Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Misa wc chlapie


oserot

Recommended Posts

Mam zestaw wc - misa bezkołnierzowa Koło, stelarz Geberit. Myślałem, że jak wezmę coś "markowego" to będzie ok, a jednak zawsze chlapie przy spłukiwaniu, pomimo opuszczania klapy. W innym mieszkaniu mam bezkołnierzową misę i stelarz z Omniresa i nic nie chlapie. To jak to jest - chlapanie jest wynikiem wadliwego produktu, czy montażu? Jeśli produktu, to nie robią testów jakościowych czy co?

 

Ja tego nie montowałem, a majster. Nie wiem, czy wszystko zrobił prawidłowo. Mam tu jeszcze jakąś możliwość podziałania z tym? Czytając internet natknąłem się na 3 rozwiązania:

 

a) Misa ma określone parametry spłukiwanej wody i trzeba wyregulować ciśnienie wody w stelażu. Z tego rozumiem, że mniej wody będzie przelewane do misy

b) Trzeba dodać kryzę na wlocie do misy (konieczność demontażu misy)

c) Do regulatorów spustowych w gebericie (do koszyczka) włożyć regulator przepływu. Geberit produkuje to do końca 2023, teraz rozwiązaniem na to będzie wymiana całego zaworu

 

Podpowiecie czy któraś z tych opcji ma sens?

Zestaw: Zestaw: https://www.leroymerlin.pl/ceramika-lazienkowa/wc/zestawy-podtynkowe/zestaw-podtynkowy-wc-geberit-unifix-modo,p446857,l1646.html

 

[ATTACH=CONFIG]467162[/ATTACH]

Edytowane przez oserot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest - chlapanie jest wynikiem wadliwego produktu, czy montażu? Jeśli produktu, to nie robią testów jakościowych czy co?

 

 

Niektóre misy potrafią chlapać.

 

Jedyna możliwość to wyregulować strumień wody do spłukiwania sposobami które wymieniłeś.

 

Najpierw spróbuj ilością wody ustawiając minimalną ilość która poradzi sobie z ciężką zawartością.

Z kryzami jest problem bo ograniczając szerokość strumienia przyhamowują także uderzenie które powoduje opróżnianie, ale mozliwe że u Ciebie się sprawdzi.

Sposób jest uzależniony od kształtu misy więc tu nie ma typu lepszy czy gorszy.

 

Od doczyszczania jeśli to twardsze ubrudzi trochę ścianki jest szczotka.

Woda w spłuczce to nie jest karcher i czasem służy tylko do popchnięcia zawartości do kanalizacji aby nie zalegało przykuwając uwagę.

Niektóre spłuczki poprzez fikuśny kształt misy i z tym mają problem

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Problem rozwiązany. Skontaktowałem się z serwisem geberit i stwierdził fachowiec, że problem jest znany i wynika z tego, że te zawory spustowe jakie kiedyś geberit robił nie miały regulatora przepływu. Kiedyś produkowali taki plastik który wkładało się do tego regulatora, ale od końca 2023 roku już przestają to produkować i teraz zawory będą już miały to w zestawie. W 1 budynku nieadwno wymieniał prawie 100 takich zaworów właśnie na nowe.

 

Przyjechał do mnie, wymienił mi ten zawór w 2 minuty i nic teraz nie chlapie. Nie nie płaciłem. To ten nowy zawór:

[ATTACH=CONFIG]467473[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...