Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GDZIE BUDOWAĆ DOM? Miasto czy wieś? Dyskusja


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 673
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do narzeczonego to nie ciągnie go w rodzinne strony, jego rodzina mieszka 60 km od miasta w którym teraz mieszkamy. On popiera mój pomysł.

Oczywiście, że najpierw chciałabym załatwić przepisanie np połowy domu na mnie, a później dopiero remont...

Co do tego, że za młodzi jesteśmy na mieszkanie w domku to jestem innego zdania... Nie podoba nam się mieszkanie w bloku... Brak przestrzeni, prywatności czasem też jak się ma sąsiadów wścibskich(my na szczęście nie mamy takich). Co do obowiązków to nie boimy się ich...

 

Jest jeszcze inna opcja: w tej samej miejscowości mieszka mój ojciec-połowa domu jest jego(parter-teraz mieszka tam babcia), a druga część(pietro gdzie mieszka teraz mój ojciec i mieszkałam tam z nim zanim wyjechałam) jest mojej chrzestnej a;le ona wyjechała do USA 5 lat temu i raczej tam zostanie bo mają tam dom itp Więc myślałam, żeby tam się przeprowadzić. Ojciec przeniósłby się do babci na parter a my byśmy mieli górę. I miałabym pewność, że to będzie kiedyś moje bo jestem jego jedyną córką... A z ciocią bym się dogadała jakoś. Co myślicie o tej opcji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcecie bardzo mieszkac w tym domu to nie z podejsciem kiedys z ciocia sie dogadam. Wyremontujesz dom, podniesiesz jego wartosc a potem ciocia powie splacaj lub co gorsza chce wrocic na swoje. W rodzinie dopoki wszystko jest daleko wszystko pieknie sie uklada pozniej roznie bywa.

Sama dostalam ostro po tylku i to nie od cioci ale od najblizszej mi siostry i brata. Gdzie w gre wchodza duze pieniadze tam ludzie nie maja skrupolow.

Najpierw zalatw formalnosci a potem dopiero sie zajmuj remontem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego domu którego część należy do mojego ojca nie trzeba remontować, a jeśli już to parter, który należy do mojego ojca więc byśmy tam pakowali pieniądze... A piętro jest w dobrym stanie,w 2 pokojach trzeba tylko panele położyć, odmalować i wiadomo że chciałabym umeblować je po swojemu :D Więc ta opcja mniej pieniędzy by pochłonęła... Więc może byśmy zaczęli odkładać pieniądze na budowe własnego domku, bo działka duża jest :wink:

Ale dom mojej matki wtedy będzie dalej "niczyj"... teraz mieszka tam rodzina mojego chrzestnego... Więc może postawie sprawę jasno, albo mama przepisuje mi go albo nie przeprowadzę się tam bo nie będę inwestować w nieswoje mieszkanie...Sama już nie wiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie stawiaj az tak pod murem mamy tylko sie zapytaj i poprostu powiedz jej jakie masz plany zwiazane z tym domem a jak to widzi twoja mama. Zreszta nie rozumiem jednego mieszka tam babcia, ojciec i chrzesny z rodzina a dom jest w czesci ojca, mamy i ciotki tak?? To co zamierzasz zrobic z ludzmi ktorzy tam teraz mieszkaja???Na bruk??? Przepraszam bo nie bardzo kojarze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie są współwłaścicielami, a co dom miał pusty stać żeby go zdewastowali. Lepiej, żeby ktoś go pilnował, więc mama zaproponowała im żeby pilnowali go. Mieszkają sobie tam ale są świadomi że nie na stałe przecież... Moja mama, siostra i brat mieszkają na stałe za granicą, ja też daleko, a rodzice rozwiedzeni są więc ojciec też nie będzie tam siedział. Co myślisz o tej opcji żeby zamieszkać z ojcem? Chciałabym ale z drugiej strony szkoda tamtego domu :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw się dowiedz, która z tych opcji może być twoja notarialnie.

Jeżeli obie, to będziesz miała wybór, ale na razie nie jest żadna.

Zarówno ciocia z ameryki, jak i mama z rodzeństwem mogą chętnie pozwolić ci mieszkać ale niechętnie dać. A i ojciec może znależć partnerkę w każdej chwili.

Postawiłabym sprawę jasno i zapytała każdą z zainteresowanych osób - kiedy możemy iść do notariusza.

bez tego, to licz na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,rzeczywiście to trochę pogmatwane :wink: musiałam dwa razy czytać aby zrozumieć czyj dom itd.ale teraz już wiem.

 

1-wszy dom matki,mieszkającej za granicą(160m2),obecnie wynajęty przez dalszą rodzinę.

2-gi dom, właściciele:ojciec (I piętro) i chrzestna (II piętro,przypuszczam siostra ojca,obecnie mieszkająca w USA).Na I p.obecnie mieszka babcia a na II p. ojciec.

Z tego co piszesz to narazie nie masz żadnej opcji do wyboru.Najpierw powinnaś porozmawiać z matką i z ojcem o Twoich i Twojego narzeczonego planach i oczekiwaniach względem dwóch domów.Z mieszkaniem na kredyt bym się wstrzymała,bo nie jest to wszystko takie proste.Zobaczysz co powie matka i ojciec,potem sprawy notarialne i można zacząć remontować.Jak dla mnie lepsza byłaby opcja domu matki bo u ojca pozostaje ciotka,z którą nie wiadomo co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziele skóry na niedźwiedziu bo opcji mieszkania u ojca jestem pewna, a co do domu matki to rozmawiałam z matką i jest za tym, żebyśmy się tam wprowadzili, więc myślę że ją przekonam do przepisania jakby doszło do tego...

 

A teraz to już sama nie wiem...może zostać w mieście i brać kredyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tyle że ja chcę tam wrócić, żeby mój ojciec na starość nie był sam jak palec...A ma problemy z kregosłupem(niby niewielkie ale za kilka lat będzie potrzebował pomocy)... I co ja wtedy zrobię? kredyt zaciagnięty, trzeba spłacać a tam ojciec potrzebuje pomocy? łatwo mówić bierz kredyt...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...