Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec Immergas Victrix czy mogę podłączyć dowolny sterownik pogodowy?


maksym200

Recommended Posts

Mam Piec gazowy Victrix 24kW jednofunkcyjny sterowany jest dedykowanym sterownikiem pogodowym CAR V2. Kłopot w tym, że ma pewną wadę wyświetlacza, co powoduje problem z ustawieniami kotła. Chciałbym kupić nowy sterownik pogodowy, ale po pierwsze ten CAR to już trochę jest anachroniczny, po drugie są dostępne na rynku np allegro czujniki z aplikacją na telefon co umożliwia bardziej inteligentne ustawienie temperatur i algorytmów. (np Tuya Wifi sterownik kotła)

Natomiast kompletnie nie wiem czy takie czujniki można podłączyć do tego kotła.

Bardzo proszę jakiś mądrzejszych o informację i opinię w tej sprawie. Poniżej link do takiego przykładowego sterownika pogodowego

 

https://allegro.pl/oferta/sterownik-kotla-ogrzewania-termostat-wifi-tuya-13798694487?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=ps&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_budownictwo_pla_pmax_ps&ev_campaign_id=17967348206&gclid=CjwKCAjwyY6pBhA9EiwAMzmfwXcgt68Ca6q1RCJYy4b6Umon5ZxWI6QKnNf-0gibkfimXId0IZM0FxoCPykQAvD_BwE

 

 

https://houseiq.pl/pl/p/Termostat-ZigBee-3.0-zwierny-piec-Czarny-TUYA/1124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć wykorzystując styki bez napięciowe. Ale odłączając CAR-a stracisz na funkcjonalności.

Np. regulacja krzywych grzania będzie tylko z poziomu kotła, 9 krzywych, a nie jak CAR-ze gdzie możesz dodatkowo ustawić offset . Podobnie będzie z regulacją temperatury CWU, też tylko pokrętłem na kotle. Nie będzie funkcji wygrzewania antybakteryjnego, co w tym roku okazało się istotne w okolicach Rzeszowa.

Gdybyś miał rozdzielacz strefowy DIM to przy kotle mógłbyś zostawić dla głównej strefy CAR-a a dla drugiej strefy użyć jedno z linkowanych rozwiązań.

Edytowane przez daro.s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...