Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Narożniki aluminiowe(wtapianie).Czy gips szpachlowy Nida Gips nadaje się?


Recommended Posts

Witam.Muszę wymienic w całym mieszkaniu narożniki aluminiowe ponieważ skorodowały.Narożniki już zakupiłem.

Jako gips do wtopienia wybrałem w sumie najtanszy gips(Nida Gips -gips szpachlowy plus).W sklepie Castoramy jak i na stronie www piszą że się nadaje do montażu narożników.Spróbowałem sprawdzic jaki faktycznie ma kolor.Okazuje się że jest dość ciemny.Ciemny szary.

Czy ktoś z forumowiczów stosuje ten gips w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gips Dolina Nidy jest troszkę szarawy, ale są inni producenci którzy mają odmiany bielsze jak i ciemniejsze.

Poza tym ściany po szpachlowaniu będziesz jeszcze malował, więc małą różnicę w ciemniejszym odcieniu pokryje pierwsza warstwa farby..

W narożnikach stalowych ocynkowanych problem nie tkwi w gipsie tylko w ich przycinaniu.

Aluminiowe nie mają tego problemu.

Najlepiej wypoziomować narożnik na kilka placków gipsu z usunięciem jego nadmiaru a następnie po wyschnięciu uzupełnić całość wraz z wyrównaniem pacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak.Jeżeli mój narożnik ma 140 cm i już mam przygotowaną pod ten że narożnik sciankę.Nakładam kilka placków.Powiedzmy 4 placki.To po wyschnięciu gipsu.Tam gdzie nie było gipsu,wciskam w dziurki narożnika pacą gips?Na każdych filmach You Tubie obrzuca się w całości sciankę.Uprzednio lekko zfazując ją.

I dociska poziomicą.Nadmiar wycisniętego gipsu usówa się pacą.

Ma gdzieś kolega na filmiku swoją metodę?

 

P.S Używam najtańszych narozników-tych cienkich ocynkowanych...

Edytowane przez młotkowy
Konkretny opis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem film pokazujący jak i czym wtapiamy akurat na Nidzie Gips(gips szpachlowy kolor szary).Chodzi też o te placki z gipsu.Tu fachowiec robi to na "raz".Nie czeka aż mu wyschnie na kilku plackach.Póżniej dobija gipsem gdy placki jeszcze nie wyschły w otworki narożnika.

Link :

 

Edytowane przez młotkowy
Dokładniejszy opis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...