Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GDZIE BUDOWAĆ DOM? Miasto czy wieś? Dyskusja


Recommended Posts

 

Temat wątku to jednak ocena różnic pomiędzy mieszkaniem a domem, a zaczyna się pyskówka nt. idiotów kredytowych.

 

Według mnie temat wątku to ocena różnic pomiędzy domem w mieście a domem na wsi, nikt nie wspominał o mieszkaniu. Domy w mieście są droższe, więc wiele osób mając ograniczone fundusze wybiera życie pod miastem, na wsi, ale niekoniecznie czuje ten klimat

Autor wątku chyba już podjął decyzję więc może pora zakończyć temat ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 673
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pytanie nie brzmiało " Gdzie lepiej mieszkać - w bloku czy w domu ". W mieście też można rozpalać grilla i nie gnić w domu.

 

90% mieszkańców miast to mieszkańcy bloków i ja akurat wypowiadałem się na temat tych mieszkańców. Mieszkałem w bloku a teraz mieszkam w domu i mam porównanie. Na temat mieszkania w domu w mieście się nie wypowiadam bo nie mam doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, bo i wsie są różne (od trzech chałup z dojazdem drogą gruntową, po wsie gminne ze wszystkim, co się potrzebuje/chce mieć w pobliżu) i miasta (od takich niczym się nie różniących od dużej wsi po wielkie miasta, przy czym w dużych i wielkich miastach też są lokalizacje z dala od centrum i z drogami gruntowymi). Trzeba sobie po prostu na konkretnym przykładzie przemyśleć, dokąd planujemy chodzić, dokąd jeździć, ile to kilometrów, ile czasu to zajmie, jaki będzie koszt dojazdów. No i plusy też - gdzie spokojniej, gdzie ładniej, gdzie sąsiedztwo nam bardziej odpowiada.

 

Po nastu latach mieszkania we Wrocławiu mieszkam obecnie w miasteczku małym, ale wszystko, co potrzebne jest. Nawet kultury i sportu całkiem sporo. ;)

Dla mnie wszystko w zasięgu pieszym, bo na drugi koniec miasteczka jest może ze 3km, a większość obiektów do 1km od domu. Widzę jednak, że większość sąsiadów z osiedla porusza się głównie samochodami. Dzieci do przedszkola i podstawówki są wożone (800m), do sklepu nawet po parę drobiazgów też autem, bo szybciej.

A jak to jest u Was? Czy zwracając uwagę na bliskie położenie sklepu, przychodni, szkoły do działki, na której stanie albo już stoi Wasz dom, myśleliście o tym, że będziecie chodzić do sklepu, dzieci będą chodzić do szkoły, czy raczej sprowadza się to do tego, że będzie blisko podjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie temat wątku to ocena różnic pomiędzy domem w mieście a domem na wsi, nikt nie wspominał o mieszkaniu. Domy w mieście są droższe, więc wiele osób mając ograniczone fundusze wybiera życie pod miastem, na wsi, ale niekoniecznie czuje ten klimat

Autor wątku chyba już podjął decyzję więc może pora zakończyć temat ? :)

 

Twoja interpretacja jest bardzo ciekawa, ale jednak autorowi wątku chodziło raczej o mieszkanie w bloku i dom na wsi. Możemy dojść do absurdu i rozprawiać nad blokiem na wsi (są takie), ale myślę że to nie o to chodzi. Dom w mieście jest rozwiązaniem na pewno bezdyskusyjnie najlepszym, ale bardzo drogim. Oczywiście nie piszę tutaj o jakimś szeregowcu czy rozpadającym się klockiem obok ruchliwych ulic upchniętym blisko centrum z działką wielkości celi, ale normalnym nowoczesnym domu ze sporą jak na warunki miejsce działką i przestrzenią. U mnie jest sporo takich domów i na pewno jest to fajne rozwiązanie, bo ma się wszystkie zalety domu oraz jednoczesnym pobytu w mieście ze wszystkimi jego udogodnieniami. Jest to jednak rozwiązanie dla wybranych i generalnie większość buduje się za miastem, a w mieście kupuje mieszkanie. Wg mnie ważne jest tylko to, żeby nie było za daleko np. 15-20 km w górę (tym bardziej ruchliwymi drogami) , bo to jednak przeszkadza, męczy, kosztuje.

 

Poza tym warto zauważyć to o czym wspomniała bowess, trzeba dokładnie przeanalizować wiele rzeczy na konkretnym przypadku.

Edytowane przez KK2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Zbudowali piękny domek na Mazurach, daleko od miasta, od ludzi i od drogi. Tak zaczyna się ich opowieść o życiu na wsi. Zapraszamy do obejrzenia filmu. A co Ty sądzisz o życiu daleko od miasta? Budować się na wsi? Masz takie doświadczenia? Prosimy o wypowiedzi.

 

 

Zobacz inne filmu murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowali piękny domek na Mazurach, daleko od miasta, od ludzi i od drogi. Tak zaczyna się ich opowieść o życiu na wsi. Zapraszamy do obejrzenia filmu. A co Ty sądzisz o życiu daleko od miasta? Budować się na wsi? Masz takie doświadczenia? Prosimy o wypowiedzi.

 

 

Zobacz inne filmu murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowali piękny domek na Mazurach, daleko od miasta, od ludzi i od drogi. Tak zaczyna się ich opowieść o życiu na wsi. Zapraszamy do obejrzenia filmu. A co Ty sądzisz o życiu daleko od miasta? Budować się na wsi? Masz takie doświadczenia? Prosimy o wypowiedzi.

 

 

Zobacz inne filmu murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora

 

My właśnie takie mieszczuchy od zawsze nagle wyprowadzone na wieś :D

Kompletnie nieświadome życia na wsi i rzucone na bardzo głęboką wodę.

