Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Doprowadzenie powietrza do kominka - szczelność


marimarek

Recommended Posts

Witam,

 

Jak w temacie. Jak bardzo szczelne musi być doprowadzenie powietrza z zewnątrz do kominka? Pytam, ponieważ ekipa remontowa przesuwa doprowadzenie powietrza (kominek będzie kozą i chodzi o to, żeby doprowadzenie było w niewidocznym miejscu) i brakuje 1-2cm, żeby udało się ukryć kielich z uszczelką pod podłogą. Narazie chcę zakryć doprowadzenie podłogą, ponieważ kominek będzie montowany w późniejszym nieznanym jeszcze terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kilka lat temu wymieniłem kominek b-vent. Nie tylko spalił 30 000 btuh gazu i nie emitował żadnego ciepła, ale także wysysał ciepłe powietrze z domu do spalania, bez wlotu powietrza tak jak ty. Marnowało to energię na tak wielu poziomach, że było to obrzydliwe. Przynajmniej masz dmuchawę. Nie zrobiłem tego.

Myślę, że Twoja konfiguracja będzie działać najlepiej przy otwartych szklanych drzwiach, otwartym powietrzu do spalania z zewnątrz (niezaklejonym) i pracującej dmuchawie. Mój nowy kominek liniowy VidMate z bezpośrednim wentylacją spala tylko 24 500 BTUH, ale tak naprawdę ogrzewa nasz pokój rodzinny. Przekształciłem także róg w kanał wentylacyjny, więc ciepło unoszące się wokół paleniska w ścianie i z rury wentylacyjnej będzie przedostawać się do pomieszczenia przez otwór wentylacyjny pod sufitem.

Edytowane przez fahai8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak w temacie. Jak bardzo szczelne musi być doprowadzenie powietrza z zewnątrz do kominka? Pytam, ponieważ ekipa remontowa przesuwa doprowadzenie powietrza (kominek będzie kozą i chodzi o to, żeby doprowadzenie było w niewidocznym miejscu) i brakuje 1-2cm, żeby udało się ukryć kielich z uszczelką pod podłogą. Narazie chcę zakryć doprowadzenie podłogą, ponieważ kominek będzie montowany w późniejszym nieznanym jeszcze terminie.

Jeśli robisz dolot kanałem, to tylko szczelnie. Nieszczelnie można mieć bez robienia... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...