Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

mam kamerę z diodami IR o kącie widzenia ponad stopni tylko kąt widzenia kamery nie pokrywa się z zasięgiem diod IR i w efekcie w nocy jest taki problem, że kamera z lewej i z prawej strony słabo widzi.

 

Zastawiam się czy w takim przypadku warto doświetlić otoczenie np. mocnymi lampami solarnymi z pojemnym akumulatorem na czujnik ruchu.

Tylko mam kilka wątpliwości co do takiej lampy.

ile dni maksymalnie ona wytrzyma na pełnym naładowaniu w porze roku gdzie ciemno już się robi około godz. 16- 17 będąc zaprogramowana codziennie po zmierzchu na ok 30-50% mocy albo gdy będzie ustawiona tylko w trybie czuwania i włączy się dopiero gdy ktoś w zasięgu czujnika się pojawi?

Jaki jest zasięg czujnika ruchu w takiej lampie?

Czy czujnik reaguje tylko gdy ktoś przejdzie w zasięgu czujnika? Czy też powoduje dużo fałszywych włączeń spowodowanych np. warunkami atmosferycznymi co będzie powodowało szybkie rozładowanie?

Jaka moc musiałaby mieć taka lampa żeby polepszyć obraz kamery w słabo doświetlonych miejscach?

Gdzie taka lampę najlepiej zamontować ( nad kamera? Czy w miejscu gdzie kamera słabo widzi tylko czy wtedy może ona być skierowana na taką lampę i nie spowoduje to oślepienia kamery?)?

 

 

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Może ktoś ma/miał do czynienia z takimi lampami solarnymi do oświetlenia ogrodu albo z zastosowaniem do monitoringu i może się podzielić doświadczeniem czy warto to zastosować, a może lepiej zastosować jakieś inne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/275386-lampy-solarne-a-do%C5%9Bwietlenie-ogrodu-i-kamer/
Udostępnij na innych stronach

Większość kamer widzi tak jak piszesz. Są np. Dahua których IR oświetla równomiernie ale dosyć blisko, 15m.

Dodawanie dodatkowego światła może wprowadzać zakłócenia w postaci prześwietlania obrazu i na pewno przy przełączaniu kamery w momencie włączenia dodatkowego światła i jego wyłączenia, niczego nie zobaczysz, bo kamera musi dojść sama do zastanych warunków i ustabilizować obraz. Trwa to dobrych klika sekund, które mogą być niezbędne dla obserwacji.

Im większy zasięg IR tym silniejszy spill i ciemniejsze boki. Czasem zbyt silne światło IR potrafi oślepiać i prześwietlać obraz. Być może są kamery których IR jest i mocne i równowiernie oświetlają teren ale zakładam, że muszą kosztować.

No i jest tak, że to, jak kamera działa, dowiesz się dopiero po jej założeniu.

Edytowane przez dbx
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/275386-lampy-solarne-a-do%C5%9Bwietlenie-ogrodu-i-kamer/#findComment-8083924
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie. Są kamery, które można dobrać pod kątem doświetlania w podczerwieni - np. szeroko i blisko, albo daleko i wąsko. W tej chwili nie są już to jak wysokie koszta, poniżej 1kPLN spokojnie można dobrać.

 

W przypadku autora pozostaje dostawić (w miejscach gdzie jest zbyt ciemno obecnie dla kamery) oświetlacze IR zasilane stale z sieci.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/275386-lampy-solarne-a-do%C5%9Bwietlenie-ogrodu-i-kamer/#findComment-8084139
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...