Racja, że dzisiejsza wieś to nie to co kiedyś, teraz media itp. zero rolników, albo tylko niedobitki.

Ale....

Jak ktoś zawsze mieszkał w bloku, zawsze miał jakiś ADM lub spółdzielnię mieszkaniową i nagle zostaje ze wszystkim sam - no to jest leciutki prysznic.

Jak sobie kosza nie wykupisz, to nie masz co robić ze śmieciami, jak sobie nie odśnieżysz to i nie wyjedziesz, jak dotknie cię klęska żywiołowa to jeśli nie masz życzliwych sąsiadów zostajesz sam, nikomu nie zgłosisz usterki - jak sobie naprawisz to masz.

Tak, po pierwszych chwilach szczęścia na swoim był taki zimny prysznic i szkoła życia, ale teraz po 14 latach mieszkania 20 km od miasta (od tego roku w nowo wybudowanym domku) powiem jedno NIGDY W ŻYCIU MIESZKANIA W MIEŚCIE.

Cisza :yes:

Spokój :yes:

Przestrzeń :yes:

Widoki :yes:

Ogród :yes:

Psy i koty :yes:

Brak sąsiadów (są w takich odległościach, ze my nie przeszkadzamy im a oni nam) :yes:

Metraż (nieosiągalny w mieście) :yes:

Wolnoć Tomku w swoim domku (w granicach prawa i rozsądku oczywiście) :yes:

A że u nas taka wieś z rolnikami to: jajeczka, mleko, ser, warzywa, owoce, miód, zboże dla ptaszków do karmika, itp. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 months później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Pytanie powinno brzmieć:

Gdzie lepiej mieszkać - na wsi, czy w mieście, ZAKŁADAJĄC, ŻE KOSZT DZIAŁKI JEST IDENTYCZNY!

 

Podejrzewam, że argumenty wyglądałyby zgoła inaczej.

Wieś oferuje "względną" ciszę i spokój, pod warunkiem, że nie trafimy na upierdliwego sąsiada - a szansa na to jest 3X większa, niż w mieście, gdzie jednak budują się bardziej "cywilizowani" ludzie (bogatsi, wykształceni). Z tym chyba nikt polemizował nie będzie?

Poza tym działka w mieście, w spokojnej lokalizacji, nie w szeregowcu, gdzie działki tyle, że kot się ledwo wysrać może, pod każdym innym względem jest praktyczniejsza. Chociażby tylko ze względu na czas dojazdu karetki, Policji, czy Straży Pożarnej - różnie w życiu bywa.

Także te wszystkie wypowiedzi, jakoby na wsi było tak samo dobrze, a nawet lepiej, niż w mieście, to tak należy podzielić przez 5 i odjąć następne 50% tych, którzy mieszkają poza miastem.

Tak to widzę.

Edytowane przez Stanowska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowska, to już raczej ustaliliśmy, że na wsi tak, ale bez małych dzieci i nie obok obory. Czy w mieście obok ktoś nie postawi "mało uciążliwego" wg definicji urzędnika zakładu wulkanizacyjnego, tego nie wiesz. Postawienie domu w środku wsi z wybrukowanym chodnikiem i wyasfaltowaną jezdnią, niczym wg mnie się nie różni od zamieszkania dzisiaj na Dojlidach Górnych, które leżą teraz w obrębie miasta :). Mieszkanie na wsi to dzisiaj raczej powinno się kojarzyć z budynkiem na uboczu, przynajmniej niedaleko lasu i z ładnym widokiem za oknem, a nie następnym podobnym do Twojego( nic mu nie ujmując) domem. Edytowane przez compi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt działki w mieście nie będzie taki sam jak na wsi więc po co zadawać takie pytanie ?

 

Po to, że pytanie było zadane w tym sensie, że gdybyś dostał(a) działkę w spadku, w mieście, po prababci, dajmy na to, to czy wolałbyś mieszkać w mieście, czy jednak na jego dalekich obrzeżach?

Pytanie proste, prostszego zadać nie sposób..

Natomiast tytuł tematu jest nie do końca uczciwy, bo wiadomo, że działka w mieście to jest koszt x 5, dlatego przeważają posty za działką na wsi, odrolnioną, za 30tys. zł. i ludzie piszą jak im tam jest (nie)dobrze, ale da się wytrzymać, a nawet to lepiej jest, bo do opery to se pojadą samochodem.

 

Ale pizzy, czy chińszczyzny, to już se nie zamówią, bo i po co? Nie ma takiej potrzeby przecież. A jak się jedzie do miasta, do lokalu, to tez nie zamawia się powrotnej taksówki za 20zł, bo nie ma takiej potrzeby. Zresztą po co jechać do lokalu, jak za rogiem bar i też można się piwa napić? I to za 4 zł, a nie za 6! W tych miastach to zdzierstwo, panie!

 

Ot, takie właśnie argumenty, jak twój, że w mieście to działka droższa i lepiej postawić chałupę na wsi...

 

A to już jest argument tzw. "z dupy wzięty"

Czy w mieście obok ktoś nie postawi "mało uciążliwego" wg definicji urzędnika zakładu wulkanizacyjnego, tego nie wiesz. .

Bo ja akurat mam przegląd sytuacji ze wsią i z miastem (moi rodzice mieszkają na wsi) i jeżeli gdzieś powstają zakłady wulkanizacyjne, czy warsztaty typu "Kazimierz i synowie", to tylko i wyłącznie w stodołach na wsi.

Także ten tego, no wiesz... bo i fermę mogą na polu obok wybudować i to nie w mieście - w mieście jest plan zagospodarowania przestrzennego i nie tak łatwo fermę kur postawić.

Edytowane przez Stanowska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...