Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odbiór domu budowanego przed WT2021


blialy18

Recommended Posts

Witam .

Mam pytanie odnośnie domu i jego odbioru dom kupiłem w stanie surowym Bez okien instalacji itp

dom budowany od ok 2010r w 2020r dostał nowe pozwolenie na budowę i projekt dokończenia budowy w projekcie jest Ep95 . ale teraz mamy ep70 .

 

Teraz moje pytanie jak to jest jeśli ten nowy projekt był na podstawie tego starego projektu to czy musi spełniać dom normy Ep70 do odbioru

 

następne pytanie dom ma 400m2 w tym piwnica i garaż dobudowany do domu ale nie w bryle domu . mieszkalnego jest ok 220m2

czy jeśli piwnica będzie np. nie ogrzewana i garaż to wpływa to na zmniejszenie ep ?

 

główne ogrzewanie jest piec gazowy kondensacyjny Ogrzewanie nisko temperaturowe podłogowe + na poddaszu w pokojach grzejniki

jest możliwość zamontowania kominka jest Oddzielny Komin do tego wybudowany w dużym salonie połączonym z korytarzem , kuchnia

 

Najlepsze okna jakie były możliwe MS 3 szybowe z ciepłymi ramkami Dach ocieplony pianą PUR , Mur Porotherm 25 Styropian 10 cm pomiędzy ścianami i zewnętrzna kratówka 12,5cm

 

dużo okien z Przeszkleniami dużymi

 

Jak byście to państwo widzieli w mojej sytuacji

Edytowane przez blialy18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to pozwolenie ostatnie zostało wydane w styczniu 2021r a projekt z grudnia 2020 ale na podstawie pierwszego pozwolenia jako dokończenie już obecnej budowy . i dziennik jest prowadzony . czyli wychodzi na to ze jest to po prostu wznowienie prac budowlanych na podstawie pozwolenia z 2010r i tak ze jest napisane na tym pozwolenie ze pozwolenie na dokonczenie budowy . czyli mam się sugerować tym WT2021 czy raczej tak jak w projekcie 95kwh m2 rok

 

 

jak będzie trzeba to zaprojektuje się fotowaltaike i może kocioł na palet w ostateczności . ale myślę ze nie będzie problemu

Edytowane przez blialy18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktuj jak nową budowa na bazie pozwolenia, które dostałeś w styczniu 2021. Skoro dostałeś pozwolenie na projekt jaki wówczas został złożony, to budujesz wg. tego projektu i żadne późniejsze zmiany prawa cię nie interesują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nowe pozwolenie na budowę?

Jeśli jest nowe, obowiązuje data złożenia wniosku o PnB.

Więc skoro złożyłeś je w 20r, to obowiązuje WT2017.

Nie. Nie możesz lecieć na starym PnB, gdyż masz wydane nowe.

Coś tam było nie tak, skoro zostało wyrobione nowe.

Wpisy w dzienniku

budowy musza być minimum do 2 lat od poprzedniego.

Jeśli to nie zostało spełnione, to trzeba starać się o nowe PnB.

Oczywiście mogły zajść inne zmiany.

To wszystko masz w projekcie złożonym o nowe PnB.

 

 

To z jaką datą było składane o pozwolenie na budowę?

W 20r, czy 21r?

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek został złożony 30 grudnia 2020r :) cytuje zatwierdzam projektu budowlany i udzielam pozwolenia na budowę . obejmujące dokoncznie budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego będącego w trakcie budowy na podstawie decyzji pozwolenia na budowe starosty powiatu kaliskiego nr ..... z dnia 26 09 2009 w zabudowie mieszkaniowej jednorodzinnej . teraz dopiero zauważyłem ze pozwolenie było złożone 30 grudnia 2020r czyli łapie sie na wt2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...