Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka - regulacja temperatury zasilania


_Bartek_

Recommended Posts

...)Jak zrobisz przeróbkę to nie jest powiedziane że będzie zadawalajaco działać bo wąskim gardłem może być średnica rur od kotła do rozdzielacza.To chyba ok 10 obiegów a tak ze zdjęcia ze średnica rur do rozdzielacza szału nie ma,...

 

Bez przesady. to tylko 10 obiegów, jakieś 700m.

Wystarczy, że osiągnie 1l/min.

 

...,odległość od kotła też gra role

 

To układ zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory z górnej belki mogę odkręcić bo nie są podłączone do sterowania, z tego co widzę to cały czas są otwarte,

 

a może są przymknięte?

zdejm głowice i sprawdź czy faktycznie są sprawne? może być tak, że są przymknięte i puszczają minimalne ilości wody. Coś musi być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rotametry u góry a na dole zaworki ale pamiętajcie że te zaworki po odkręcenie czasem nie działają tzn ten trzpień się jak by zastoi i nie wyskakuje więc i grzać nie będzie trzeba odkęcić ten kapsel całkowicie i kleszczami wyciągnąć ten trzpień to taki cyplik ok 0,5 cm wystający trzeba go wyciągnąć do góry, ale się naprodukowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co z tego że zamknięty?To w zamkniętym nie ma już oporów ani wymaganych przepływów?To podłącz ten rozdzielacz pexem 16ka)Zobaczymy jak będzie "śmigać")

 

Układ otwarty/zamknięty - różnica? Grawitacja. Nie chce mi się tłumaczyć, z grubsza chodzi o to, że w układach z wymuszonym obiegiem czynnika opory przepływu

wody są równoważone nie tylko ciśnieniem pompy ale również ciśnieniem grawitacyjnym.

 

Zresztą gdzie Ty tam widzisz 16mm? Ja widzę 25mm.

 

BTW - Przepływu dla 16 też mi się nie chce liczyć, ale w teorii 16 może przenieść 3,5kW mocy grzewczej. Czyli dla większośći współcześnie i ŚWIADOMIE budowanych domów wystarczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

W ramach uzupełnienia tematu to w związku z uwagami jakie były, że przekrój rur z kotła jest za mały to wymieniłem je na miedź (może szału nie ma ale jest większa średnica i tak) i wygląda to tak jak teraz:

[ATTACH=CONFIG]467429[/ATTACH]

Nie zmieniałem miejscami ani rotametrów ani belek, po prostu zmieniłem zasilanie z powrotem przy prowadzeniu nowych rur. W rozdzielaczu wygląda to tak:

[ATTACH=CONFIG]467430[/ATTACH]

Bypass jest zamknięty, tak że nic przez niego nie przepływa. Pompa jest odcięta na zaworach (może widać na zdjęciu) i też nic przez nią nie płynie.

Jedyną pompą w układzie jest pompa w kotle i wygląda na to, że daje radę.

Efekt jaki chciałem osiągnąć udało się uzyskać. Czyli w chwili obecnej jak ustawię 35oC na kotle to tyle idzie w podłogę, a nie jak poprzednio, że przy 45oC na kotle szło niecałe 30oC.

 

Dzięki za uwagi jakie dawaliście, pomogły zdecydować co robić mam dalej. Teraz tylko pozostaje regulacja na przepływach, ale to już nie jest problem.

Sorry za bałagan na zdjęciach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...