Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podział pokoju 12m kw na 2 pokoje dla dzieci - czy to w ogóle ma sens


Wanda20023

Recommended Posts

Hej! Stoję przed ważną decyzją - albo oddam dzieciom sypialnię albo podzielę ich pokój na pół. Nie wiem czemu sądziłam że jeden pokój dzieciakom wystarczy, niestety życie pokazało że byłam w błędzie. Obecnie dzieciaki mają pokój 12m kw. - długi na 4m, szerokość 3m. I zastanawiamy się czy ma sens podział pokoju na 2 części - wyszłoby po około 6metrów na głowę. Troche to mało wiem... Tylko druga opcja jest taka, że oddajemy sypialnie i lądujemy w salonie na sofie. Nie wiem czy będzie tam wygodnie, sypialnia tez jest moim miejscem pracy.. Mamy możliwość podziału pokoju panelami okiennymi - zabudową alu, u góry zrobić można by okno po szerokosci pokoju. Tylko kompletnie nie mam pomysłu jak można by pokoje urzadzić i czy w ogóle nie będą za małe dla nastolatków :(

Może ktoś z Was ma podobne doświadczenia albo posłuży mi radą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łóżko zajmuje ok 2 m2, biurko ok 1,5m2 (z miejscem do siedzenia przed nim). Zostaje 2,5 m2 na komunikację, szafę.

Można kombinować z łóżkiem piętrowym a dołem biurko. Ale to zależy od wysokości pomieszczenia, ulokowania drzwi, okna.

 

***

Chociaż nie bardzo wiem w jaki sposób można dojść do wniosku, ze dzieciom różnej płci starczy jeden mały pokój? Za kilka lat będzie problem nawet z przebieraniem się bo dziewczynka będzie się wstydzić brata.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biurka zrobiłabym przy oknie i przegrodziła je taka przesłoną jak w biurach, żeby nie dobudowywać normalnej ściany do linii okna. Sam pokój można przegrodzić regałem a nie ścianą - np. dużym kalaxem z IKEA.I wówczas część wnęk zrobić dostępnych od jednej części pokoju a część od drugiej. Starczy przykręcić sklejkę jako tylną ściankę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoje po 6m2 to nie są normalne warunki do życia. W każdym bedzie łózko które zabierze minimum 2m2, nawet jesli bedzie skladane to zajmuje prawie 1/3 powierzchni pomieszczenia.

Dzieci są jeszcze małe i moja rada- niech mieszkają razem najdłużej jak to będzie możliwe - po prostu będzie im wygodniej.

Za 3-4 lata pewnie bedzie konieczność jakiegoś podziału, ale zawsze jedna z tych połówek będzie przejściowa więc całkowitej prywatności nigdy nie będą miały.

Na ilustracji Elfir wygląda to pięknie tylko że jak sie wstawi rzeczywistą powierzchnie łózka i mebli do połowek po 6m2 to wyjdzie to masakrycznie ciasno. Proponuje sobie to narysować w rzeczywistych wymiarach.

Edytowane przez dwiecegly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ilustracji Elfir wygląda to pięknie tylko że jak sie wstawi rzeczywistą powierzchnie łózka i mebli do połowek po 6m2 to wyjdzie to masakrycznie ciasno. Proponuje sobie to narysować w rzeczywistych wymiarach.

 

Ilustracja prezentuje większe pomieszczenie niż ma autorka. Po prostu miało być inspiracją, jak można to zrobić mając tylko jedno okno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nie napisałaś tego i autorka miała wyobrażenie że bedzie pięknie i przestronnie. Twój pokoj ma przynajmniej 16-18m2 i okno na prawie cala szerokosc pomieszczenia co w przyrodzie raczej nie wystepuje.

 

Napisałam, ze to inspiracja (znalazłam w google grafika). Przecież autorka nie wrzuciła planu, wiec nie wiadomo gdzie jest okno, gdzie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoje po 6m2 to nie są normalne warunki do życia. W każdym bedzie łózko które zabierze minimum 2m2, nawet jesli bedzie skladane to zajmuje prawie 1/3 powierzchni pomieszczenia.

Dzieci są jeszcze małe i moja rada- niech mieszkają razem najdłużej jak to będzie możliwe - po prostu będzie im wygodniej.

Za 3-4 lata pewnie bedzie konieczność jakiegoś podziału, ale zawsze jedna z tych połówek będzie przejściowa więc całkowitej prywatności nigdy nie będą miały.

Na ilustracji Elfir wygląda to pięknie tylko że jak sie wstawi rzeczywistą powierzchnie łózka i mebli do połowek po 6m2 to wyjdzie to masakrycznie ciasno. Proponuje sobie to narysować w rzeczywistych wymiarach.

 

Tak domyślam się że to jest skrajnie mało i dlatego też własnie przetrzymamy ich jak najdłużej się da razem... A będę musiała rozkminić salon z kuchnią jak zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśleć pomysł z piętrem - łóżko nad biurkiem - mojej wnuczce do 16 tego roku zycia wystarczało i była dumna że ma własny okręt.

 

Tak miało być w przypadku podziału pokoju włąsnie - tylko z piętrowym łóżkiem. W sumie obecnie tez miają piętrowe łózko i sporo przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...