolwiek, aż prosi się o użycie mocniejszego słowa) głowom łatwo jest wpoić, że utrzymujemy "miliony uchodźców"....

 

Na wyniki wyborcze również.

 

Wszyscy otrzymali polskie już obywatelstwo ?

 

Nie prawda , sam sobie to wymyśliłeś.

Putin to b.dobry strateg który skutecznie przyblokował zapędy amerykańskie.

Buahaha, taki z niego strateg, że w postaci Finlandii ma NATO i bram, zniszczył obraz ruskiej armii, jak 2. militarnej siły świata uwikłął kraj w wojnę której nie potrafi wygrać.

Powieś sobie w mieszkaniu ikonę z tym eks-agentem

 

 

 

Zgadza się , przecież do Europy szybciej i taniej przez Kanał Sueski.

 

Oczywiście, ze taniej. Fracht morski jest tańszy.

A to że szybciej ? Jak ma być szybko, to wybiera się samolot.

 

Przypominam, Jedwabmy Szlak odpowiadał za 1% wymiany handlowej Chin

 

1%, rozumiesz ? A TY piszesz, jakby jego blokada miała osłabić pozycję handlową Chin na rzecz (ha, ha) USA

Ktoś ci rzucił taki temat, a Ty nawet nie sprawdziłeś, łyknąłeś, jak indor kluskę i podajesz dalej.

No, ale akurat typowe dla Ciebie.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znajduję analogię między wsparciem, jakie otrzymała Polska od zachodu w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Tak wtedy Polska, tak teraz Ukraina jest tamą na drodze imperialistycznych zapędów Rosji (czy jak tam ich zwać).

 

Ja też widzę podobieństwa - prowokacja , marna pomoc, walka nie swoimi rękami i nie na swoim terenie. Wymordować żołnierzy , zrównać z ziemią , przegonić ludzi - a jak będzie już po ptokach to wtedy położyć brudne pazurska i pomagać w odbudowie. (być pierwszym w kolejności oczywiście za udzieloną pomoc)

Tak właśnie pomaga zachód.

 

I tu akurat słusznie prawił JKM (i zachód analogicznie uważa) 'Kocham Rosję - a kocham ją tym bardziej, im dalej jest od Polski'.

 

Prawił też że widzi siebie jako króla .

 

 

Więc to w interesie tak samo Polski, jak i całej reszty Europy jest, żeby Rosja nie rządziła na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Łotwie, Estonii itd.

 

A szczególnie w interesie Stanów Zjednoczonych - głównych prowokatorów wszelkiego zła na świecie.

 

 

Wiesz, którego sąsiada Rosja nie zaatakowała w zeszłym ani obecnym wieku? Naprawdę chcesz mieć takiego sąsiada?

 

Nie chce mi się o tym czytać .

Przypomnę Ci że Polska graniczy z Rosją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że Polsce zależy bardziej, bo jest bardziej narażona. Niestety los nas pokarał agresywnym sąsiadem.

 

 

 

Daj spokój. Wystarczyło wzmocnić Ukraiców ułamkiem sił, jakie posiada (lub wkrótce posiadać będzie) Polska i stoją od roku...

 

A może nie chcą iść dalej, może taki był plan . Ja tego nie wiem , ale widzę że Ty jesteś na prawdę dobrze poinformowany o rosyjskich planach. To że sobie coś ubzdurałeś w głowie, nie oznacza że tak jest .

 

 

Faktem jest, że bardziej zaśmiecić jej się nie da.

Spróbuję cię naprostować, bo to, co dla Ciebie wydaje się "logiczne" wcale takim nie jest.

 

Zacznij od siebie , bo bredzisz.

