Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klimatyzacja kaisai hot do ogrzewania czy dobry wybór


Ohotomen

Recommended Posts

Nie jest to taki typowy korytarz.

Tylko centralna część mieszkania

Prosił bym o odpowiedź czy ten kaisai sie sprawdzi

 

Ale po co ta dyskusja.? Ty już to zamówiłeś te "HOTy" a teraz trujesz "Czy się sprawdzi?" I mało tego, zapłaciłeś za KAISAIA 5000 zł !!! A to już dramatyczna pomyłka

Edytowane przez swierol
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ta dyskusja.? Ty już to zamówiłeś te "HOTy" a teraz trujesz "Czy się sprawdzi?" I mało tego, zapłaciłeś za KAISAIA 5000 zł !!! A to już dramatyczna pomyłka

 

Czemu może były jakieś usługi dodatkowe, za 2000 w stosunku do 3000 jakie kaisai jest wart to boję się pomyśleć co to było i ile razy ? :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo ale klimatyzacja sama bez montażu kosztuje 3500zl najtaniej jaka znalazłem to za 3100zl za montaż wychodzi 1600-1900zl. Jestem tego świadom że trochę dużo wzięli za montaż, lecz już kiedyś montowali mi klimę na firmie i jestem ich pewien że zrobią mi to estetycznie itd. Miałem 4 klimy montowane na firmie każda u innego instalatora. Ci zrobili naprawdę super.

Pozatym montaż nie prosty przez ścianę tylko 8 metrów od jednostki zewnetrznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam jedną jednostek już zamontowana z druga się wstrzymałem z powodu że chciałbym zobaczyć jak ta jednostka będzie pracować. Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Wybrałem go dla tego że ma dobre parametry( wiadomo papier) ale zawsze coś, posiada zawor rozprezny eev, ma 2 rzędowa jednostkę zewnętrzna.

Jak by strasznie dużo prądu pobierał lub nie dawal rady to droga jednostkę zamontuje jakąś japońską.

Pytanie ponieważ w aplikacji jest możliwość ustawienia tygodniowego ustawić go żeby się w nocy wyłączała lub zmniejszała tempersture np. Do 18 stopni czy nie ma sensu lepiej grzać cały czas na jednakowej temperaturze?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu obniżania temperatury, dlatego że samo ustawienie jest mało precyzyjne ze względu na histerezę. W nocy temp i tak sama spadnie przy podwymiarowym klimatyzatorze. Ciężko będzie mu podwyższać tem zwłaszcza przy częstych defrostach jak będzie mokro na dworze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam jedną jednostek już zamontowana z druga się wstrzymałem z powodu że chciałbym zobaczyć jak ta jednostka będzie pracować. Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Wybrałem go dla tego że ma dobre parametry( wiadomo papier) ale zawsze coś, posiada zawor rozprezny eev, ma 2 rzędowa jednostkę zewnętrzna.

Jak by strasznie dużo prądu pobierał lub nie dawal rady to droga jednostkę zamontuje jakąś japońską.

Pytanie ponieważ w aplikacji jest możliwość ustawienia tygodniowego ustawić go żeby się w nocy wyłączała lub zmniejszała tempersture np. Do 18 stopni czy nie ma sensu lepiej grzać cały czas na jednakowej temperaturze?

 

Gree amber prestige ma zawór eev ma też podwójną sprężarkę ma też potrójny wymiennik i działa do minus 30 stopni mając wtedy jeszcze 80 proc mocy to samo jej klon czyli innova titanium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gree amber prestige ma zawór eev ma też podwójną sprężarkę ma też potrójny wymiennik i działa do minus 30 stopni mając wtedy jeszcze 80 proc mocy to samo jej klon czyli innova titanium.

I w katalogach wypisuje bzdury dotyczace zużycia energii co zostało już nie raz opisywane na tym forum. Kosztuje kupę hajsu i nie wiele sobą reprezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w katalogach wypisuje bzdury dotyczace zużycia energii co zostało już nie raz opisywane na tym forum. Kosztuje kupę hajsu i nie wiele sobą reprezentuje.

 

Ja mam z niego zrobioną pompę ciepła i jak były te chłodniejsze dni to nią grzałem i zjadała 8-9 kw dobowo łącznie z grzaniem CWU a ogrzewam 130 m2 z hakiem to dużo wg ciebie , dodam że w domu 24 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...