Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bufor na powrocie z pompą ciepła


XnIcRaM

Recommended Posts

Zbiornik buforowy (80l) ma cztery wejścia/wyjścia dwa u góry po przeciwnej stronie i dwa na dole czy jeśli taki bufor podłączony jest na powrocie w instalacji z pompą ciepła to ma znaczenie gdzie będzie podłączony powrót z instalacji a gdzie wyjście do pompy ciepła? Czy może być na przykład do górnego otworu powrót z instalacji a do dolnego (po tej samej stronie zbiornika) wyjście do pompy ciepła (powrót)? Tak jak na załączonym rysunku [ATTACH=CONFIG]465924[/ATTACH]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś sterowania w instalacji typu zawory termostatyczne czy głowice ? jeśli nie ma to a jest to podłogówka to buforka nie potrzeba ale jak już masz takie parcie to mały max 60 litrów i jak go podłączysz tak będzie to ma być magazynek ciepła na defrosty głównie jak instalacja ma sterowania i zamknie wszystkie obwody to ten buforek pozwoli na defrost ale musiałbyś jeszcze zabudować zawór przebiciowy ,nie masz sterowań nie dawaj bufora , ja miałem równolegle potem szeregowo na powrocie i nie zauważyłem pozytywów ani negatywów dlatego wywaliłem niepotrzene to u mnie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest zawór przebiciowy?)

 

To jest autorskie kol. gogusia określenie zaworu upustowego róznicowego, który ma za zadanie zapewnic okreslony minimalny przepływ w przypadku zamkniecia albo siłowników albo głowic temostatycznych. Przykładowo dla PC Daikin jest to ok 15l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest autorskie kol. gogusia określenie zaworu upustowego róznicowego, który ma za zadanie zapewnic okreslony minimalny przepływ w przypadku zamkniecia albo siłowników albo głowic temostatycznych. Przykładowo dla PC Daikin jest to ok 15l

 

Autorskie podejście to mi się podoba:lol2::lol2::lol2: ale fajnie jak to sprecyzowałeś bo mnie często na skróty ciągnie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś sterowania w instalacji typu zawory termostatyczne czy głowice ? jeśli nie ma to a jest to podłogówka to buforka nie potrzeba ale jak już masz takie parcie to mały max 60 litrów i jak go podłączysz tak będzie to ma być magazynek ciepła na defrosty głównie jak instalacja ma sterowania i zamknie wszystkie obwody to ten buforek pozwoli na defrost ale musiałbyś jeszcze zabudować zawór przebiciowy ,nie masz sterowań nie dawaj bufora , ja miałem równolegle potem szeregowo na powrocie i nie zauważyłem pozytywów ani negatywów dlatego wywaliłem niepotrzene to u mnie było.

 

Nie ma podłogówki, tylko grzejniki z termostatami a pojemność narzucona przez producenta pompy.

Rozumiem że takie podłączenie jak narysowałem jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...