 

 

Najpierw o tych "milionach uchodźców":

 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-ilu-uchodzcow-z-ukrainy-mieszka-w-polsce-znamy-najnowsze-dan,nId,6890477#crp_state=1

Ppiszesz o utrzymaniu "kilku milionów ludzi", kompletnie ignorując fakt, że większość utrzymuje się sama:

 

 

https://forsal.pl/praca/aktualnosci/artykuly/8698678,ilu-uchodzcow-z-ukrainy-znalazlo-zatrudnienie-w-polsce-odsetek-znaczaco-wzrosl-od-maja.html

 

Jak widać, pod kątem aktywności zawodowej nie ma większej różnicy, pomiędzy uchodźcami z Ukrainy (w większości kobiety), a Polkami

 

Do w 2022 przybyło 20 tyś firm założonych przez Ukraińców

https://ksiegowosc.infor.pl/obrot-gospodarczy/dzialalnosc-gospodarcza/5649709,20-tys-firm-zalozyli-w-2022-roku-Ukraincy-w-Polsce.html

 

Zapłacili "trochę" podatków

https://www.money.pl/gospodarka/ukraincy-zaplacili-10-mld-zl-podatku-w-polsce-mowienie-o-samych-wydatkach-jest-nieuprawnione-6826405015774849v.html

 

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z fakty, żę nawet Ukrainiec na zasiłku, jak kupuje chleb, to płaci 23% podatku. Ponieważ liczba mieszkańców naszego kraju zwiększyła się o kilka procent, to taki piekarz musi wybiec kilka procent więcej chleba, płacąc od tego kilku procent większy podatek dochodowy. Musi kupić więcej mąki, więc młyn, który mu ją dostarcza również zarobi (i zapłąci od tego) więcej

I tak to leci...

 

Ale oczywiście naiwnym (aczkolwiek, aż prosi się o użycie mocniejszego słowa) głowom łatwo jest wpoić, że utrzymujemy "miliony uchodźców"....

 

Śmieciowo - propagandowe źródła informacji, ale czego można po Tobie się spodziewać. Co przeczytasz to powtarzasz i tak w kółko.

 

 

Wszyscy otrzymali polskie już obywatelstwo ?

 

Nie wnikam , bo prawdy nigdy się nie dowiem. Czytałem również o przypadkach pobierających świadczenia socjalne w Polsce a mieszkających na Ukrainie.

 

Buahaha, taki z niego strateg, że w postaci Finlandii ma NATO i bram, zniszczył obraz ruskiej armii, jak 2. militarnej siły świata uwikłął kraj w wojnę której nie potrafi wygrać.

 

Tu widać dokładnie jak skuteczne są zachodnie prowokacje , jakoś do tego czasu Finlandia nie potrzebowała być w NATO.

 

 

 

 

Oczywiście, ze taniej. Fracht morski jest tańszy.

A to że szybciej ? Jak ma być szybko, to wybiera się samolot.

 

 

 

I znowu nie ogarniasz . Naczytałeś się głupot i lejesz wodę. Wystarczy jeden kontenerowiec ustawić pod skosem aby wszystko się zatrzymało.

 

 

 

 

ps : w jakiś sposób udało mi się odpowiedzieć na tego żyga co wylałeś od siebie, mam prośbę pisz składniej i czytelniej dla oka.

 

A teraz biegnij chłoptasiu do kolegi na skargę. :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę Ci że Polska graniczy z Rosją.

 

I zaatakowała nas dwa razy w zeszłym stuleciu.

W tym, na szczęście, Królewiec jest otoczony przez NATO i przestrzeliwany w każdym kierunku z byle czego, więc nie bardzo mogą nas z niego zaatakować.

 

Łukaszenko jakoś lawiruje, ale tak, Białoruś jest teraz największym zagrożeniem a może być jeszcze większym. Gdyby Rosja zrobiła z Ukrainą to, co z Czeczenią to mielibyśmy drastyczny wzrost zagrożenia.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie chcą iść dalej, może taki był plan . Ja tego nie wiem , ale widzę że Ty jesteś na prawdę dobrze poinformowany o rosyjskich planach. To że sobie coś ubzdurałeś w głowie, nie oznacza że tak jest .

