Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ocieplenie rury pod rekuperację


Recommended Posts

Cześć,

 

Mam zaczętą ale nie skończoną instalację pod rekuperację. Rozłożone zielone rury fi90 w suficie w poziomie 0 oraz na strychu aby obsługiwały poziom +1. Niestety dopiero teraz zauważyłem, że pionowe rury fi200 są stalowe - nieocieplone i już zabudowane boazerią/deską obiciową. Pytanie czy mam wszystko rwać i wymieniać na rury ocieplone - co będzie niesamowicie problematyczne i kosztowne- czy może jest jakiś inny sposób żeby to ominąć? Rekuperator będzie w piwnicy, w poziomie -1. Tutaj nie ma jeszcze rur więc wszystko zrobię ocieplone ale największym problem są prawie 8 metrowe nieocieplone piony. Nie wiem czy to ma znaczenie ale dom drewniany, narazie zamieszkany tylko w weekendy więc np zimą bardzo wychłodzony

 

dzięki za wszelkie porady

N

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dopiero teraz zauważyłem, że pionowe rury fi200 są stalowe - nieocieplone i już zabudowane boazerią/deską obiciową. Pytanie czy mam wszystko rwać i wymieniać na rury ocieplone - co będzie niesamowicie problematyczne i kosztowne- czy może jest jakiś inny sposób żeby to ominąć?

 

Rury do czerpni i wyrzutni prowadzone w przestrzeni ogrzewanej - koniecznie należy ocieplić i ocieplenie jeszcze otoczyć paroizolacją. Inaczej na zimnych rurach będzie się skraplała para i wcześniej czy później wyjdą zacieki i pojawi się życie.

Rur idących w przestrzeni ogrzewanej do nawiewu i wywiewu nie trzeba ocieplać.

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?222208-Sam-robi%C4%99-wentylacj%C4%99&p=7819568&viewfull=1#post7819568

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...