 

To trzeba być wyjątkowym idiotą, żeby opracować taki plan - który nic nie daje, a spowalnia rozwój rosji.

Poza tym, jeśli to nie było w planie, to dlaczego podeszli pod Kijów, walczyli o Hostomel, zajęli Charków i Chersoń, ten drugi ogłosili nawet częścią federacji rosyjskiej, a potem z niego uciekli.

Plan, jakby na imprezie zakrapianej bimbrem opracowywany

 

 

Śmieciowo - propagandowe źródła informacji, ale czego można po Tobie się spodziewać. Co przeczytasz to powtarzasz i tak w kółko.

 

poproszę o Twoje źródła, porównamy te dane.

 

Nie wnikam , bo prawdy nigdy się nie dowiem.

Byłbym zdumiony, gdybyś wnikał, bo tego nie potrafisz.

Wystarcza ci powtarzanie tego, co przeczytasz/obejrzysz

 

Tu widać dokładnie jak skuteczne są zachodnie prowokacje , jakoś do tego czasu Finlandia nie potrzebowała być w NATO.

 

Bo naiwnie sądziła, że rosja przestała być agresywna i nie ma takich zamiarów względem sąsiadów. Agresja rosji na Ukrainę rozwiała te złudzenia.

NATO daje pewne gwarancje bezpieczeństwa krajom mającym nieprzyjemność sąsiadowania z rosją

 

 

I znowu nie ogarniasz . Naczytałeś się głupot i lejesz wodę. Wystarczy jeden kontenerowiec ustawić pod skosem aby wszystko się zatrzymało.

 

Ale nic się nie zatrzymało

A jeśli sądzisz, że w tym momencie Jedwabny szlak, ze swoją marną przepustowością to przejmie, to musisz być bardzo naiwny (aż ciśnie się mocniejsze słowo)

 

 

ps : w jakiś sposób udało mi się odpowiedzieć na tego żyga co wylałeś od siebie, mam prośbę pisz składniej i czytelniej dla oka.

 

Wiem, że za dużo cytatów i danych z zewnętrznych źródeł przeciąża Twój umysł, bo przyswajanie faktów, liczb u Ciebie szwankuje...

Będę się starał pisać, specjalnie dla Ciebie, bardziej prostym językiem, unikając zdań wielokrotnie złożonych

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Rosja zrobiła z Ukrainą to, co z Czeczenią to mielibyśmy drastyczny wzrost zagrożenia.

 

Jakby , gdyby to w ............ rosły grzyby.

 

To trzeba być wyjątkowym idiotą, żeby opracować taki plan - który nic nie daje, a spowalnia rozwój rosji.

 

Po raz kolejny , nie wymyślaj historyjek . Nie wiesz co ma dawać a czego nie.

 

 

NATO daje pewne gwarancje bezpieczeństwa krajom mającym nieprzyjemność sąsiadowania z rosją

 

Nie tylko w tej części świata NATO daje gwarancje.

Jugosławia , Irak , Libia , Afganistan tam też NATO udzielało pomocy.

 

 

 

 

 

Ale nic się nie zatrzymało

 

Całkiem niedawno było. Panika w mediach, propagandowe informacje.

 

 

 

Wiem, że za dużo cytatów i danych z zewnętrznych źródeł przeciąża Twój umysł, bo przyswajanie faktów, liczb u Ciebie szwankuje...

Będę się starał pisać, specjalnie dla Ciebie, bardziej prostym językiem, unikając zdań wielokrotnie złożonych

 

Wystarczy że nie będzie wyglądało jak wiadro pomyj. I Twój post i Twoje źródła. Ale przyzwyczaiłeś mnie do tego , że rzucisz jakimś "rmfem" lub "tvnem" i uznasz to za źródło. Więcej nie mogę się spodziewać po Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...